Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2007 o 09:35, scott napisał:

ale szyna jest ważna a hd2600 mam być 256 bit (chodź nie jest pewnien na 100%) a nie 128 jak
gf8600 - a to jest bardzo duża różnica a gpu 8600 - to niezły kastrat i szans mu nie daję

tak? oby. jesli szyna bedzie 256 bit to bedzie ekstra. AMD ma pole do popisu. jesli dobrze to rozegra to nie nadazy z produkcją:) czyż nie?:) i sobie i wszystkim ktorzy sie zawiedli g86 zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 12:02, danzelmario napisał:

tak? oby. jesli szyna bedzie 256 bit to bedzie ekstra. AMD ma pole do popisu. jesli dobrze
to rozegra to nie nadazy z produkcją:) czyż nie?:) i sobie i wszystkim ktorzy sie zawiedli
g86 zycze:)


A ja zycze, zeby gracze wyszli z tej wojny zwyciesko :-D I jesli podczas tego spadna ceny, a sprzet bedzie coraz lepszy to wszystko bedzie w porzadku :-) I przestanie sie liczyc, czy karta jest ATI-AMD czy nVidia, bo poki co tak nie jest :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 14:21, pendejo napisał:

może wyjdzie jakiś dx10 nieoficjalny ;]


Tia... zrobiony przez rosyjska mafie ;-D BTW Pewnie na stadionie X-lecia mozna kupic juz nawet DX11 pod Longhorna 2 ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 16:10, sir Alfred napisał:

Zapakowanego w pudełko od Crysisa :)


Tia ;-P

A powaznie, to nadal nie sadze zeby DX10 powstal na XP, nawet jakis nieoficjalny czy cos ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 18:45, Kris_bla napisał:

A powaznie, to nadal nie sadze zeby DX10 powstal na XP, nawet jakis nieoficjalny czy cos ;-P


Zaskoczę cię. Sporo osób pracuje nad emulatorem DX 10 pod XP i podobno niedługo skończą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 18:48, ziptofaf napisał:

Zaskoczę cię. Sporo osób pracuje nad emulatorem DX 10 pod XP i podobno niedługo skończą...


A co na to M$? Poda ich do sadu, chlopakow pozamykaja, a stery skasuja ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 18:55, Kris_bla napisał:

A co na to M$? Poda ich do sadu, chlopakow pozamykaja, a stery skasuja


Raczej za emulator nie powinni nic takiego zrobić. Nie będzie on wstanie wykorzystywać całego potencjału DirectX 10, więc strat jako takich nie będą mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 18:55, Kris_bla napisał:

A co na to M$? Poda ich do sadu, chlopakow pozamykaja, a stery skasuja ;-P


Myślisz, że gdyby MS chciał zrobić dx10 pod xp to by zrobił?? Ja myślę,że tak, a MS świadomie dąży do tego,żeby zmienić system, to w jego interesie, kasa spływać musi,do tego może tak, bo jest monopolistą. I dlatego bardzo dobrze, jeśli takowy emulator czy cokolwiek innego, ale z dx10 związanego powstanie pod xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 20:59, marian538 napisał:

> A co na to M$? Poda ich do sadu, chlopakow pozamykaja, a stery skasuja ;-P

Myślisz, że gdyby MS chciał zrobić dx10 pod xp to by zrobił?? Ja myślę,że tak, a MS świadomie
dąży do tego,żeby zmienić system, to w jego interesie, kasa spływać musi,do tego może tak,
bo jest monopolistą. I dlatego bardzo dobrze, jeśli takowy emulator czy cokolwiek innego, ale
z dx10 związanego powstanie pod xp.

Wszyscy, którzy dali się złapać na Vistę powinni wiedzieć, że premiera jego następcy jest planowana już za mniej więcej 2 lata. Vista to tak naprawde produkt klasy Windows ME w poprzedniej generacji. Niby wszysko było ok, ale przegrywał z 98, a XP pozwolił o nim zapomnieć. MS zapowiada wsparcie XP do 2014 roku, więc nie ma o co się martwić (żeby było zabawniej Vistę tylko do 2012), a DX10 na pewno prędzej czy później trafi na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 23:09, Fum4R napisał:

> Mam pytanie. Czy opłaca się to zakupić? http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_8500_GT/GeForce_8500_GT_Palit_256MB_HDT

> V__DVI_PCI_E_Sonic/pelny,id,39212/
>
> Pozdrawiam,
> sferis


8500? Nie oplaca sie.


A możesz uzasadnić? Bo hmm, sam nie wiem. Obecnie mam takiego Radeon X1300:
http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_ATI/Radeon_X1300_rodzina_/Radeon_X1300/Radeon_X1300_ Asus_256MB_51MB_HyperMemory_/pelny,id,35861/

I zrobię teraz porównanie: normalnym pismem GeForce 8500 a w nawiasach Radeon X1300:
Cena: 349zł (245zł)
ilość jednostek PixelShader: 16 (4)
ilość jednostek VertexShader: 16 (2)
Wielkość pamięci: 256MB (256MB)
Typ pamięci: DDR2 128bit (DDR2 64bit)
Taktowanie rdzenia: 600MHz (450MHz)
Taktowanie pamięci: 1200MHz (500MHz)
Szyna danych pamięci: 128bit (64bit)
Przepustowość pamięci: 19GB/s (4GB/s)
Technologie: DirectX10, OpenGL 2.0, OpenEXR, Shader Model 4.0, Geometry Shaders, High Definition (DirectX 9.0, OpenGL 2.0, Shader Model 3.0)

No i teraz już sam nie wiem. Bo wszyscy mówią, że 8500 się nie opłaca. Właśnie się pytam dlaczego ;> Bo mój rozsądek mówi, patrząc na te statystyki, że 8500 jest o wiele lepszy od X1300 chociaż różnica w cenie to tylko 100zł!

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 08:21, sferis napisał:

Bo mój rozsądek mówi, patrząc na te statystyki, że 8500 jest o wiele lepszy od X1300
chociaż różnica w cenie to tylko 100zł!


W porównaniu do X1300 jest lepszy, ale nie warto go kupować z tego względu, że po dołożeniu nieweilkiej sumy pieniędzy ma się jeszcze lepszą kartę. Można także poczekać na nowe układy od AMD, na pewno wydadzą tańsze wersje, które mają być lepsze od nVidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 09:43, Kris_bla napisał:

A ja sie ma porownanie 7300 z 8500?



Porownania tych dwoch kart nie widzialem. Ale stoja one raczej na podobnym poziomie, na plus dla 8500 ze wzgledu na zgodnosc z DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 09:52, Fum4R napisał:

Porownania tych dwoch kart nie widzialem. Ale stoja one raczej na podobnym poziomie, na plus
dla 8500 ze wzgledu na zgodnosc z DX10.


Pytam, bo tak jak tu juz pisalem, po wakacjach bede Tacie kompa kupowal najpewniej, a to do biura, wiec mysle nad 7300 lub 8500 ;-P I teraz nie wiem ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 09:53, Kris_bla napisał:

> Porownania tych dwoch kart nie widzialem. Ale stoja one raczej na podobnym poziomie, na
plus
> dla 8500 ze wzgledu na zgodnosc z DX10.

Pytam, bo tak jak tu juz pisalem, po wakacjach bede Tacie kompa kupowal najpewniej, a to do
biura, wiec mysle nad 7300 lub 8500 ;-P I teraz nie wiem ;-D



Do biura to mozesz mu kupic zintegrowana grafike. Taniej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować