Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Mam karte Galaxy GF 7600 i jakie polecacie do nich sterowniki ? oczywiscie mam XP SP 2 ..

używam 93.71 ale to one są zbyt stare a do GF serii 8 wychodzą jakieś 160.. itp je mogę instalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 10:22, Azazell3 napisał:

Mam karte Galaxy GF 7600 i jakie polecacie do nich sterowniki ? oczywiscie mam XP SP 2 ..
używam 93.71 ale to one są zbyt stare a do GF serii 8 wychodzą jakieś 160.. itp je mogę instalować?

Seria 8xxx ma inną troche numerację, ja ostatnio wlaśnie zmieniłem sterowniki, też mam 7600 GT, tylko Gigabyte''a. Zainatalowałem stery z guru3d wersję 103.xx , ale sam nie wiem czy dobrze zrobiłem :(, karta z poziomu sterów nie chce się kręcić i nie wiem czemu. ( jak ktoś wie dlaczego to mile widziana odp). Sterowniki są stabilne, dostępny tylko nowy panel nVidia, standardowego brak. Jeśli nie podkręcasz z pozycji sterów, to możesz śmiało te zainstalować www.guru3d.com
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 19:36, blacklio napisał:

Z regóły nas dane techniczne nie interesują tylko wykaz testowy porównójący do kart konkurencji


"Nas" tzn? :) Mnie interesują, niektórych pewnie też, napisałem że nic ciekawego, bo akurat w tym momencie lepsze byłyby jakieś testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już o tym wcześniej na DailyTech''u i po zobaczeniu szerokości magistrali pamięci odniosłem wrażenie, że wszystkie karty słabsze od serii GF8800/HD2900 to low-end. Potwierdza to IMO różnica wydajności rodziny GF8600 w stosunku do powyższych. Mainstream to dopiero 8800 GTS oraz HD 2900 XT, zaś high-end zaczyna się od 8800 GTX i być może HD 2900 XTX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 21:05, Treant napisał:

Czytałem już o tym wcześniej na DailyTech''u i po zobaczeniu szerokości magistrali pamięci
odniosłem wrażenie, że wszystkie karty słabsze od serii GF8800/HD2900 to low-end. Potwierdza
to IMO różnica wydajności rodziny GF8600 w stosunku do powyższych. Mainstream to dopiero 8800
GTS oraz HD 2900 XT, zaś high-end zaczyna się od 8800 GTX i być może HD 2900 XTX.


Oby to co mówisz się nie sprawdziło, bo wtedy karta za którą dam 500-600zł nie pociągnie na maxa gier które już dawno wyszły. Mnie DX10 nie interesuje jakoś tak bardzo, za to chciałbym zobaczyć SupComa albo Obliviona ze wszystkimi bajerami na takiej karcie - przecież tego można wymagać, co oni sobie myślą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam się znacząco większej wydajności kart z serii HD 2600 i 2400 od ich rywali (8600 i 8500) z podobnych przedziałów cenowych. Jest jednak pewien pozytyw - istnienie konkurencji spowoduje obniżkę cen i to prawdopodobnie największą na górnej półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2007 o 21:47, Galadin napisał:

Oby to co mówisz się nie sprawdziło, bo wtedy karta za którą dam 500-600zł nie pociągnie na
maxa gier które już dawno wyszły. Mnie DX10 nie interesuje jakoś tak bardzo, za to chciałbym
zobaczyć SupComa albo Obliviona ze wszystkimi bajerami na takiej karcie - przecież tego można
wymagać, co oni sobie myślą? :)

przecież te karty typu 8600 i 8500 itd są wolniejsze od gf 7900 gt i 7950 - a na nich na max (wszystkie bajery) w obka nie pograsz więc nie licz na cuda !!! a nie wierzę że ati 2600 będzie takie mocne (także 128 bit)
te średniaki są wszystkie na 128 bit szynie i tu jest pies pogrzebany między innymi - lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 11:12, lisek -medival2 napisał:

czy mugłby mi ktos dac instrukcje do montowania karty graficznej o slocie agp[najlepiej z obrazkami]


wkładzasz w slot (zazwyczaj koloru brązowego) i tyle - kliknie zapdaka i zrobione
aby wyciągnąć taką kartę to naciszkasz dzwigienkę tej zapadki karta się nieco unosi do góry i ją wyciągasz (nie zapomnij kabli odłączyć od monitora. ewentualnie zasilania karty ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy z taką płytą główną moge sobie zamontować geforce 7

Właściwości płyty głównej
ID płyty głównej 07/25/2005-nForce-6A61CG0HC-00
Nazwa płyty głównej Nieznane

Właściwości magistrali FSB
Typ magistrali AMD Hammer
Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz
Efektywna częstotliwość taktowania 200 MHz

Właściwości magistrali pamięci
Typ magistrali DDR SDRAM
Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 400 MHz
Przepustowość 3200 MB/sek


Właściwości mikroukładu płyty głównej
Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce3-S, AMD Hammer
CAS Latency 3T
RAS To CAS Delay 4T
RAS Precharge 3T
RAS Active Time 8T

Liczba gniazd pamięci
Gniazdo DRAM nr 1 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Właściwości AGP
Wersja AGP 3.00
Stan AGP Włączone
Rozmiar pamięci fizycznej dostępnej dla AGP 32 MB
Obsługiwane szybkości AGP 1x, 2x, 4x, 8x
Bieżąca szybkość AGP 8x
Fast-Write Obsługiwane, Włączone
Side Band Addressing Obsługiwane, Włączone

Producent mikroukładu płyty głównej
Nazwa firmy NVIDIA Corporation
Informacje o produkcie http://www.nvidia.com/page/mobo.html
Uaktualnienie sterowników http://www.nvidia.com/drivers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 11:35, lisek -medival2 napisał:

a wiesz może czy jest jakas isntrukcja z obrazkami[to bendzie moje pierwsze w życiu montowanie
karty graficznej i niecz=hce nic zepsuć


trzeba naprawdę mieć talent aby coś tam zepsuć albu duuuużo pecha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz płytę na n-force 3 i agp
możesz kupić gf 7800, 7600 lub 7300 w różnych rodzajach
tylko pytanie jaki masz procek ? bo do 7800 przydał by się jakiś lepszy aby ładnie śmigał
ale 7600 śmiało możesz brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nVidie 6600 GT spisuje się bez zarzutu.
Jednak kiedyś (gram w dużo gier) ekran zaczoł "migać" i pojawiały sie takie jakby cienie czy coś w tym stylu. PO zresteowaniu kompa na ekranie były kropki czy raczej drobne kreski co sie stało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 11:57, lisek -medival2 napisał:

Mój procesor to amd sempron 2800+{1.63ghz}

7600gt to max (~450zł) - karta i tak bedzie musiala czekac na reszte kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 11:57, lisek -medival2 napisał:

Mój procesor to amd sempron 2800+{1.63ghz}

najlepiej było by dobre 7300 gt - ale możesz dać 7600 ale nic micniejszego bo procek za słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 12:02, mr.Nowak napisał:

Ja mam nVidie 6600 GT spisuje się bez zarzutu.
Jednak kiedyś (gram w dużo gier) ekran zaczoł "migać" i pojawiały sie takie jakby cienie czy
coś w tym stylu. PO zresteowaniu kompa na ekranie były kropki czy raczej drobne kreski co sie
stało??

Jeśl na monitorze podczas wyświatlania obrazu są kropi, czy małe kreseczki, to wina pamięci ram grafy, jeśli zaś widać duże błędy w wyświatlaniu grafiki, tzw artefakty, błędy cieniowania to odpowiedzialny za to jest procesor. Czylli albo ci grafa umiera :(, albo podkręciłeś za mocno GPU i pamiątki. ewentualnie przeinstaluj sterowniki i przeczyść chłodzenie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować