Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2007 o 14:25, blacklio napisał:

ATI wypuszacza nowe grafik przy czym ceny pójdą w dółi

Nie będzie to chyba drastyczny spadek cen, nVidia ma wypracowana pozycję, minimalne spadki mogą miec miejsce, ceny dojdą moze do równoważnego poziomu, jak na razie to Radki się nie pokazały, premiery były już wielokrotnie przekładane. Martwi mnie to, ale teraz optymalnym wyborem jeśli chodzi o zakup grafy jest GF 8800 GTS 320 MB, o ile nie posiadasz wielkiego monitora o dużej rozdzielczości, tu lepiej już mocniejśza wersję GTX.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główna premiera ma być 14 maja zoabczymy co wtedy będzie, narazie są testy nieoficjalne 2900XT ale cos z nimi nie tak, jak dla mnie nawet obniżka o 50 zł to jest sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 17:35, blacklio napisał:

Główna premiera ma być 14 maja zoabczymy co wtedy będzie, narazie są testy nieoficjalne 2900XT
ale cos z nimi nie tak, jak dla mnie nawet obniżka o 50 zł to jest sporo

Po wakacjach kupię nową grafę. ATi musi naprawdę coś pokazć, od zawsze miałem karty nVidii, ciężko będzie mnie przekabacić:P, choć to możliwe, chociaż mnie te kilka klatek w testach to różnicy nie robi, natomiast cena, kompatybilnośc sprzetu ze sterami czy systemem (grami :P), ogólna wydajność, pobór prądu, to jest ważne, przynajmniej dla mnie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 19:54, Galadin napisał:

ULTRA tak naprawdę nie jest mega kartą w porównaniu do GTX. :)

Mega nie ale troszkę szybszą i cichszą tak ;]
asus 8800GTX Aquatank dorównuje ultra na tych testach ale
widzałeś te chłodzenie ?:
http://www.youtube.com/watch?v=LOicFVDbbFE
przełącznik obrotów drugiej turbiny - tryb LOW (1500RPM) a HIGH (3000RPM).
nawet z trybem na low nie zaśniesz,
- Ilość zajmowanego miejsca w obudowie
a GeForce 8800 ULTRA Podobno jest cichy

20070510171856

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 00:02, awesome napisał:

I co na ten czas polecacie bardziej?
7600GT czy 8600GT?

Zdecydowanie 8600gt nie jest dużo droższy a sporo wydajniejszy, podatny na o/c i zgodny z dx10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 00:17, Flimi napisał:

> I co na ten czas polecacie bardziej?
> 7600GT czy 8600GT?
Zdecydowanie 8600gt nie jest dużo droższy a sporo wydajniejszy, podatny na o/c i zgodny z dx10



Tylko gdzie tu go dostac. nie chodzi mi o sklepy int. tylko prawdziwe sklepy w moim miescie.
Qrcze, chyba wybiore tak jak myslałem 8600Gt tylko problem z kupnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj od Galaxy. Nie wiem czy już są w sprzedaży, a jak nie ma to poczekaj. Galaxy jak zawsze wydało potwora, cena GT, wydajność GTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 13:18, grabopendzik napisał:

Czy opłaca się teraz kupować GeForce''a 8800 GTX??

Czy ja wem czy sie "nie" opłaca? .... Ja kupiłem i jestem bardzo zadowolony, teraz czekam na 8900 ;] a "radki" mnie nie interesują.....i na ten spadek cen też bym za bardzo nie liczył....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2007 o 00:20, awesome napisał:


Tylko gdzie tu go dostac. nie chodzi mi o sklepy int. tylko prawdziwe sklepy w moim miescie.

Qrcze, chyba wybiore tak jak myslałem 8600Gt tylko problem z kupnem :)


Idź do sklepu i zamów. Pewnie Ci sprowadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej o HD 2600: http://the-inquirer.net/default.aspx?article=39540

Jest nieciekawie. Z informacji jeżeli dobrze zrozumiałem wynika, że karta jest gotowa, ale są problemy ze sterownikami i GDDR4, które ma wysokie opóźnienia. Jednak wciąż nie wiadomo, czy to są informacje prawdziwe, czy tylko przedpremierowe zagrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karta dobra ale sterowniki zle? ciekawe...

to tak jakby zrobic samochod ale nie ma odpowiedniego paliwa by samochod mogl dzialac - bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 13:22, Galadin napisał:

Jest nieciekawie. Z informacji jeżeli dobrze zrozumiałem wynika, że karta jest gotowa, ale
są problemy ze sterownikami i GDDR4, które ma wysokie opóźnienia. Jednak wciąż nie wiadomo,
czy to są informacje prawdziwe, czy tylko przedpremierowe zagrywki.

Zagrywki, czy ja wiem..., możliwe, ale nikt nie nastawia klientów negatywnie do swoich produktów. Tego się obawiałem, i niestety mogą się pojawić jeszcze ciekawsze "kwiatki" po premierze układów.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć
zrobiłem testy benchmarkiem serious sama 2 i zdziwiłem się w wynikach w rozdzielczości 1024x768, otóż nie ma różnicy w ilości fps czy ustawię Anisotrophic filtering: 4× czy Anisotrophic filtering: 16×
Mam więc pytanie czy to ile mogę ustawić Anisotrophic filtering zależy tylko od tego ile ramu ma moja karta?

Resolution: 1024×768
Demo: Demo_0001.dem
Renderer: Direct3D
Quality: Maximum
Antialiasing: None
Anisotrophic filtering: 4×
HDR rendering: Enabled
Score = 86.7 FPS

Resolution: 1024×768
Demo: Demo_0001.dem
Renderer: Direct3D
Quality: Maximum
Antialiasing: None
Anisotrophic filtering: 16×
HDR rendering: Enabled
Score = 86.7 FPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 14:14, marian538 napisał:

Tego się obawiałem, i niestety mogą się pojawić jeszcze ciekawsze "kwiatki" po premierze układów.

Poza tym zanosi się tylko na premierę HD 2900 w najbliższym czasie, co stworzy konkurencję tylko na górnej półce. Chociaż pozostaje szansa, że przepaść wydajności pomiędzy aktualnymi średniakami i górą dzięki obniżce jej cen trochę się zmniejszy. To z kolei mogłoby przenieść zainteresowanie części mainstream''owych klientów do high-end''u, więc i średniaki mogą trochę potanieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 13:27, morthi napisał:

karta dobra ale sterowniki zle? ciekawe...

to tak jakby zrobic samochod ale nie ma odpowiedniego paliwa by samochod mogl dzialac - bez
sensu

nie przesadzajmy - przed premiera 8xxx tez widzialem podobne testy i tez byly problemy ze sterami - jak bedzie - czas pokaze

swoja droga podaoba mi sie rozmiar tego malenstwa - ati lubi chyba duze pcb - jak montowalem mojego nowego radka - miedzy koncem karty a poczatkiem dyskow w obudowie zostaly jakies 2cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się zamienić X1600 Pro na 7600GS bądź 8500GT? Wiem, że karty te, nie są jakieś najlepsze, ale niestety ATI średnio się sprawdza pod Linuksem, nVidia ma dobre sterowniki. Zastanawiam się, czy jakby udało mi się sprzedać X1600 Pro za 270 zł i dołożyć paredziesiąt złotych czy będzie to opłacalna zmiana. Czy może lepiej poczekać na nowe serie i wtedy kupować nVidię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 17:02, sir Alfred napisał:

Czy opłaca się zamienić X1600 Pro na 7600GS bądź 8500GT? Wiem, że karty te, nie są jakieś najlepsze,
ale niestety ATI średnio się sprawdza pod Linuksem, nVidia ma dobre sterowniki. Zastanawiam
się, czy jakby udało mi się sprzedać X1600 Pro za 270 zł i dołożyć paredziesiąt złotych czy
będzie to opłacalna zmiana. Czy może lepiej poczekać na nowe serie i wtedy kupować nVidię ?


Na 8500GT może się jeszcze opłacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować