Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2008 o 21:21, ziptofaf napisał:

> A czy na moim sprzęcie AoC na średnich chociaż pójdzie? ^^
Jakbyś choć raz podał cały konfig (zwłaszcza procesor), to bym ci powiedział...

Q9300. ;)
4gb ramu...

Dnia 19.08.2008 o 21:21, ziptofaf napisał:

Nie. Ja żadnych gier nie instaluję na C:

Dzięki za odpowiedź. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 21:25, Kalejdoskop86 napisał:

> > A czy na moim sprzęcie AoC na średnich chociaż pójdzie? ^^
> Jakbyś choć raz podał cały konfig (zwłaszcza procesor), to bym ci powiedział...

Q9300. ;)
4gb ramu...

> Nie. Ja żadnych gier nie instaluję na C:
Dzięki za odpowiedź. ;]

Chciałeś powiedzieć 3gb ramu, zasługa Vista 32bit.
Tak AoC będzie śmigał na high i nawet nie pierdnie, a jeśli jednak się zatnie to nie wina kompa a zwalonego kodu który ma gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc gdy gram w gry wystąpują mi takie rzeczy daje screeny. To moze byc związane z karta graficzną? Próbowałme juz wszystkiego prosze o pomoc

20080819213702

20080819213750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 21:35, Solstheim napisał:

Chciałeś powiedzieć 3gb ramu, zasługa Vista 32bit.

Co z tego, heh. :P

Dnia 19.08.2008 o 21:35, Solstheim napisał:

Tak AoC będzie śmigał na high i nawet nie pierdnie, a jeśli jednak się zatnie to nie
wina kompa a zwalonego kodu który ma gra.

Super. :)

A czy od gier takich jak AoC czy G3 nie niszczą komponentów w PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 21:37, Kamil.sk napisał:

Prosze o pomoc gdy gram w gry wystąpują mi takie rzeczy daje screeny. To moze byc związane
z karta graficzną? Próbowałme juz wszystkiego prosze o pomoc

Ja tak miałem przy starych sterownikach do karty graficznej i/lub(nie pamiętam) przy zintegrowanej karcie na płycie. Podaj jaką masz karte i najlepiej zaktualizuj sterowniki.

Kalejdoskop86-> Zależy jak wejdziesz do wody i nie będziesz długo z niej wychodzić to ci może zaczać wyciekać woda z obudowy. Nie no oczywiscie że nie, poprostu są źle zoptymalizowane i nawet na super sprzecie mogą przycinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WD Caviar SE-16 320 GB WD3200AAKS16MB cache SATA-II
OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Platinium CL5-4-4
Intel Core2 Duo E7200 2,53GHz (S775) BOX
Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-500AB-A) 500W
Gigabyte GA-P35-DS3L
Radeon 4870 Sapphire 512MB 2xDVI (PCI-E) LiteBOX

Końcowy wynik wszystkich postów w tym temacie. Dobrze jest? Nic się nie gryzie?

@ziptofaf
Buuuuu wersja FullBOX droższa o dychę cała wysprzedana :/ No ale cóż =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 21:43, Solstheim napisał:

> Prosze o pomoc gdy gram w gry wystąpują mi takie rzeczy daje screeny. To moze byc
związane
> z karta graficzną? Próbowałme juz wszystkiego prosze o pomoc
Ja tak miałem przy starych sterownikach do karty graficznej i/lub(nie pamiętam) przy
zintegrowanej karcie na płycie. Podaj jaką masz karte i najlepiej zaktualizuj sterowniki.

Kalejdoskop86-> Zależy jak wejdziesz do wody i nie będziesz długo z niej wychodzić
to ci może zaczać wyciekać woda z obudowy. Nie no oczywiscie że nie, poprostu są źle
zoptymalizowane i nawet na super sprzecie mogą przycinać.

Mam Radeona 3850 niedawno kupiłem go, przed tem miałem gf6800xt i to samo mi występowało ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj najnowsze Catalysty 8.7, a jeśli je masz spróbuj ze starszymi sterownikami. Po zmianie sterowników przeinstaluj DirectXa, ja jak miałem taki problem właśnie tak go załatwiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6800 xt pachnie jakims zasyfialym radeonem....
Pelne 6800 gt czy ultra mialy 16 potokow i ich wykonanie czy wyswietlanie obrazu bylo i jest cudowna.

Jezeli ati, ktora masz robi takie same bledy w wyswietlaniu obrzu w tej samej grze to bedzie raczej sie odnosic do bledu gry ????.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw wpadłem na genialny plan, wykasowałeś sterownki po byłym Geforcie? Jeśli nie to je usuń i zrób reszte tak jak mówiłem i powiedz czy działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 22:05, Solstheim napisał:

Btw wpadłem na genialny plan, wykasowałeś sterownki po byłym Geforcie? Jeśli nie to je
usuń i zrób reszte tak jak mówiłem i powiedz czy działa

No wykasowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 21:43, Solstheim napisał:

Kalejdoskop86-> Zależy jak wejdziesz do wody i nie będziesz długo z niej wychodzić
to ci może zaczać wyciekać woda z obudowy. Nie no oczywiscie że nie, poprostu są źle
zoptymalizowane i nawet na super sprzecie mogą przycinać.

Bo niektórzy mówią, że częste zacięcia się PC i resety nie służą dobrze... jak to jest? W G3 chciałbym pograć, ale co jak się będzie ciągle ciął? I czy defragmentacja dysku jest dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 22:05, Solstheim napisał:

Btw wpadłem na genialny plan, wykasowałeś sterownki po byłym Geforcie? Jeśli nie to je
usuń i zrób reszte tak jak mówiłem i powiedz czy działa


Dalej to samo sie dzieje :( moze to wina monitora??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mały dylemat... Jestem na kupnie karty graficznej, konkretnie wspominanego tu już wielokrotnie i wychwalanego wszędzie Radeona 4850. Problem w tym, że uparłem się przy Sapphire (do którego mam największe zaufanie), a to to wbrew pozorom bardzo trudno zdobyć. W zasadzie to nie wiem, gdzie jeszcze mogę szukać w Krakowie więc postanowiłem kupić to w sklepie internetowym. Dla mnie najkorzystniejszym wyborem byłby Komputronik (ze względu na bliskie położenie salonu w przypadku świadczenia gwarancji).
Tyle że ceny w tym sklepie skaczą jak opętane, a ja kompletnie nie orientuję się jak to działa (wczoraj po południu wersję FullBox można było kupić za 550zł, a w tej chwili jest za... 616zł, z uwzględnieniem rabatu). Nie wiem czy w związku z tym opłaca się kupować wersję Lite (która kosztuje w tej chwili tyle co FullBox wczoraj...), czy poczekać jeszcze, aż ceny opadną.. A jeśli jeszcze bardziej wzrosną?

Jest jeszcze wersja Toxic, która choć powinna być droższa, w tej chwili jest dużo tańsza od FullBox, tyle że jest niedostępna i w ogóle jeszcze trudniej ją zdobyć.
Jeśli ktoś się orientuje w tych sprawach to bardzo byłbym wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputronik=Drożyzna. W innych sklepach internetowych cena 4850 to około 450zł(Sapphire coś koło 490zł).
zobacz na www.gral.pl www.apollo.pl www.proline.pl któryś na 100% ma siedzibe w krakowie.
Kamil.Sk-> Napewno nie wina monitora, wina jakiegos podzespołu/ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 21:46, Piciambeer napisał:

WD Caviar SE-16 320 GB WD3200AAKS16MB cache SATA-II

Dobry wybór.

Dnia 19.08.2008 o 21:46, Piciambeer napisał:

OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Platinium CL5-4-4

Dobry wybór.

Dnia 19.08.2008 o 21:46, Piciambeer napisał:

Intel Core2 Duo E7200 2,53GHz (S775) BOX

Dość dobry wybór (mimo wszystko do HD4870 bardziej pasuje E8400, będzie szybciej). Ale i tak jest dobrze.

Dnia 19.08.2008 o 21:46, Piciambeer napisał:

Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-500AB-A) 500W

Dobry wybór.

Dnia 19.08.2008 o 21:46, Piciambeer napisał:

Gigabyte GA-P35-DS3L

Dobry wybór.

Dnia 19.08.2008 o 21:46, Piciambeer napisał:

Radeon 4870 Sapphire 512MB 2xDVI (PCI-E) LiteBOX

Bardzo dobry wybór.

Dnia 19.08.2008 o 21:46, Piciambeer napisał:

Końcowy wynik wszystkich postów w tym temacie. Dobrze jest? Nic się nie gryzie?

A co ma się gryźć? Same markowe części, żadnej taniochy. Porządny i mocny PC będzie :)

Dnia 19.08.2008 o 21:46, Piciambeer napisał:

@ziptofaf
Buuuuu wersja FullBOX droższa o dychę cała wysprzedana :/ No ale cóż =)

No cóż, zdarza się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 22:10, Kalejdoskop86 napisał:

Bo niektórzy mówią, że częste zacięcia się PC i resety nie służą dobrze... jak to jest?
W G3 chciałbym pograć, ale co jak się będzie ciągle ciął? I czy defragmentacja dysku
jest dobra?


Defragmentacja dysku jest dobra, ale nie warto jej robić częściej niż raz w miesiącu. Nie to, żeby szkodziła, wręcz przeciwnie, ale robienie tego częściej nic nie daje.
A co do Gothica 3 - podejrzewam, że ta gra "zapisuje" liczbę klatek jaką miałeś za pierwszym uruchomieniem gry (albo nawet zobaczeniem jej u kumpla). I teraz niezależnie od tego, jak zmodernizowałeś/ kupiłeś nowy sprzęt, będzie chodziła tak samo. Czyli źle. :)
A tak serio - ta gra ma tak zwaloną optymalizację, że u jednych na starym sprzęcie chodzi super, innym na topowym się chrzani. Ja jestem w drugiej kategorii...
Przy okazji - z tego co zauważyłem, Gothic 3 w ogóle nie zwalnia na następującym sprzęcie: Core 2 Duo E6300, GeForce 7950GT, 2 GB RAM Corsair 675 MHz, Zasilacz 500W Modecom Feel, obudowa Thermaltake, płyta główna Asus P5B. Czyli zestaw mojego kumpla. Po modernizacji (zmiana zasilacza na Chieftec 550W i karty na 8800GT) gra miejscami chrupnie. Moim zdaniem to wina zasilacza lub plam na Słońcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim pisalem o 4870. One bardzo sie nie kreca i nie wmawiaj mi ze tak jest bo sam sprawdzalem na sapphire, powercolor i nie chcialy sie krecic za bardzo a moje wyniki OC byly bardzo podbne do tych uzyskanych na IN4 i PCLAB wiec sory winetou ale nie masz racji, a 2 slotowe chlodzenie nie jest w cale lepsze niz 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie cię jak Need For Speed: Carbon wygląda na 4870x2

Test:
http://www.frazpc.pl/artykuly/612/SAPPHIRE/RADEON/HD/4870X2/RADEON/ HD/4870/razy/dwa/i/pol

I moim zdaniem to że 1 karta 4870 wygrywa z 260GTX jest mocno przesądzone.

Tak samo napisali w CD-ACTION i na wielu innych stronach.

I moim zdaniem 4870x2 spisuję się dobrze tylko na wyższych rozdzielczościach.

20080820074919

20080820074929

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować