Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2007 o 21:10, BuuBuu napisał:

mam pytanie. Zainstalowałem nową wersje sterowników forcewear konkretnie tą: 94.24 Wcześniej
kożystałem z poprzedniej 93.cos tam. Mam GeForce 7900gs Palita 256/256 DDR3. Gdy odblokowałem
ustawienia zegara przy starszej wersji sterowników to częśtotliwość zegzra była podana w granicach
1,5 GHz, a teraz w nowych sterownikach jest ok. 750MHz. Czy to oznacza że nowe przy nowych
sterownikach pamieć w karcie chodzi z częstotliwością tylko 750MHz??????? Co zrobić żeby to
naprawić??

nie po prostu nowsze sterowniki inaczej troszke pokazują tutaj też masz 1500MHz (2x750)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 18:26, DJ Danielus napisał:

Procek trochę słaby - ale spróbuj go trochę podkręcić. Reszta może być.


Ok, dzięki. Szkoda tylko, że mam blokadę podkręcania... cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 16:00, DJ Danielus napisał:

Ta karta ma trochę mało pamięci... Postaraj się o wersję 512MB.

Jest GF 8800GTS, ale nie z 512 tylko z 640 jeśli już ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 16:01, DJ Danielus napisał:

Blokadę? Możesz jaśniej?


W Biosie jeżeli zwiększam CPU Frequency (za bardzo się na tym nie znam) na wartości powyżej.. 210, powoduje to nie włączanie się komputera, przy czym pojawia się komunikat, że procesor jest podkręcony. Hm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że płyta główna na to nie pozwala - jest kiepska lub temperatura - sprawdź za pomocą speed fana.
Może też być, że to wina procesora - czasem się trafią takie sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 16:30, DJ Danielus napisał:

Możliwe, że płyta główna na to nie pozwala - jest kiepska lub temperatura - sprawdź za pomocą
speed fana.
Może też być, że to wina procesora - czasem się trafią takie sztuki.


Nosz kurdesz! Zdołowałeś mnie! :-)
Jeśli to wina płyty głównej, czy podkręcanie kart z serii np. C2D na takiej płycie wchodzi w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka MHz raczej tak... Ale jeżeli na prawdę są kiepskie części to nawet wcale.

Jaką masz temperaturę pod obciążeniem? (SpeedFan + CPUBurn)

Możesz też spróbować zwiększyć napięcie na procesor... Ale max. 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 19:37, DJ Danielus napisał:

Kilka MHz raczej tak... Ale jeżeli na prawdę są kiepskie części to nawet wcale.

Jaką masz temperaturę pod obciążeniem? (SpeedFan + CPUBurn)

Możesz też spróbować zwiększyć napięcie na procesor... Ale max. 10%.


Ok, zobaczymy, co z tego będzie. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 14:46, Thomulus napisał:

No cóż, wiem że dla większości z Was będzie to śmieszne, ale muszę się pochwalić. Przesiadłem
się FX 5500 na 7600GS. Wrażenia niesamowite.


Wcale nie smieszne....ja tez mialem fx 5500 i przesiadlem sie na 6600 gt. Ale wtedy szalalem w "painkillera" :).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------

Galadin....zadna karta Ati nie dorowna Nvidi przynajmniej pod wzgledem jakosci obrazu. Jak wiadomo Ati miala i ma klopoty ze sterami nie mowiac o wygladzaniu krawedzi czy obslogi dx10. Mozliwe jest jednak to, ze Ati razem z Amd zrobia cos konkretnego. Amd to przeciez potega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 15:09, Misquamaqus napisał:

Galadin....zadna karta Ati nie dorowna Nvidi przynajmniej pod wzgledem jakosci obrazu.
Jak wiadomo Ati miala i ma klopoty ze sterami nie mowiac o wygladzaniu krawedzi czy obslogi
dx10. Mozliwe jest jednak to, ze Ati razem z Amd zrobia cos konkretnego. Amd to przeciez potega.


Nie dorówna? To raczej wszędzie są opinie o tym, że na Radeonach wyświetlany obraz jest o niebo lepszy, nie mówię o włączonym AA. A te nowe zapowiedziane karty będą miały zupełnie inny chip, nówkę 55nm, do tego szyna 256bit zamiast nic nie pomagającej 512bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 15:27, Galadin napisał:


Nie dorówna? To raczej wszędzie są opinie o tym, że na Radeonach wyświetlany obraz jest o niebo
lepszy, nie mówię o włączonym AA. A te nowe zapowiedziane karty będą miały zupełnie inny chip,
nówkę 55nm, do tego szyna 256bit zamiast nic nie pomagającej 512bit.


Zobacz jakie Ati jest badziewne....gdybym tego nie widzial nie odnosil bym sie tak krytycznie wzgledem Ati. Spojrz na fotki w dx 10....czy to jest piekny obraz ?....to jest zenada. W kartach serii 8800 nie da sie uzyskac zadnych artefaktow nawet gdybysmy chcieli. Nawet przy przetaktowaniu jak sie za wysoko ustawi zegary w 8800 to albo jest restart albo zawiesza sie obraz.


20071018155235

20071018155241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z AA w Ati to dopiero żenada, bo jak pojąć taki stan rzeczy gdy jeden z dwóch największych producentów gpu daje plame na technologi już nie najmłodszej czyli AA.No bez jaj, wyobrazcie sobie potwora graficznego posiadającego obsługe dx 10, sm4 i opengl 2 a padającego jak mucha pod packą na widok ustawienia AA 2 4 6 itd?Nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdziłem napięcia miernikiem:
+3,33V - 3,41V
+5V - 5,19V
+12v - 12,14v
I teraz mam pytanie, czy podane napięcia są w normie? Jeśli tak to zasilacz nie jest winien zlego dzialania karty.
Pytanie numer 2:Co moze powodowac zawieszanie się kompa podczas gier na karcie galaxy 7900 GS?
Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 15:52, Misquamaqus napisał:

Zobacz jakie Ati jest badziewne....gdybym tego nie widzial nie odnosil bym sie tak krytycznie
wzgledem Ati. Spojrz na fotki w dx 10....czy to jest piekny obraz ?....to jest zenada. W kartach
serii 8800 nie da sie uzyskac zadnych artefaktow nawet gdybysmy chcieli. Nawet przy przetaktowaniu
jak sie za wysoko ustawi zegary w 8800 to albo jest restart albo zawiesza sie obraz.


Dla mnie Lost Planet nie jest żadnym wyznacznikiem wydajności kart, bo to tylko konwersja gry z konsoli, wykorzystująca DX10. Wiem że w nowej serii HD 2xxx jest problem z AA, ale ja mówię też o przeszłości - poprzednie modele były świetne. Może teraz mają okres załamania, ale moim zdaniem zaraz po tej nowej premierze 15 listopada szybko nadrobią straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować