Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - analiza walki na GameSpocie

68 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2007 o 08:48, Liqid napisał:

Nie chodzi
tu o skomplikowane pojedynki słowne, czy tworzenie mikstur z odczynników. To są dalszoplanowe
czynniki. Walka jest najważniejsza. Bez tego nie ma porządnego RPG.

Chyba musisz sobie odświeżyć pamięć i przypomnieć sobie na czym polega RPG. Podpowiem - rozszyfruj i przetłumacz ten skrót.
Walka jest podstawą gier akcji. Od bardzo dawna nie ukazała się jakakolwiek dobra gra cRPG właśnie dlatego, że większość producentów uznało, że walka jest najważniejsza a nieliniowa fabuła, możliwość poprowadzenia postaci na własny sposób jest już nie istotne - jest to sprzeczne z tym co sugeruje skrót RPG. Ostatni dobry cRPG, w który grałem to Arcanum i tam akurat walka była drętwa ale gra sama w sobie świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram hallasa, Ostatnim cRPGą Brakuje Dużo Do pierwowzorów... pewno dlatego że za ich tworzenie coraz rzadziej biorą sie ludzie "czujący" temat. zresztą co tu dużo gadać skoro taki szary producent pewno myśli - "Skoro W WoWa gra tyle osób, a jest to durny hack n slash to zróbmy taką grę dla ludzi bez internetu tylko poprawmy grafikę", bynajmniej nie umniejszam pracy CDP red nad wiedzminem ciężko mi się wypowiadać na jego temat niemając bezpośredniej styczności z produktem. stwierdzam to chociażby po grach które olaboga mi się podobały ale mimo wszystko opierają sie na tym (gothic, oblivion, nwn2) te wszystkie gry kierują się w strone gier akcji. Dokonałym tego przykładem jest nowa produkcja bethesdy mianowicie w domyśle niby fallout3ka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>bynajmniej nie umniejszam pracy CDP

Dnia 18.10.2007 o 13:13, Karlik00 napisał:

red nad wiedzminem ciężko mi się wypowiadać na jego temat niemając bezpośredniej styczności
z produktem. stwierdzam to chociażby po grach które olaboga mi się podobały ale mimo wszystko
opierają sie na tym (gothic, oblivion, nwn2) te wszystkie gry kierują się w strone gier akcji.


Cóż, Wiedźmin jest grą z gatunku Action RPG, jednak - możesz mi wierzyć - wszyscy mieliśmy styczności z RPG. Począwszy od papierowych (niektórzy są nawet autorami kilku!), po komputerowe. RPG bardzo lubimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 21:19, wendiego napisał:

Grrr.... Ja chce wiedźmina na konsole



Pewnie sie nie doczekamy wiedźmina na konsole może kiedyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 11:33, Slaveous napisał:

Proszę mi wierzyć, że akurat alchemia (na poziomie trudności Hard) jest podstawowym elementem
walki :) Oczywiście - można walczyć i bez niej. Wydaje nam się jednak, że kto skorzysta, nie
pożałuje :)

Dobra, dobra, rozumiem, ale chodzi mi o ten jeden najważniejszy czynnik. Z samej alchemii gry byście nie zrobili, ale niewątpliwie jest ważnym bonusem, wszakże kim byłby wiedźmin bez srebra, wiedzy i eliksirów ;)

hallas

Dnia 18.10.2007 o 11:33, Slaveous napisał:

Chyba musisz sobie odświeżyć pamięć i przypomnieć sobie na czym polega RPG. Podpowiem - rozszyfruj i
przetłumacz ten skrót.

Doskonale wiem na czym polega RPG i co oznacza ten skrót (jakże to inaczej, jak Rwanie Pagajem Goździków? :P). Oczywiście, iż granie roli. Tylko na czym miałoby polegać granie Wiedźmina? Kim jest wiedźmin? Maszyną do swatania ludzi i miłej pogawędki? A, nie, przepraszam, Maszyną Do Zabijania. W przypadku grania roli wiedźmina ważna jest więc walka. Nie dysputy na tematy polityczne. Dlatego piszę, że to najważniejszy czynnik.

Dnia 18.10.2007 o 11:33, Slaveous napisał:

Walka jest podstawą gier akcji.

Owszem. Co nie znaczy, że w innych przypadkach nie jest ważna.

Dnia 18.10.2007 o 11:33, Slaveous napisał:

Od bardzo dawna nie ukazała się jakakolwiek dobra gra cRPG właśnie dlatego, że większość producentów
uznało, że walka jest najważniejsza a nieliniowa fabuła, możliwość poprowadzenia postaci na własny sposób jest już nie istotne

I to nie jest prawda. Jednak w takiej grze jak Wiedźmin nie można pozwolić, by było odwrotnie proporcjonalnie - możesz rozwijać swą postać na tysiące sposobów, masz nieliniową, cudowną fabułkę z 8 rozwiązaniami akcji wspaniałymi onirycznymi może nawet dialogami, atoli walka jest nudna. Wiesiek nie jest hakensleszem. Ale kim byłby Wiedźmin bez miecza?

Dnia 18.10.2007 o 11:33, Slaveous napisał:

jest to sprzeczne z tym co sugeruje skrót RPG. Ostatni dobry cRPG, w który grałem to Arcanum i tam akurat
walka była drętwa ale gra sama w sobie świetna.

Nie grałem niestety, niemniej wierzę. Ale jak pisałem - gra o Wiedźminie bez właściwej Wieśkom cechy byłaby nieciekawa. Inne rzeczy też są istotne, wszystkie te czynniki wspomniane - alchemia, zakończenia, różne takie. Niemniej pierwszy plan jest też dla walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2007 o 08:18, Piotrek K. napisał:

BG udalo sie osiagnac sukces BEZ koniecznosci
tysiecy newsow i ''ciekawostek''. Dlaczego nie mozna tego bylo zrobic z Wiedzminem? Sam uwazam,
ze Wiedzmin jest na tyle dobry, ze moglby obronic sie sam.


Absolutnie tak nie było. Byłem odpowiedzialny za marketing BG1:) BG miało bardzo intensywną półroczną kampanię PRowo-marketingową na niespotykaną w tamtym czasie skalę. Mnóstwo zapowiedzi, testów, wywiadów z wykonawcami dubbingu. Po raz pierwszy artykuły o grach pojawiły się w prasie ogólnej, dziennikach i tygodnikach. Teraz jest podobnie. Z tą może różnicą, że od tamtego czasu znacznie wzrosło znaczenie Internetu, stąd pewna zmiana środka cieżkości.

Dnia 18.10.2007 o 08:18, Piotrek K. napisał:

Ale coz - niee ja decyduje ile
jest Wiedzmo-newsow. W takim tez wypadku, moge sobie odpuscic glowna strone gram.pl na najblizsze
dwa tygodnie. Life is brutal jak to mawiaja :/...


Nie trzeba odpuszczać, wystarczy przecież nie czytać/komentować newsów o Wiedźminie:D

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tam jakiś GameSpot... Mój tata powiedział, że gra zapowiada się fajnie i chętnie w nią pogra! :D Mój tata - wielki przeciwnik gier komputerowych... Wielki, oj wielki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować