Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioShock i Halo 3 to nie gry nowej generacji?

64 postów w tym temacie

Nowa generacja oprawy graficznej Bioshoka a jego ponadczasowa rozgrywka to dwie całkiem rózne rzeczy rozgrywka moze być nowatorska a nie nowej generacji ... Dla mnie nowa generacja to sformułowanie technologi a nie rozgrywki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak się tutaj nie zgodzić z tezą, która pasuje do praktycznie większości gier pod wszystkie platformy od wszech czasów?
Puste gadanie imo, bo teoria jest uniwersalna i było to wałkowane milion razy, przez chyba każdego w branży.
Nawet EA to odkryło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest powiedzieć na czym polega tak naprawdę "next-genowość". Dla jednych jest to wypasiona grafika (i wtedy za taką grę uzna się Unreal Tournament 3), a dla innych sposób rozgrywki (a wtedy next-genowe są gry na Wii i DS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszyscy producenci prześcigają sie w określaniu swoich produkcji jako "nowa generacja".. ale prawdą jest że niewiele już można w tym temacie wykonać, nawet grafika przestaje zaskakiwać.. gry mają bawić, mają być odskocznią od dnia codziennego ( dla niektórych codziennością jest właśnie granie, ale to szczegół ), mają uczyć i zaskakiwać nowymi rozwiązaniami w temacie fabuły i to wszystko, to wystarczy.. nowej generacji nie uświadczymy, wszystko co miało być wymyślone w tej kwesti zostało już zrobione, ale nie niektóży nie dadzą spokoju i nadal będą głosić że ich produkcje to nowa jakość, będą udziwniać ponad miare rozgrywke i utrudniać graczom życie, mieszać w głowach by tylko zarobić.. nie dajcie sie zmanipulować i kupujcie takie tytuły które sprawiać będą wam radość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Koncepcja Wii totalnie do mnie nie przemawia i osobiście uznaję ją za niewypał. Konsola jest dobra, ale tylko do Party Playa. Jako człowiek, który nieraz szarpie i 20h nie wyobrażam sobie machania Wii motem i gruchą przez taki czas. Poza tym, w SixAxiSie też masz żyroskop i sprawdza się on w grach bardzo dobrze, a jako że wszelkie Wii Sports i inne tego typu interesują mnie równie mocno co cena papai na targu w stolicy Javy, stwierdzam że z mojego punktu widzenia Wii nie jest next-genem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego że nie przemawia bo fanem sony jesteś :) Zdziwił bym się gdyby przemawiało. Ale to nie o to chodzi. Tylko o określenie next neg. Że każdy używa go po swojemu i wtedy kiedy chce ale nikt nie myśli o tym co to słowo oznaczać może. Po prostu łatwo powiedzieć :) i łatwo na każda grę czy konsole powiedzieć takie określenie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 13:37, Lex napisał:

Czyli ,biorąc pod uwagę słowa Davida Brabena, nasz rodzimy Wiedźmin może być grą next-genową.
:D

Tak, ponieważ system wyborów i konsekwencji naprawdę ponoć nigdy nie został zrobiony w taki sposób. :)
Więc są duże szanse, że gra będzie mieć 10/10, ale może jeszczej 9/10. :P

A BioShock i Halo3 są po prostu świetnie zrobione, wprost rewelka, ale jest może w nich trochę za mało innowacyjności.

A ten Outsider, to może jak Tożsamość Bourne''a będzie. =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z BioShocka zrezygnowałem po godzinie gry.....Powiem tak - po rozczarowaniu z Gothic3 (z przed 6 miesięcy) żadna gra mi jeszcze nie podpasowała na tyle by powiedzieć że jest fajna... Może Wiedźmin poratuje moje poczucie że autorzy gier kompletnie ostatnio zapominają o fabule a jedynie "napinają" się na grafikę i nabijają kase producentom kart graficznych i pamięci RAM. A jeśli chodzi o gry Nowej Generacji to chyba warto zobaczyć filmiki promujące grę ASSASSINS CREED....Zapowiada się rewelacyjnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa Generacja... pojęcie jeszcze pare lat temu jak z filmów s.f. a teraz każda gra z lepszą grafiką jest tak nazywana. Halo to strzelanka, a pomyślmy sami. Co w strzelankach można zmienić? Oczywiście oprucz góry broni, strzelania, misji, i oprawy graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nowa generacja gier - to pojęcie dominuje w naszym świecie już od dawien dawna. Tak samo jest z telewizją wysokiej rozdzielczości. Wziąłem w łapę gazetę gdzieś tak z 2001 r. i już pisało: HD, Wysoka Rozdzielczość. Wiem, że to była nowość jak na tamte czasy, ale... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nastapilo tutaj mylna interpretacja pojecia bowej generacji. W dzisiejszych czasach w swiecie gier nienastepuja gwaltowne przeskoki. Sa juz tak posuniete do przodu zarowno graficznie jak i w samym gameplau ze naprawde trudno wymyslic cos nowego na miare slowa rewolucyjne co wprowadzilo by nowa generacje. A patrzac pod tym kontem to x360 i ps3 to nie sa konsole nowej generacji tylko wii nia jets bo to ona dystansuje sie od tego co powstalo inowacyjnoscia a pozostale 2 stanowia tylko przypakowane wersje starszych konsol.
Reasumujac - nowa generacja tyczy sie w dzisiejszych czasach raczej potego bebechow niz inowacyjnosci natomiast gey nowej generacji to jak mi sie zdaje po prostu gry na konsole nowej generacji (skrot myslowy czy cos w ten desen)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to sa gry N-G ale prawdziwe N-G z wyzszej pulki to takie gry ktore daja naprawde duzo mozliwosci i sa realistyczne mi np na mysl odrazu przychodzi EA Skate w ktorego dzisiaj gralem w Media Markt :D xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

du... **. Jak dla mnie nie ma nic takiego jak next gen gaming. Next gen gaming to dla mnie byłoby ... no nie wiem, ale coś co zupełnie obecnych gier by nie przypominało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kwestia czy mówimy o nowej generacji grafiki i dźwięku czy o zupełnie nowym podejściu do gier z prawdziwym kształtowaniem rozgrywki i wpływem na zakończenie (minimum skryptów) bo jeśli tak to bioshock jest trochę nextgenowy a halo3 jeszcze mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować