Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2006 o 10:57, Keroth napisał:

(...)

A pod AGP 4x będzie również działać, czy trzeba by zmienić płytę główną? I jeszcze jaki zasilacz
jest do niej potrzebny :)?


Nie martw się będzie działac jak każda;P Jak radek 9800PRO itp. jak wiadomo różnica miedzy agp8x a agp4x to zaledwie 2- 3 % gorzej jakbyś miał AGP2:) To wtedy nie ma szans. Zasilacz hmm moim zdaniem wystarczy ci 350W dobrej firmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu bym nie ryzykował i nie wkladał do AGP2:) Wymien plyte to chyba najlepsze rozwiązanie, bo te karty to przetopowe grafiki, wiece nie ma sensu je na dzien dzisiejszy kupowac bo się srogo zawiedziesz, zapewniam cię... Juz lepiej doozyc 100zł - 150 i miec cos ala Gef6600 czy Radka 9800PRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 11:25, Widek napisał:

Nie martw się będzie działac jak każda;P Jak radek 9800PRO itp. jak wiadomo różnica miedzy
agp8x a agp4x to zaledwie 2- 3 % gorzej jakbyś miał AGP2:) To wtedy nie ma szans. Zasilacz
hmm moim zdaniem wystarczy ci 350W dobrej firmy:)


A co to znaczy dobrej firmy ;P? Teraz mam jakiegoś Codegena (zakładam, że to NIE JEST dobra firma ;P)? Możesz dać jakiś przykład?

Kręcić karty raczej nie zamierzam, no może troszkę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupujesz Gef 6600 Gt to tylko z nadzieją na super kręcenie :D niektorym z 500/900 wyciągną nawet 600/1200:) Ile masz 350W ? powinno uniesc i podaj procka itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 10:43, Galadin napisał:


Tak. Z tych druga lepsza.
Ale jedna rzecz jest jeszcze ważna.
Mówisz, że płyta ma tylko AGPx2 - tu musiałbyś jeszcze sprawdzić, czy to AGP chodzi u CIebie na 3V czy na 1.5V - popatrz do instrukcji płyty.
Jeśli Twoje AGPx2 jest 3V, to żadnej nowej karty nie wsadzisz, bo ją spalisz...
Wszystkie obecne chodzą na 1.5V - dlatego mają 2 wcięcia w piórze karty.
Taki sposób rozróżniania wymiślili w momencie, gdy powstały karty AGPx2 na 1.5V - równocześnie wówczas istniały jeszcze te na 3V.
Później 3V poszło w zapomnienie i wszystkie były już 1.5V.
Niektóre płyty główne mają zabezpieczenie żeby nie spałić, niektóre moły ieć zworkę przestawiania napięcia z 3V na 1.5V, ale mało takich było.

Dodatkowo uwaga co do Lorda pino:
Nie ma sensu wkładać jeszcze mocniejszej karty, bo wydaje mi się iż nie posiadasz też zbyt mocnej reszty (procesor, ilość RAM), a słaby proc będzie ograniczał mocne karty.
Jeśli mowa o "wolniejszym działaniu" - prędkość AGP zauważysz tylko przy wczytywaniu tekstur do karty. Jeśli gra wczytuje textury przed rozgrywką (99.9% gier), to poprostu etap będzie miał dłuższy proces "Loading...", a później już będzie śmigało tak jak i na innym kompie z tą samą kartą.
Dopiero teraz zaczynają powstawać gry, które doczytują textury "w locie" - chyba Oblivion to już ma. Ale tutaj i na kartach PCI-E x 16 są krótkie przestoje z napisem "Loading Area" czy jakoś podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 11:55, Widek napisał:

jeżeli kupujesz Gef 6600 Gt to tylko z nadzieją na super kręcenie :D niektorym z 500/900 wyciągną
nawet 600/1200:) Ile masz 350W ? powinno uniesc i podaj procka itp

Mogę wtrącić? Mam Athlona XP 2500 +, 512 RAM i właśnie GeForce''a 6600 GT. Obecnie mam to na standardowym zasilaczu 300 W. Przy podłączaniu karty i instalacji sterowników wyskoczyło mi okienko, że zasilacz jest za słaby i mam obcięte w niej bodajże połowę mocy. W jaki zasilacz muszę się zaopatrzyć aby wyzbyć się tego problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 11:25, Widek napisał:

Nie martw się będzie działac jak każda;P Jak radek 9800PRO itp. jak wiadomo różnica miedzy
agp8x a agp4x to zaledwie 2- 3 % gorzej jakbyś miał AGP2:) To wtedy nie ma szans. Zasilacz
hmm moim zdaniem wystarczy ci 350W dobrej firmy:)


Różnice rzędu 2% między AGPx8 i x4 to praktycznie błąd statystyczny.
Prawdziwa różnica to czas wczytywania tekstur do pamięci karty - widoczny przed rozgrywką, przed testem 3D Mark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 12:02, Grucha91 napisał:

W jaki zasilacz
muszę się zaopatrzyć aby wyzbyć się tego problemu ?


Chieftec 360-400Watt i będzie OK.
Ja bym wziął ten mocniejszy z 120MM wiatrakiem - gwarantowana cisza przynajmniej jednej skłądowej kompa. Około 180-190PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 12:04, RobeN napisał:

Różnice rzędu 2% między AGPx8 i x4 to praktycznie błąd statystyczny.
Prawdziwa różnica to czas wczytywania tekstur do pamięci karty - widoczny przed rozgrywką,
przed testem 3D Mark.


Czy ta prawdziwa różnica wpływa istotnie na jakoś samej gry, czy oznacza po prostu trochę dłuższe czekanie np. przy ładowaniu poziomów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 12:08, Keroth napisał:

Czy ta prawdziwa różnica wpływa istotnie na jakoś samej gry, czy oznacza po prostu trochę dłuższe
czekanie np. przy ładowaniu poziomów?


Na jakość gry nie wpływa w widoczny sposób.
Większość testów porównawczych wykazywała ewentualnie te 2% różnicy, które gdyby prześledzić proces były widoczne tylko w pierszych sekundach gry/testu, gdy jeszcze część rzeczy się doczytywało. Gdyby pomierzyli tylko czasy wczytywania, to różnicę byłoby widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 12:02, RobeN napisał:

Tak. Z tych druga lepsza.
Ale jedna rzecz jest jeszcze ważna.
Mówisz, że płyta ma tylko AGPx2 - tu musiałbyś jeszcze sprawdzić, czy to AGP chodzi u CIebie
na 3V czy na 1.5V - popatrz do instrukcji płyty.
Jeśli Twoje AGPx2 jest 3V, to żadnej nowej karty nie wsadzisz, bo ją spalisz...
Wszystkie obecne chodzą na 1.5V - dlatego mają 2 wcięcia w piórze karty.
Taki sposób rozróżniania wymiślili w momencie, gdy powstały karty AGPx2 na 1.5V - równocześnie
wówczas istniały jeszcze te na 3V.
Później 3V poszło w zapomnienie i wszystkie były już 1.5V.
Niektóre płyty główne mają zabezpieczenie żeby nie spałić, niektóre moły ieć zworkę przestawiania
napięcia z 3V na 1.5V, ale mało takich było.


Dzięki. Teraz podam pełne dane złącza: AGP 1x and 2x mode (Sideband) 3.3V device
I kolejne pytanie - czy znajde na to złącze karte która obsługuje Pixel Shaders? Chcę uruchomić Heroes V, nie obchodzi mnie jak będzie działać, ale obchodzi żeby działał, bo beta na moim MX 440 chodziła, a teraz słysze że demko niechodzi. Najlepiej jakiś przykład karty mile widziany, o ile takie istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 17:46, Galadin napisał:

> Tak. Z tych druga lepsza.
> Ale jedna rzecz jest jeszcze ważna.
> Mówisz, że płyta ma tylko AGPx2 - tu musiałbyś jeszcze sprawdzić, czy to AGP chodzi u
CIebie
> na 3V czy na 1.5V - popatrz do instrukcji płyty.
> Jeśli Twoje AGPx2 jest 3V, to żadnej nowej karty nie wsadzisz, bo ją spalisz...
> Wszystkie obecne chodzą na 1.5V - dlatego mają 2 wcięcia w piórze karty.
> Taki sposób rozróżniania wymiślili w momencie, gdy powstały karty AGPx2 na 1.5V - równocześnie

> wówczas istniały jeszcze te na 3V.
> Później 3V poszło w zapomnienie i wszystkie były już 1.5V.
> Niektóre płyty główne mają zabezpieczenie żeby nie spałić, niektóre moły ieć zworkę przestawiania

> napięcia z 3V na 1.5V, ale mało takich było.

Dzięki. Teraz podam pełne dane złącza: AGP 1x and 2x mode (Sideband) 3.3V device
I kolejne pytanie - czy znajde na to złącze karte która obsługuje Pixel Shaders? Chcę uruchomić
Heroes V, nie obchodzi mnie jak będzie działać, ale obchodzi żeby działał, bo beta na moim
MX 440 chodziła, a teraz słysze że demko niechodzi. Najlepiej jakiś przykład karty mile widziany,
o ile takie istnieją.


Do płyty ze slotem AGPX2 możesz wsadzić maxymalnie GeForce 4 Ti4600 z AGPX4 i Radeona 9100.
Unikaj GeForce 4 Ti4200 z AGPX8 (bo spalisz kartę grafiki) i Radeonów 9250 z AGPX8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 17:58, KrzysztofT napisał:

Do płyty ze slotem AGPX2 możesz wsadzić maxymalnie GeForce 4 Ti4600 z AGPX4 i Radeona 9100.
Unikaj GeForce 4 Ti4200 z AGPX8 (bo spalisz kartę grafiki) i Radeonów 9250 z AGPX8.


Tak, tylko jest jeszcze ta kwestia napięcia. Czyli serio da radę Titanium? Bo muszę mieć 100% pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 18:21, Galadin napisał:

> Do płyty ze slotem AGPX2 możesz wsadzić maxymalnie GeForce 4 Ti4600 z AGPX4 i Radeona
9100.
> Unikaj GeForce 4 Ti4200 z AGPX8 (bo spalisz kartę grafiki) i Radeonów 9250 z AGPX8.

Tak, tylko jest jeszcze ta kwestia napięcia. Czyli serio da radę Titanium? Bo muszę mieć 100%
pewności.

Tak, ale tylko GF4 Ti4200 (pierwsza wersja, bez AGP X8), GF4 Ti4400 & GF4 Ti4600. Ti4800/SE już ci nie będzie działać, bo to karty dla AGPX8. Sam miałem pierwszego Ti4200 na płycie Via Apollo super socket 7 i AMD K6-2+ i nie było problemu. (A to płyta z AGP X1/X2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 19:22, Widek napisał:

ja naprzykład osobiscie bym nie ryzykował:) Kumpel mial kiedys cos ala ZGef 3TIt i spalila
mu sie na AGP2

1). Co to znaczy "cos ala ZGef 3TIt"? Hmm...
2). Jak się używa badziewnych Codegenów, Megabajtów i innych rupieci to takie są skutki ludzkiej głupoty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 19:24, KrzysztofT napisał:

> ja naprzykład osobiscie bym nie ryzykował:) Kumpel mial kiedys cos ala ZGef 3TIt i spalila

> mu sie na AGP2
1). Co to znaczy "cos ala ZGef 3TIt"? Hmm...
2). Jak się używa badziewnych Codegenów, Megabajtów i innych rupieci to takie są skutki ludzkiej
głupoty. :)


sorki miało być Gef3Tit co do zasilacza to wybacz racja pomyliłem się, teraz sobie przypominam w czym tkwił problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 19:32, Widek napisał:

> > ja naprzykład osobiscie bym nie ryzykował:) Kumpel mial kiedys cos ala ZGef 3TIt
i spalila
>
> > mu sie na AGP2
> 1). Co to znaczy "cos ala ZGef 3TIt"? Hmm...
> 2). Jak się używa badziewnych Codegenów, Megabajtów i innych rupieci to takie są skutki
ludzkiej
> głupoty. :)

sorki miało być Gef3Tit co do zasilacza to wybacz racja pomyliłem się, teraz sobie przypominam
w czym tkwił problem:)


Spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 17:58, KrzysztofT napisał:

Do płyty ze slotem AGPX2 możesz wsadzić maxymalnie GeForce 4 Ti4600 z AGPX4 i Radeona 9100.
Unikaj GeForce 4 Ti4200 z AGPX8 (bo spalisz kartę grafiki) i Radeonów 9250 z AGPX8.


Spali KAŻDĄ kartę, która działa na AGP 1.5V.
O ile się nie mylę ostatnimi na 3.3V były Rivy TNT (2?) a Geforce4 już na 100% nie był na 3.3V...
Musi szukać karty pracującej na 3.3V AGP. Wszystkie inne się nie nadają.
Kolega napisał dane, z których wynika, że nie ma możliwości przestawienia płyty na 1.5V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 18:21, Galadin napisał:

> Do płyty ze slotem AGPX2 możesz wsadzić maxymalnie GeForce 4 Ti4600 z AGPX4 i Radeona
9100.
> Unikaj GeForce 4 Ti4200 z AGPX8 (bo spalisz kartę grafiki) i Radeonów 9250 z AGPX8.

Tak, tylko jest jeszcze ta kwestia napięcia. Czyli serio da radę Titanium? Bo muszę mieć 100%
pewności.

Właśnie nie ma 100%.
Musisz sprawdzić w danych karty czy jest ona 3.3V.
Z zewnątrz to pióro jest pierwszym wyznacznikiem. Jeśli ma 2 wcięcia, to jest 1.5V. Jeśli ma 1 wcięcie, to jest 3.3V.
Ja pamiętam, że Rivy TNT były i na 3.3V i na 1.5V. Nie wiem jak z pierwszymi GFami, ale GF4 jest już na 1.5V na 100%.
Wg strony Benchmarka, to już GF256 był na 1.5V...
http://www.benchmark.pl/artykuly/przeglad_procesorow_2002/geforce_256.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować