Zaloguj się, aby obserwować  
Light_Prince

F.E.A.R. 2: Project Origin - Temat Ogólny

1659 postów w tym temacie

Dzisiaj zagrałem sobie po raz drugi i nawet udało mi się zginąć ;P. Próbowałem ostatni etap przejść bez mecha, ale jakiś snajper mnie rozwalił hyhy ;D.
Nie jest źle, wystarczy zmienić poziom trudności na hard i gra od razu robi się lepsza pod tym względem :].
Co do AI, powiem szczerze, że jak i na większości, tak i na mnie nie zrobiła wrażenia...może to dlatego że demo było liniowe jak diabli i nie było takich rozgałęzień jak w jedynce? Wtedy boty mogły by mnie ładnie zajść od tyłu i to byłoby coś. Bo jakieś chowanie się za drzwiami auta, by i tak zginąć po chwili nie przekonuje mnie do stanowiska że AI jest na wysokim poziomie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 11:42, Crew 900 napisał:

Oczywiście że nie

No to stary masz problem ;] I nie gadaj że to wina gry skoro nikt inny nie ma takiego problemu. Raczej to wina konfiguracji albo systemu, a jeśli wierzyć w twój podpis (oc) to najprawdopodobniej tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj co podkręciłem procka , przed też tak było i nie gadaj że to wina mojego PC

Jeżeli tutaj nikt nie grał na full detalach to na pewno tego nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na rozdziałce 1440x900, bo miałem za duże pasy przy mniejszej rozdzielczości, full detale bez AA, Vsync. Chodzi bez problemu, żadnych zgrzytów.
Możesz wierzyć lub nie, filmiku nagrywać mi się nie chce by to udowodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 22:30, marcinshinoda napisał:

>> Czy nikt mnie tu nie rozumie? ;-) Nie sądzisz że jeżeli autorzy zdecydowali
się na otwarty
> teren to nie lepiej by było aby tą liniowość zniwelować? Albo chociaż ją lekko "zatuszować"?

> PS: Do jedynki i tych dwóch dodatków mam wielki szacunek

Gdyby zlikwidowali liniowość, moglibyśmy przegapić jakaś straszną scene. Pewnie dlatego
twórcy zdecydowali sie na liniową rozgrywke.

Jak by się twórcy trochę postarali to by te straszne sceny dobrze umieścili i liniowość nie była by potrzebna ;-)
PS: Zagrałem jeszcze raz w demo i nadal oglądam

Spoiler

śmierć Foxa

całkiem fajnie to zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty no sorry jak nikt nie ma takich problemów to jaka może być przyczyna? Wystarczy trochę wysilić szare komórki. I jakbyś czytał uważniej posty, to byś przeczytał że inni gracze grają na max. detalach i do tego nie mają takich problemów. A zmień ustawienia na niższe może pomoże? Zainstalowałeś najnowsze sterowniki do karty/DierctX ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem, zagrałem - i zrobiło na mnie dobre wrażenie demko FEAR 2.

Klimat moim zdaniem jest - na początku te wizje Almy, blur na obrazie... ciekawie się robi ;) Tak jak w FEAR1, tak i w "dwójce" do gustu przypadły mi bronie - takie futurystyczne pukawki zawsze mi się podobały. Co prawda mamy tu do czynienia z liniowością, ale tak to już niestety bywa. Nie narzekam na AI wrogów - moim zdaniem zachowują się dobrze, ale nie najlepiej. Grafika? Hm, tutaj praktycznie rzecz biorąc trudno mi ocenić. Nie jest źle, wszystko jest wykonane w miarę dobrze, ale szału nie ma. Ogólnie grało mi się miło, ale raczej nie planuje zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 11:58, Crew 900 napisał:

Wczoraj co podkręciłem procka , przed też tak było i nie gadaj że to wina mojego PC

Jeżeli tutaj nikt nie grał na full detalach to na pewno tego nie miał


Juz pisałem że grałem na full detalach na sprzęcie dość starym i żadnych problemów z grafiką nie miałem. Nawet włączyłem dzisiaj demko ponownie żeby dokładnie sprawdzić. Ale znając Twoje podejście z wątku o STALKERZE wcale sie nie dziwię że coś masz nie tak :). Pewnie znowu grzebałes w bebechach demka lub sam napisałeś sterowniki do swojej karty ^^. A jeżeli dobrze widze w podpisie przy karcie graficznej masz +OC. Wniosek? Za mocno podkręciłes i masz juz artefakty.
Żeby nie było wątpliwości u mnie gra śmiga w rozdzielczości 1920x1080 wszystko max, łącznie z AAx4 AnizoX16.
Oczywiście z AAx4 Anizox16 mam juz w niektórych lokacjach widoczne spadki FPS ale demko przeszedłem z ciekawości na tych ustawieniach. Bez tych opcji gra śmiga bez zaciachów.

A mój komp:
Athlon 3000+ (kręcony do 2,5Ghz)
GF 8600GT 512MB
1,5 GB pamięci
Windows XP+SP3


Co dziwniejsze zainstalowałem tez pierwszego FEARA i na ustawieniach z AAx4 nie da się grać, takie mam spadki FPS. Bez AA oczywiście śmiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może poczekajmy... niech developer powie, czemu engine wywala artefakty, babole i ściny na niektórych konfiguracjach? Bo jeżeli to nie sprzęt, to co? Stery? Nie chce mi się przeglądać całego wątku, ale czy ściny nie dręczyły wyłącznie osób z Radeonami?

Acha - przypomniało mi się jeszcze coś:
Ponoć do gry w fulla trzeba będzie mieć Service Pack 3 dla XP. Nie wiem co prawda czemu, SP3 chyba nic nie zmienia od strony graficznej - choć z drugiej strony mogę się mylić - jest chyba potrzebny do obsługi jakichś bibliotek...?

Proponuję zainstalować SP3 tym osobom, które mają XP i napotykają problemy. A nuż, a widelec ;) i pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich grach na max jadę i 0 artefaktów graficznych
Najnowsze stery 181.22 , Vista 64 bitowa ultimate
Nie wiem , może wina bo to przez steama ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 12:56, Crew 900 napisał:

We wszystkich grach na max jadę i 0 artefaktów graficznych
Najnowsze stery 181.22 , Vista 64 bitowa ultimate
Nie wiem , może wina bo to przez steama ;]


Chyba nie... Mi Steam nie robi problemów, choć z drugiej strony instalowałem demko z innego źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś wyłączyć te beznadziejne podświetlanie przedmiotów?? Mam nadzieję że pełna wersja PC będzie tego pozbawiona bo to w znacznym stopniu psuje klimat grozy. W tej chwili chyba największa wada gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 14:16, Mychaa napisał:

Da się jakoś wyłączyć te beznadziejne podświetlanie przedmiotów?? Mam nadzieję że pełna
wersja PC będzie tego pozbawiona bo to w znacznym stopniu psuje klimat grozy. W tej chwili
chyba największa wada gry.


Nie da się tego wyłączyć. I w pełnej wersji na 100% to będzie. To jest konsolowa strona gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 14:16, Mychaa napisał:

Da się jakoś wyłączyć te beznadziejne podświetlanie przedmiotów?? Mam nadzieję że pełna
wersja PC będzie tego pozbawiona bo to w znacznym stopniu psuje klimat grozy. W tej chwili
chyba największa wada gry.

Klimat grozy? Jest klimat ale jakieś katastrofy biologicznej (atomowej) ;-) A co do podświetlania przedmiotów to mi się to podoba. Większość gry dzieje się w ciemności i nie sposób zauważyć wszystkiego. To podświetlenie ułatwia w pewnym stopniu grę.
PS: Oczywiście w demie są momenty straszne żeby nie było...bynajmniej na mnie to nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja demo " przemęczyłem " dwa razy na sprzęcie:

AMD Phenom X3 8650 2,3 Ghz
ATI Radeon HD 4870 512 - sterowniki 8.12
4 GB RAM
Vista Ultimate 64 Bit - service pack 1

1280 x 1024 - nawet po zmniejszeniu AnizoX16 na x8,gra tnie,jak nie wiem - czasem po ruszeniu myszką trzeba odczekać sekunde,dwie,żeby gra się odwiesiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejdę sobie jeszcze raz to demko, a bardzo rzadko się zdarza, żebym z chęcią demo przechodził dwukrotnie, albo i więcej. ;P Na pewno nie zrobi to na mnie takiego wrażenia jak za pierwszym razem, ale pograć zawsze można. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 14:28, Crew 900 napisał:

A masz wyłączoną synchronizację pionwoą w opcjach grafiki ?
V-Sync ?


A,nie wiem - później sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 14:24, Patryk Mogilno napisał:

> Da się jakoś wyłączyć te beznadziejne podświetlanie przedmiotów?? Mam nadzieję że
pełna
> wersja PC będzie tego pozbawiona bo to w znacznym stopniu psuje klimat grozy. W
tej chwili
> chyba największa wada gry.
Klimat grozy? Jest klimat ale jakieś katastrofy biologicznej (atomowej) ;-) A co do podświetlania
przedmiotów to mi się to podoba. Większość gry dzieje się w ciemności i nie sposób zauważyć
wszystkiego. To podświetlenie ułatwia w pewnym stopniu grę.
PS: Oczywiście w demie są momenty straszne żeby nie było...bynajmniej na mnie to nie
działa.


Z tym klimatem bardziej chodziło mi o wersję pełną. W krótkim demku raczej trudno wczuć się dobrze w klimat, tym bardziej jeśli demko jest zlepkiem wielu poziomów. To tak jakby powiedzieć że zwiastun jakiegoś horroru oglądany między reklama sera i podpasek byl straszny ;). Jednak pełna wersja tez może zostac pozbawiona klimatu jesli wszędzie będa sie świeciły kwadraciki. To rozprasza i trudno raczej wciągnąć sie w grę. A to że jest ciemno w grze która ma straszyć to bardzo dobrze, tak ma być! Ciemność ma byc czarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować