Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2007 o 22:01, Morton159 napisał:

Teraz masz dowod ze GeForce jest slabszy od Radeona w grach pod DX 10.


Muszę Cię rozczarować - z polskich testów wynika, że nowy HD 2900 XT jest często słabszy w grach niż GF 8800 GTS, żre więcej prądu, a nowe sterowniki nic nie pomogły, nadal problemy z AA. A co do testów w DX10 - tak naprawdę nie ma jeszcze gier pisanych od zera pod DX10, więc żadne testy, nawet te z Crysis czy Lost Planet o niczym nie świadczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 23:01, Galadin napisał:

> Teraz masz dowod ze GeForce jest slabszy od Radeona w grach pod DX 10.

Muszę Cię rozczarować - z polskich testów wynika, że nowy HD 2900 XT jest często słabszy w
grach niż GF 8800 GTS, żre więcej prądu, a nowe sterowniki nic nie pomogły, nadal problemy
z AA. A co do testów w DX10 - tak naprawdę nie ma jeszcze gier pisanych od zera pod DX10, więc
żadne testy, nawet te z Crysis czy Lost Planet o niczym nie świadczą.

Z radeonem jest taki problem ze jest to karta bardzo nie równa w jednej grze wygrywa z gf800gtx by zaraz w innej dostac baty od 8800gts problemy ze sterownikami tez są więc wg mnie lepsze są karty Nvidii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 23:05, Flimi napisał:

Z radeonem jest taki problem ze jest to karta bardzo nie równa w jednej grze wygrywa z gf800gtx
by zaraz w innej dostac baty od 8800gts problemy ze sterownikami tez są więc wg mnie lepsze
są karty Nvidii


Dokładnie, lepiej to przekazałeś niż ja. :) Rozsądniej zainwestować w dobrego i bezproblemowego GF niż martwić się o Radeona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 23:05, Flimi napisał:

w jednej grze wygrywa z gf800gtx
by zaraz w innej dostac baty od 8800gts



No no panowie nie zagalopujcie się - że niby XT lepszy od GTX ? Chyba komuś się pomyliło z XTX ;) Bo jeżeli prawdą by było, że XT jest czasami lepszy od GTX to XTX musiałoby zostać królem kart graficznych na obecnym rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/CIACH/

najpierw piszesz że hd 2900xt jest szybsze od 8800 gtx potem podajesz wyniki
ale tam jest 2900xt oraz 8800 gts 640 - sory ale 8800 gts jest wolniejszy od gtx więc o jakie ci karty chodzi bo już nie rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 21:53, Linux M napisał:

Pytanie mam...

Gdzie lub jakim programem można sprawdzić taktowania rdzenia i pamięci (i ewentualnie podkręcić)?
Moja karta to Galaxy 7900GS 256 MB.


np : riva tuner ... bardzo dobry program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze i macie racje moze HD2900XT jest slabszy ale to pierwsza karta pod dx10 od amd ati wiec poczekajmy na zapowiadana karte ktora ma posiadac szyne pamieci z 1GB wtedy juz bedzie co testowac :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 13:55, Morton159 napisał:

Hmm moze i macie racje moze HD2900XT jest slabszy ale to pierwsza karta pod dx10 od amd ati
wiec poczekajmy na zapowiadana karte ktora ma posiadac szyne pamieci z 1GB wtedy juz bedzie
co testowac :p

eh tu nie chodzi i pamięć czy to 640 czy 512 czy 1gb - ma to znaczenie tylko przy rozdziałkach powyżej 1600x1200 ważniejszy jest układ ..... ja nie neguję hd 2900xt sam uważam że jest lepszy od 8800gts (i ta cena 1500zł ) ale problemy z driverami itd . jak narazie zmniejszają jej atrakcyjność pod dx 9 gf 8800 jest b.dobry co do gier dx10 to chyba i ten gf 8800 i radek hd 2900 może być zasłaby ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 15:23, falloutboy napisał:

Ludzie mam sprawę a dokładniej 1100zł i chce kupić jakąś dobrą kartę.
Myślałem o geforce 8800GTS proszę o rade jaką kartę wybrać



Dobrze myślałeś jeśli posiadasz PCIE na płycie głównej oraz odpowiedni zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 15:48, Andrew14 napisał:

Jeszcze jedno pytanie. Czy GeForce 8600GT jest wydajniejszy od GeForce''a 7600GT???


Tak ale od Galaxy GF 7900GS 600/1600 już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 15:23, falloutboy napisał:

Ludzie mam sprawę a dokładniej 1100zł i chce kupić jakąś dobrą kartę.
Myślałem o geforce 8800GTS proszę o rade jaką kartę wybrać


W tej cenie to chyba rozsądnym wyborem będzie 8800GTS 320 MB. Bierz jakiegoś od BFG, XFX albo EVGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanko będzie dość zaskakujące, ale cóż - sytuacja tego wymaga :) A mianowicie: Jakie sterowniki polecacie do Ge Force''a 2 MX 200 ? (to nie żart :)) jestem zmuszony jej używać przez czas jakiś, aż z serwisu nie wróci 6800GS. Myślę, że lepiej będzie zainstalować jakieś starsze, bo najnowsze są raczej optymalizowane pod nowe karty. Tak więc jakie mam zainstalować sterowniki, by nie tracić na tej karcie wydajności? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 16:43, blacklio napisał:

> Jeszcze jedno pytanie. Czy GeForce 8600GT jest wydajniejszy od GeForce''a 7600GT???
Tak ale od Galaxy GF 7900GS 600/1600 już nie

Ale cóż w tym dziwnego?
7900 to karta z grupy high-end, a wszystkie 7600 i 8600, to karty z grupy middle. Postęp techniczny swoje robi, ale nie jest on tak szybki, żeby karta z kolejnej serii towarowej przeskoczyła do innego segmentu cenowego i wydajnościowego. Zresztą nie byłoby to na rękę producentom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że ta karta jest z grupy high-end jak różnica cenowa między nimi wynosi 70 zł raczej warto dołożyć kilka zaskórniaków do 7900GS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować