Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDC Games tworzy antypiracki sojusz

26 postów w tym temacie

Hmm a gdzie Blizzard, NcSoft ?? Jakoś ich nie widzę ??? Hm może im piractwo sieciowe jest na rękę ?? (W sumie dla promowania produktu nawet pirackie serwery się przydadzą) :] (ironia: wyłączona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki słodki piesek :)
Jak zwykle na gram.pl, świetne zdjęcie luźno związane z tematem.
Macie jakąś specjalną bazę fotek, czy na bieżąco w necie wyszukujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdanie: "W CDC Games odkryliśmy zagrożenie ze strony pirackiej działalności i odnieśliśmy już kilka sukcesów (...)"

Brzmi to, jakby to właśnie CDCG było zagrożeniem ;P Troszkę niestylistycznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no zajefajnie. Niedosc ze rzad chin przesladuje obywateli to jeszcze zachodnie firmy im pomagaja genialny pomysl -_- Wiem ze moze firmy na tym traca, ale dziwne ze wybrali wlasnie chiny. Wiadomo tam najwieksze piractwo, ale jak tu sie dziwic jak sie zyje w komunistycznym kraju. Kolejny krok zeby przypodobac sie rzadzacej partii po tym jak podawali tresc maili ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piractwo trzeba tępić. ze zgrozą patrze na urzytkowników nielegalnego softu w naszym małym kraju ( a co tu mowić o takim molochu jak Chiny ). mam znajomego którego wytłumaczeniem do ściągania pirackich wersji gier czy programów jest fakt że nie kupi w sklepie czegoś czego nie widział na oczy, jak sie go spytałem czy jeśli w ten sposób trafi na coś fajnego czy kupi później taki program odpowiedział że po co mu jak już go ma a i ze znalezieniem pirackich serwerów nie będzie dla niego problemów.. w głowie mu sie powywracało.. i nie tylko jemu, wielu jest takich co w ten sposób tłumaczą swoją nielegalną ( jakie to modne słowo co ) działalność. piractwo sie opłaca? otóż nie, są powody dla których tak właśnie sądze..
pierwszym i najważniejszym jest chyba ten że kupując dany produkt płacimy za ciężką prace twórcom któży włożyli w to byś sie dobrze bawił mase pracy i pieniędzy, ja to doceniam i płace.. i nie są to duże pieniądze, dajmy na to: 100 za gre w którą będe grał ile dusza pozwoli, to prawie darmo.
drugim powodem jest to że zawsze i bezproblemowo moge uzyskać pomoc od firmy która zajmuje sie dystrybucją takiego projektu, to bardzo ważne.
trzeci powód to patche w których nie tylko usprawniana jest rozgrywka ale i dodawane różności typu nowe poziomy czy bohaterzy.
czwarty to nie ma jak ładnie wydana gra ( pudełko, instrukcja, ładna płytka ) a nie cd czy dvd z maźniętą nazwą tego co sie na niej znajduje gnijącą w szufladzie czy pudle jak niektóży robią ( bo mają tyle piratów że nie mają gdzie tego chować, nie mówiąc tu o graniu we wszystko co pościągali )
piąty to wniosek z pierwszego - kupiłem, zapłaciłem i gram.. jak mnie przestanie bawić to odłoże na półke lub sprzedam, by kto inny bawił sie przez czas jakiś.
szósty to fakt że mogą mnie pocałować w d.. wszystkie służby odpowiedzialne za ściganie piractwa.. nikogo nie musze sie bać i nikogo udawać.

..to tak mi przyszło na myśl że sie z wami podziele spostrzeżeniami na temat piractwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Teraz nie dziwić się, że liczba Chińczyków w więzieniach niemalże się potroi...
A w Polsce, to uh, umm..... Też katastrofa będzie. ;o
Ale w sumie, to i tak czy siak najlepiej nie mieć do czynienia z grami na pirackich serwerach. ;P
Najlepiej też w ogóle z piratami też ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 14:20, deuser napisał:

piąty to wniosek z pierwszego - kupiłem, zapłaciłem i gram.. jak mnie przestanie bawić to odłoże
na półke lub sprzedam, by kto inny bawił sie przez czas jakiś.
szósty to fakt że mogą mnie pocałować w d.. wszystkie służby odpowiedzialne za ściganie piractwa..
nikogo nie musze sie bać i nikogo udawać.


No i tu się mylisz, gdyż większość firm nie uznaje zbycia licencji i według nich pierwszy użytkownik nie ma prawa do do odsprzedaży, wypożyczania lub darowizny posiadanego oprogramowania a kupujący lub obdarowany nie zakupił licencji od firmy, więc posługuje się pirackim oryginałem. Wykorzystują oprogramowanie do celów komercyjnych musisz prócz posiadania legalnej kopii mieć dowód zakupu wystawiony na Twoją firmę, bo inaczej jesteś przestępcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam nawet zamiaru czytać tego w całości. powiem natomiast jedno. pewnie nie jeden z programistów wymienionych wyżej firm uczył się programowania na piratach. a gry ? i tak zarabiają na tym więcej niż są wstanie wydać więc nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 13:41, guardb napisał:

No NCsoftowi i l2 by się przydało takie coś bo tych serverów prywatnych jest tyle że hoho...

Nie wiem czy wiesz, ale NCSoft POPIERA prywatne serwery w przypadku L2. A przynajmniej nie ma nic przeciwko. Udostępnili przecież nawet klienta do poprania za darmo ze strony www.lineage2.com... Po prostu uważają, że tego typu serwery to doskonała reklama gry - ponieważ wiele osób którym spodoba się gra, zdecyduje się na zakup i opłacanie abonamentu na serwerach oficjalnych. I moim zdaniem to właśnie jest zdrowe podejście - szczególnie, że sam jestem żywym przykładem na skuteczność tego sposobu - grałem ponad rok na serwerach prywatnych, w końcu zdecydowałem się na zakup i płacenie za serwery oficjalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować