• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Linux pomocy!

Pytanie

Prosze pomóżcie jak usuwać programy w Linux''ksie (knoppix). Tak jak w WinXP Dodaj/usuń. I jeszcze jedno jak zmienić palete kolorów z 32bit na 16bit. Prosze pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

538 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam pytanie odnośnie wydajności KDE. O tym, że zbyt lekkie to ono nie jest to wiem, ale czy aż tak? Dam taki przykład. Dorwałem całkiem niedawno taką gierkę jak Torcs. Uruchomiłem to pod Sabayon''em i tragedia. Tnie jak diabli. A gra przecież nie jest znowu taka młoda i wymagania ma niewielkie. Co prawda mój komputer to też żadna rewelacja (procesor 1 GHz i 512 RAM), ale bez przesady. Dla przykładu pod Windowsem takie gdy jak Civ 4, czy MTW II chodzą całkiem znośnie mimo, że wymagania mają o niebo wyższe. Sabayon zaraz po instalacji sam w sobie jest przeładowany (jak dla mnie bardzo przeładowany), więc spróbowałem tego samego pod PC-BSD, ale efekt jest identyczny. Tak więc jakbym kiedyś chciał sobie pograć to zostaje E16/E17 - tam wzystko działa bez problemu. Zastanawiam się tylko, czy te kłopoty to rzeczywiście wina zbyt słabego komputera, czy też może mam coś źle skonfigurowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przy pierwszym uruchamianiu KDE pojawia się często złożony z kilku kroków konfigurator, w którym można dostosować ilość wodotrysków do mocy procesora. Używasz sterowników dostarczanych przez producenta karty graficznej, czy standardowych zawartych w dystrybucjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2007 o 12:30, Treant napisał:

Przy pierwszym uruchamianiu KDE pojawia się często złożony z kilku kroków konfigurator, w którym
można dostosować ilość wodotrysków do mocy procesora. Używasz sterowników dostarczanych przez
producenta karty graficznej, czy standardowych zawartych w dystrybucjach?


Wypróbuję, bo ten konfigurator można wypróbować także później. Dzięki.
A z sterownikami to różnie. Ów Sabayon instaluje automatycznie trowniki producenta (u mnie Nvidii). Próbowałem też zainstalować nowsze ale nie było w pracy środowiska widocznej różnicy. Co do próby z PC-BSD to pewien nie jestam ale raczej tam standardowo sterowników producenta nie ma. Próbowałem zresztą sam zainstalować ale wyskakiwały jakieś błędy, więc raczej nie.
Dodam tylko jeszcze, sugerując się się może i nie najlepszym sposobem, bo motywami superkaramby, że mam dosyć wysokie i częste skoki w użycie pamięci. Oczywiście nie "z powietrza", bo podczas pracy, ale wystarczy że uruchomię 3-4 okienka i zużycie pamięci skacze z ok. 200-300 Mb RAM do 450-500 Mb. Chuba jednak nieco za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktoś może wie na czym polega mój problem (patrz obrazek)?

Tak jest ze wszystkim co próbuje zainstalować. Mam Ubuntu 7.04 świeżo zainstalowane (gołe i wesołe w dodatku). Może potrzebuje jakiegoś kompilatora C?? Jak np GCC, ale wydaje mi się że już jest zainstalowany.

20070622164131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.06.2007 o 16:41, T4KEDA napisał:

Czy ktoś może wie na czym polega mój problem (patrz obrazek)?

Tak jest ze wszystkim co próbuje zainstalować. Mam Ubuntu 7.04 świeżo zainstalowane (gołe i
wesołe w dodatku). Może potrzebuje jakiegoś kompilatora C?? Jak np GCC, ale wydaje mi się że
już jest zainstalowany.

jak najbardziej jest zainstalowany, a w pliku config.log jest prawdziwa przyczyna (przynajmniej tak wynika ze screena).
co zaś się tyczy flasha, to wejdź na dowolną stronę która go wymaga a opera sama zapyta czy cię przekierować na stronę z wersją dla niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.06.2007 o 16:57, sig. napisał:

jak najbardziej jest zainstalowany, a w pliku config.log jest prawdziwa przyczyna (przynajmniej
tak wynika ze screena).
co zaś się tyczy flasha, to wejdź na dowolną stronę która go wymaga a opera sama zapyta czy
cię przekierować na stronę z wersją dla niej.


Wybacz, ale za bardzo to mi nie pomogłeś. Z config.log''a za dużo się nie dowiedziałem. A co do tej metody z Operą to właśnie dlatego mam problem z Adeobe''em (automatycznie Adobe''a daje - Firefox działa z nim normalnie, Opera nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2007 o 22:45, pretorianie napisał:

Właśnie Dell wydał laptopa 14 calowego z zainstalowanym systemem operacyjnym Ubuntu. Widzę,
że powoli Linux idzie do ofensywy. Brawo!


Tylko, że całkiem niedawno czytałem, że Dell sprzedaje komputery z linuksem tylko dla użytkowników domowych. Odmawia natomiast ich sprzedaży dla podmiotów gospodarczych. Podejście trochę dziwne i trudne do wytłumaczenia. Choć z drugiej strony dobre i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 02.07.2007 o 10:51, Dux napisał:


Tylko, że całkiem niedawno czytałem, że Dell sprzedaje komputery z linuksem tylko dla użytkowników
domowych. Odmawia natomiast ich sprzedaży dla podmiotów gospodarczych. Podejście trochę dziwne
i trudne do wytłumaczenia. Choć z drugiej strony dobre i to.

Jeśli jest tak jak mówisz to rzeczywiście dziwne. Ostatnio czytałem o najszybszych komputerach na świecie a w tym świecie (tych komputerów) rządzi system Linux (jest zainstalowany w ponad 80%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 02.07.2007 o 12:53, Dux napisał:

Wygrzebałem:
http://jakilinux.org/newsy/ubuntu-na-dellach-nie-dla-biznesu/
Później żadnego sprostowania nie było. A zawzyczaj jak sytuacja się zmienia to przynajmniej
ten serwis stara się jak najszybciej informować.

Może chodzi o to, że firmy powinny zakupić system operacyjny, a wiadomo że Linux jest darmowy. Z drugiej strony bez sensu to jest bo przecież administracje wielkich miast np. Monachium są oparte o Linuxa i korzystają z niego bez problemu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2007 o 16:15, pretorianie napisał:

Może chodzi o to, że firmy powinny zakupić system operacyjny,(...)


Trudno powiedzieć co Dell miał na myśli;) Ja bym spekulował, że oni po prostu tego systemu dobrze nie poznali i boją się jak będzie działać na ich sprzęcie. Dla klientów indywidualnych to jeszcze przejdzie, ale gdyby okazało się, że są problemy (bez względu na powody) z działaniem systemu na sprzęcie sprzedanym podmiotom gospodarczym, to mogliby popaść w tarapaty. A przynajmniej mocno się tłumaczyć przed klientami. A osoby fizyczne? Cóż w końcu Ubuntu na Dell''ach to nie inicjatywa Della tylko właśnie jego klientów (zdaje się, że zrobił wcześniej jakąś ankietę i wygrała opcja, aby preinstalować na kompach jakiegoś linuksa). Zresztą taki komputer kupią raczej tylko ci, którzy ten system co nieco znają. Więc w razie problemów są w stanie (przynajmniej co do zasady) poradzić sobie sami, bez pomocy Della. W końcu przeciętny użytkownik linuksa jednak nieco różni się od przeciętnej pani sekretarki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzisiaj przeczytałem, że coraz więcej programistów programuje już na świecie nie pod Windows tylko pod Linuxa. Moim zdaniem to naprawdę już prawdziwa ofensywa Linuxa i w przyszłości uważam, że tego systemu będzie używać ok. 50% użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam takie pytanko odnosnie gier. A konkretnie Guild Wars. Przeczytałem w sieci że można w tą gierkę zagrać za pomocą wine lust lepszyposób ry s was gra w GW pod linuxem i który sposób jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2007 o 10:02, BuuBuu napisał:

Mam takie pytanko odnosnie gier. A konkretnie Guild Wars. Przeczytałem w sieci że można w tą
gierkę zagrać za pomocą wine lust lepszyposób ry s was gra w GW pod linuxem i który sposób
jest lepszy

co prawda w gw nie gram, ale wine jest dostępny za darmo. Niestety dalszej części nie zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 18.07.2007 o 10:33, sig. napisał:

co prawda w gw nie gram, ale wine jest dostępny za darmo. Niestety dalszej części nie zrozumiałem.


sorki, zamotałem troche. Chodziło mi o cedege :) i odrazu kolejne pytanie. Czy cedega działa pod wszystkie dystrybucje czy tylko pod Mandrive??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2007 o 22:27, BuuBuu napisał:


> co prawda w gw nie gram, ale wine jest dostępny za darmo. Niestety dalszej części nie
zrozumiałem.

sorki, zamotałem troche. Chodziło mi o cedege :) i odrazu kolejne pytanie. Czy cedega działa
pod wszystkie dystrybucje czy tylko pod Mandrive??

wszystkie, ale jest pewien problem. otóż albo zapłacisz za pełną wersję, albo sobie sam skompilujesz z publicznie dostępnych źródeł okrojoną z niektórych narzędzi oraz profili dla poszczególnych gier (co zmniejsza kompatybilność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować