Zaloguj się, aby obserwować  
Vuko_Drakkainen

Katolicyzm - Kościół i wiara przeciwko tolerancji na świecie

31 postów w tym temacie

Uważam że religia, która rządzi naszym krajem jest przeciwnikiem wielu norm moralnych. Wszyscy mówią o tolerancji, a kościoł nie toleruje wielu rzeczy, np. homoseksualizm, aborcja, innych wyznań i narodowości. Osobiście nie jestem żadnym satanistą nic podobnego jednak jestem nie wierzącym i potępiam katolicki Kościół.

Jestem ciekaw co wy o tym myślice przecież żyjemy w takim a nie innym kraju i nie musimy wierzyć w to co ten kościół nam narzuca. Czy chodzenie do koscioła, modlenie sie ma jakiś głebszy sens czy nie czas aby otworzyć oczy i zdać sobie sprawe że to wszystko co zostało wypisane w biblii jest poprostu zbiorem kłamstw i wymysłów zwykłych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym co tu napisałeś zgadzam się w 100%. skąd wiemy że biblia ma prawidłowy skład? skąd wiemy wiele innych rzeczy? od kościoła? a skąd on to wie... jakoś nie mogę się do tego wszystkiego przekonać. tytuł tematu jednak średnio... nie jest aż tak źle, ale wiele rzeczy jest sprzecznych.

edit:

Azreix, tamten temat jest o Bogu, a nie o kościele współczesnym i jego działaniach, więc myślę, że to nie dubel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:01, Vuko Drakkainen napisał:

a kościoł nie toleruje wielu rzeczy, np. homoseksualizm


Gdzie go nie toleruje? Mówi, że homoseksualistów nie powinno się dysryminować. Uważa natomiast stosunki homoseksualne za grzech, bo tak mówi Pismo Św.

Dnia 12.10.2007 o 23:01, Vuko Drakkainen napisał:

aborcja


Jak można tolerować mordowanie dzieci?

Dnia 12.10.2007 o 23:01, Vuko Drakkainen napisał:

innych wyznań


Gdzie?

Dnia 12.10.2007 o 23:01, Vuko Drakkainen napisał:

i narodowości


CO?!

>jestem nie wierzącym i potępiam katolicki Kościół.

Żebyś zrobił przez całe życie tyle co Kościół w jeden dzień (największa pomoc charytatywna na świecie) to wtedy byś miał prawo potępiać.

PS
I ŻAŁOSNE jest, że o tolerancji mówi człowiek, który na swoim GSie biskupa zajmującego się dziećmi (m.in. niepełnosprawnymi) nazywa pogardliwie klechą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2007 o 23:03, pizmak666 napisał:

Azreix, tamten temat jest o Bogu, a nie o kościele współczesnym i jego działaniach, więc myślę,
że to nie dubel...

Ale tamten temat jest też miejscem do wyrażania swoich poglądów o kościele jako instytucji. Zresztą, niech modki zdecydują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:03, pizmak666 napisał:

z tym co tu napisałeś zgadzam się w 100%. skąd wiemy że biblia ma prawidłowy skład? skąd wiemy
wiele innych rzeczy? od kościoła? a skąd on to wie... jakoś nie mogę się do tego wszystkiego
przekonać. tytuł tematu jednak średnio... nie jest aż tak źle, ale wiele rzeczy jest sprzecznych.

edit:

Azreix, tamten temat jest o Bogu, a nie o kościele współczesnym i jego działaniach, więc myślę,
że to nie dubel...


Wiesz jestem przeciwnikiem kościoła katolickiego a moi rodzice wyznają protestantyzm chociaż i na to już nie mają czasu. Wiec przedewszystkim chciałem sie odnieść do naszej religi a ta druga część postu jest taka jakby dodatkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:07, Vuko Drakkainen napisał:

Wiesz jestem przeciwnikiem kościoła katolickiego a moi rodzice wyznają protestantyzm chociaż
i na to już nie mają czasu. Wiec przedewszystkim chciałem sie odnieść do naszej religi a ta
druga część postu jest taka jakby dodatkowa.


no jasne. ja nie jestem ogólnie przeciwnikiem kościoła, bo jak napisał Mogrim robi dużo dobrego (akcje charytatywne itp.), ale widzę w nim wiele sprzeczności, które zbyt bardzo mi przeszkadzają, bym mógł w to dłużej wierzyć. no i religia w szkole i stosunek do jej nauczania, to IMO porażka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że Kościół nie robi nic złego w kraju, przeciwnie jest wielką instytucją charytatywną i namawia ludzi do miłości do bliźniego, potępia łamanie prawa...co złego robi Kościół? Nie rozumiem. Rydzyk to jedyna rzecz której się można przyczepić ale Rydzyk to na szczęście nie cały Kościół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co! żałosne jest twoje serio podejście do tej całej wiary. Pomagać biednym!? pomagają równie dobrze i inne isntytucje zupełnie nie związane z kościołem. Jeśli kobieta nie chce rodzic dziecka to powinna miec do tego jak najbardziej prawo i nikt poza jej własnym sumieniem nie może tego zabronić. Spójrz jak ten cały kościół wpywa na świat ile zarabia dzieki rzeszy wiernych którzy dają pieniądze nie wiedząc na co one tak narpawde są wydawane. Religia w szkole która ma stać sie obowiązkową czy to nie jest przypadkiem narzucanie komuś czegoś czego on nie chce. Może i masz częsciowo prawde jednak to twój komentarz w sprawie filmiku jaki mam na GS jest żałosny bo gdybyś zobaczył inne filmiki z tym ksiedzem uznał byś że jest poprostu śmieszny w tym czym robi. Ja nie wyśmiewam sie z tego co on robi dla dzieci tylko z tego że jest poprostu śmieszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też szanuję to że ktoś ma taką wiarę. no bo czemu miałbym z niego szydzić?! ale mówienie o czymś, że jset tolerancyjne, a tu zaraz wychodzi, że jednak tego nie, tego też, o i tego też nie tolerujemy, to robię się trochę zniesmaczony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:23, Vuko Drakkainen napisał:

Wiesz co! żałosne jest twoje serio podejście do tej całej wiary.


Ja nie mówię o wierze, tylko o stosunku Kościoła do rzeczy niezwiązanych z wiarą. Dlaczego mi nie odpowiesz, gdzie Kościół jest nietolerancyjny wobec homoseksualistów, innych wyznań czy narodowości? Czemu unikasz odpowiedzi?

Dnia 12.10.2007 o 23:23, Vuko Drakkainen napisał:

Pomagać biednym!? pomagają równie dobrze i inne isntytucje zupełnie nie związane z kościołem.


A, pomagają inni czyli to się nie liczy. A komu ty pomagasz? Kościół pomaga najwięcej, prowadzi szkoły i szpitale w afryce, domy samotnych matek, sierocińce, hospicja, świetlice, dziesiątki miliony złotych rocznie w samej polsce przekazuje na pomoc biednym - a dla ciebie to nic.

Dnia 12.10.2007 o 23:23, Vuko Drakkainen napisał:

Jeśli kobieta nie chce rodzic dziecka to powinna miec do tego jak najbardziej praw


Jak nie chce rodzić to niech nie zachodzi w ciążę.

Dnia 12.10.2007 o 23:23, Vuko Drakkainen napisał:

Religia w szkole która ma stać sie obowiązkową


Religia jest dobrowolna. Nie kłam.

Dnia 12.10.2007 o 23:23, Vuko Drakkainen napisał:

Może i masz częsciowo prawde jednak to twój komentarz w sprawie filmiku jaki mam na GS jest
żałosny bo gdybyś zobaczył inne filmiki z tym ksiedzem uznał byś że jest poprostu śmieszny


Mnie to nie interesuje. Jak cie śmieszy, to ok. Ale JAKIM prawem piszesz o tolerancji, skoro nazywasz biskupa zajmującego się poza występowaniem w ziarnie dzieciami niepełnosprawnymi pogardliwie klechą?! Gdzie TWOJA tolerancja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:24, jaceloth napisał:

ja szanuję ludzką wiarę w boga. natomiast nie trawię wszelkich pośredników. oni zawsze zarabiają
najwięcej...

Ta. Jak to mówi kumpel mojego taty ,,Pomodlić, to ja się mogę w domu, tam też mam krzyż. A na tackę jak dam, to mnie nie zbawi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:06, Mogrim napisał:

PS
I ŻAŁOSNE jest, że o tolerancji mówi człowiek, który na swoim GSie biskupa zajmującego się
dziećmi (m.in. niepełnosprawnymi) nazywa pogardliwie klechą.

Nie śmiałbym użyć takiego słowa na biskupa, który jak Mogrim mówi zajmuje się m.in. niepełnosprawnymi dziećmi. Według Ciebie te filmy są śmieszne? Jeszcze umieszczasz ten durny remix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:23, Vuko Drakkainen napisał:

Wiesz co! żałosne jest twoje serio podejście do tej całej wiary. Pomagać biednym!? pomagają
równie dobrze i inne isntytucje zupełnie nie związane z kościołem.

No i co z tego? Jak tak dbasz o "tolerancję" to powinieneś się cieszysz, że jest jeszcze jedna organizacja pomagającą biednym. Im więcej tym lepiej, nie?

Dnia 12.10.2007 o 23:23, Vuko Drakkainen napisał:

Jeśli kobieta nie chce rodzic
dziecka to powinna miec do tego jak najbardziej prawo i nikt poza jej własnym sumieniem nie
może tego zabronić.

A jak ja chcę ciebie zabić czy kogokolwiek innego to nikt poza moim własnym sumieniem nie może mi tego zabronić. Czekaj... gdzie ja położyłem tego shotguna?

Dnia 12.10.2007 o 23:23, Vuko Drakkainen napisał:

Spójrz jak ten cały kościół wpywa na świat ile zarabia dzieki rzeszy wiernych
którzy dają pieniądze nie wiedząc na co one tak narpawde są wydawane.

No właśnie. Dzięki rzeszy wiernych. Skoro ty nie katolikiem nie jesteś (a jakimś protestantem, którego wspólnota stoi najprawdopodobniej w opozycji do Biblii i pozwala na śluby pederastom - mam nadzieję, że się mylę) to co za różnica, ile zarabia Kościół Rzymsko - Katolicki? Ty płacisz na utrzymanie tego kościoła? Wątpię.

Dnia 12.10.2007 o 23:23, Vuko Drakkainen napisał:

Religia w szkole która
ma stać sie obowiązkową czy to nie jest przypadkiem narzucanie komuś czegoś czego on nie chce.

Nie, bo religia nie jest i zapewne nigdy nie będzie obowiązkowa.

Ps.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16667#u_627 - "Kościół i nie tylko...". Także w tym temacie jest to mój pierwszy i ostatni post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:28, Mogrim napisał:

Ja nie mówię o wierze, tylko o stosunku Kościoła do rzeczy niezwiązanych z wiarą. Dlaczego
mi nie odpowiesz, gdzie Kościół jest nietolerancyjny wobec homoseksualistów,

Akurat ja gdzieś napotkałam na cytat z Biblii, zamieszczony bodaj w temacie o homoseksualistach (w odpowiedzi na podobne pytanie jak Ty teraz zadałeś). Jeśli bardzo chcesz, mogę się wysilić i przewertować te paręnaście stron i poszukać odpowiedniego posta z cytatem ;)

Dnia 12.10.2007 o 23:28, Mogrim napisał:

A, pomagają inni czyli to się nie liczy. A komu ty pomagasz? Kościół pomaga najwięcej, /.../

Tu sie nie będę wypowiadać. Nie dysponuje odpowiednimi statystykami na temat czy więcej pomagają instytucje duchowne czy świeckie ;)

Dnia 12.10.2007 o 23:28, Mogrim napisał:

Jak nie chce rodzić to niech nie zachodzi w ciążę.

Hmmm niby masz rację, ale jak zostaje zgwałcona? (nie popieram aborcji w takim wypadku, lepiej urodzić niż pozbawić życia, podaję tylko przykład, że nie zawsze kobieta CHCE zajść w ciążę)

Dnia 12.10.2007 o 23:28, Mogrim napisał:

Religia jest dobrowolna. Nie kłam.

Tylko, że etyki nie ma w większości szkół.
A poza tym rozważ taką sytuację, że niekiedy rodzice przymuszają do chodzenia na religię, do kościoła itd... ja mam wybór, ale nie każdy jest w mojej sytuacji... =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem wam, że a propos religii w szkole to duża większość nie ma nic do gadania i musi chodzić (inaczej zrypane zachowanie). przynajmniej z tych szkół, w których orientuję się jaka jest sytuacja, a jest ich sporo. więc zakładając, że w wielu miejscach w Polsce tak jest, daje nam to, iż młodzież chodzi z przymusu... a szkoda, lepiej by te zajęcia wyglądały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katolicyzm zawsze był wrogi wobec kościoła protestanckiego wiem bo mam rodzine w szkocji a pozatym moi rodzice wyznają chociaż trudno to już tak nazwać właśnie właśnie tą drugą religie. Co do sprawy z homoseksualizmem to słyszałem już wilelu księdzów przedwszystkim tego który nauczał umnie kiedyś w podstawówce ostre słowa sprzeciwu wobec takim związkom. Z tą kobietą to mnie rozwaliłeś... przecież może zajść w ciąrze nie z własnej woli chociażby przez zgwałcenie. Same środki antykoncepcyjne mogą być dla wielu osób za drogie albo trudne do zdobycia aby uprawiać bezpieczny seks potem kobieta z biednej rodziny zmaganej alkoholizmem zachodzi w ciąrze i co jeśli nie chce rodzić już powtarzam że to jest dziecko i życie. Dobra świetnie kościoły pomagają biednym i co bedziesz sie cały czas nad tym rozpisywać a pozatym pamiętaj że ja sie czepiam religi katolickiej a nie ogólnie wszystkich. Jest jeszcze wiele faktów chociażby związanych z bogaceniem sie księdzów.. ale nie che tego już poruszczać. Skończy tą rozmowe bo wydaje mi sie jakbym rozmawiał właśnie z samym ksiedzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2007 o 23:42, mała16 napisał:

Akurat ja gdzieś napotkałam na cytat z Biblii, zamieszczony bodaj w temacie o homoseksualistach
(w odpowiedzi na podobne pytanie jak Ty teraz zadałeś). Jeśli bardzo chcesz, mogę się wysilić
i przewertować te paręnaście stron i poszukać odpowiedniego posta z cytatem ;)

Ja bym chciał to zobaczyć.

Dnia 12.10.2007 o 23:42, mała16 napisał:

Hmmm niby masz rację, ale jak zostaje zgwałcona? (nie popieram aborcji w takim wypadku, lepiej
urodzić niż pozbawić życia, podaję tylko przykład, że nie zawsze kobieta CHCE zajść w ciążę)

Ale jest taka sytuacja że może urodzić i zaraz po urodzeniu zostawić dziecko w szpitalu bezkarnie. Po co zabijać?
Kolejna sprawa jest ustawa która toleruje aborcję w wypadku gwałtu lub zagrożenia życia matki.

Dnia 12.10.2007 o 23:42, mała16 napisał:

A poza tym rozważ taką sytuację, że niekiedy rodzice przymuszają do chodzenia na religię,
do kościoła itd... ja mam wybór, ale nie każdy jest w mojej sytuacji... =/

Każdy kiedyś podrośnie i będzie decydować sam. Nie widzę problemu, zwłaszcza że lekcje religii są chyba najbardziej lajtowym przedmiotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować