Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2007 o 16:44, sferis napisał:

ATI zawsze ma opóźniony zapłon ;/

Nie zawsze tak było, Radeona 9700 a co za tym idzie Pixel Shader 2.0 wprowadzili wcześniej niż Nvidia. Ale to dla przypomnienia tylko:)
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/news239.php - czytaliście? Może wcale ATI nie będzie tak do tyłu:)
GSPPU brzmi ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 17:12, destro177 napisał:

Nie zawsze tak było, Radeona 9700 a co za tym idzie Pixel Shader 2.0 wprowadzili wcześniej
niż Nvidia. Ale to dla przypomnienia tylko:)
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/news239.php - czytaliście? Może wcale ATI nie będzie tak
do tyłu:)
GSPPU brzmi ciekawie.


Wiecie, za parę lat to tylko się kupi kilku rdzeniowy procesor i będzie robił za dzisiejsze CPU, GPU, fizyke i audio naraz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim sprzęcie :

Intel Pentium D 915 BOX 2.8 GhZ
Gigabyte GF-8800GTX 768MB/384bit PCI-E ( Może być także ASUS lub EVGA byle 8800 GTX )
Patriot DDR2 2GB(2x1GB ) PC667 Dual Channel CL5

Czy wymiana Pentium D na Core2Duo, wniosłaby dużo większe różnice w wydajności sprzętu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 21:08, LuQeMaStEr napisał:

Czy wymiana Pentium D na Core2Duo, wniosłaby dużo większe różnice w wydajności sprzętu ?


Zalezy jaki model C2D wezmiesz. Wiadomo, im lepszy model tym wieksza roznica. A roznica w wydajnosci bedzie bez wzgledu na to jaki model wezmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, żę wezmę 1.86 GhZ. Czy ta różnica będzie aż tak wielka ?

PS : Znasz może jakąś stronkę do prównania procków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 21:26, LuQeMaStEr napisał:

Załóżmy, żę wezmę 1.86 GhZ. Czy ta różnica będzie aż tak wielka ?

PS : Znasz może jakąś stronkę do prównania procków ?


Jeśli masz brać C2D to bierz E4300(1.86 GHz) - świetnie sie kręci i jest to C2D z najlepszą oceną jakość/cena - da się bodajże nawet wyciągnąć z niego 2.8/2.9 GHz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 21:08, LuQeMaStEr napisał:

Czy wymiana Pentium D na Core2Duo, wniosłaby dużo większe różnice w wydajności sprzętu ?


Właśnie są obniżki u Intela, opłaca się E6320 albo E4400. A wydajność - dużo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zniżki zniżkami E6420 i E4400 za wcześnie coś o nich mówić. Na forach OC E4400 cienko pieje ledwie wykręcili 3 Ghz i to jeszcze z dowoltowaniem

Odnosnie zmiana Pentium D na C2D powinna dać wzrost minimum 30 %. E4300 fajnie się kręci ale musi być odpowiednia mobo i memki do niej te Patrioty co napisałeś troszkę cienkie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 21:54, Jimus napisał:

> Załóżmy, żę wezmę 1.86 GhZ. Czy ta różnica będzie aż tak wielka ?
> > > PS : Znasz może jakąś stronkę do prównania procków ?

Jeśli masz brać C2D to bierz E4300(1.86 GHz) - świetnie sie kręci i jest to C2D z najlepszą
oceną jakość/cena - da się bodajże nawet wyciągnąć z niego 2.8/2.9 GHz ;)



Mala poprawka - e4300 ma 1.80Ghz ;] A wyciagnac da sie z niegp wiecej niz 2.9 Ghz. Trzeba tylko dobrego chlodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 22:01, Galadin napisał:

Właśnie są obniżki u Intela, opłaca się E6320 albo E4400. A wydajność - dużo lepsza.


Tak z ciekawości, skąd wiesz że są obniżki ? A może znasz jakieś sklepy gdzie można kupić coś po tych obniżonych cenach ? Sprawdzałem w paru i jakoś te ceny się nie zmieniły za bardzo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega poprosil mnie zebym ewentualnie zapytal na forum w tym temacie czy bardziej oplaca musie sie kupic Radeon X1950 Pro HiS 256MB VIVO / 2xDVI IceQ 3 Turbo czy GeForce 8800 GTS Galaxy 320 MB TV 2xDVI (PCIe) odpiszcie co warto wziac... pdam jeszcze cene : Radek kosztuje 799zl a GF 1199zl. Potrzebna mi wydajnosc i jakosc. Z góry dzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 22:37, hehe napisał:

Tak z ciekawości, skąd wiesz że są obniżki ? A może znasz jakieś sklepy gdzie można kupić coś
po tych obniżonych cenach ? Sprawdzałem w paru i jakoś te ceny się nie zmieniły za bardzo :/


Jakby to powiedzieć, jestem zapalonym czytelnikiem newsów dotyczących sprzętu PC. :) Więc co kilka godzin przeglądam najciekawsze strony z tymi informacjami. A np. w sklepie w moim mieście cennik uaktualniają bardzo szybko, www.x-kom.pl - tu już jest E6320 w cenie 609zł a E4400 jest za 484 zł, są nawet E2140 i E2160. Ale w sklepach o obniżkach nie napiszą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 22:28, blacklio napisał:

Zniżki zniżkami E6420 i E4400 za wcześnie coś o nich mówić. Na forach OC E4400 cienko pieje
ledwie wykręcili 3 Ghz i to jeszcze z


A tam za wcześnie, tańszy jest narazie od E6320 i E4300, cena się zrówna, ale nie tak szybko. Poza tym kto patrzy na jakość OC w granicach 3GHz, większości te 2GHz wystarczą, a bez problemu na 2,4-26 pójdzie. Więcej nie trzeba, kto to wykorzysta. (no wiem że ktoś tak, ale nie 80% społeczeństwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 10:06, Ecko09 napisał:

Takie pytanie z ciekawości. Jaka jest różnica w wydajności pomiędzy GeForce 7600 GS, a GeForce
7300 GT?


Jeżeli mówimy o podkręconej wersji 7300 GT Zalman, to najwyżej kilku procent.
W iinym przypadku ze 30%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 09:32, Mikex napisał:

Mam pytanie...Jakiemu procowi odpowiada AMD Ahlon 64 X2 4200+ (chodzi mi o odpowiednik Core
2 Duo).


Jest na poziomie Core 2 Duo E4300 (niepodkręconym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować