Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony sprzedaje procesor Cell Toshibie

29 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2007 o 10:46, deuser napisał:

zapewne ma to przyspieszyć produkcje, wzrośnie sprzedaż PS3, więc kolejne obniżki.. po świętach
ma sie rozumieć :)

Nic podobnego. Sony było zmuszone odsprzedać swoje udziały, od dawna już nie wspiera finansowo rozwoju procesora. Czyżby bieda zaglądała w oczy? Studia produkujące gry dla PS3 buntują się, muszą pracować 3, 4 razy dłużej z powodu skomplikowanych operacji, a Sony nie chce dopłacić extra... Dlatego przeprowadzane są takie akcje dywersyjne jak oswiadczenia:~ "szkoda czasu robić na PS3 gry, to się nie opłaca", lub "PS3 jest zbyt słabe, więc zjedziemy z tekstur i rozdzielczości maksymalnie, byle gra poszła w 30 klatkach, jeśli się Sony zgodzi". Za takie teksty jak ~ " PS3 jest od roku, a już zbyt słabe na obecne gry" Sony mogło kiedyś nawet zniszczyć studia, stare dobre czasy co? Hehe! Ciekawe gdzie uciekł IBM, główny architekt tego nieszczęścia? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubie jak Gram.Pl nie daje newsów dobrych dla Sony np. że PS3 dostało jako jedyna konsole nagrode EISA albo że Sony otwiera Polski odział Sony Computer Entertaiment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 11:20, Nekromantik napisał:

> zapewne ma to przyspieszyć produkcje, wzrośnie sprzedaż PS3, więc kolejne obniżki.. po
świętach
> ma sie rozumieć :)
Nic podobnego. Sony było zmuszone odsprzedać swoje udziały, od dawna już nie wspiera finansowo
rozwoju procesora. Czyżby bieda zaglądała w oczy? Studia produkujące gry dla PS3 buntują
się, muszą pracować 3, 4 razy dłużej z powodu skomplikowanych operacji, a Sony nie chce dopłacić
extra... Dlatego przeprowadzane są takie akcje dywersyjne jak oswiadczenia:~ "szkoda czasu
robić na PS3 gry, to się nie opłaca", lub "PS3 jest zbyt słabe, więc zjedziemy z tekstur i
rozdzielczości maksymalnie, byle gra poszła w 30 klatkach, jeśli się Sony zgodzi". Za takie
teksty jak ~ " PS3 jest od roku, a już zbyt słabe na obecne gry" Sony mogło kiedyś nawet
zniszczyć studia, stare dobre czasy co? Hehe! Ciekawe gdzie uciekł IBM, główny architekt tego
nieszczęścia? :D


co nie zmienia faktu że doczekamy sie obniżek i to dość szybko :) ..ale z tego co niektórzy piszą, jak i ty teraz można być pełnym obaw o kondycje bądź to studiów developerskich zajmuj ących sie produkcja gier na PS3, bądź odziału SONY odpowiedzialnym za produkcje tej konsoli.. powiem szczerze że nie wiem narazie komu wierzyć, napewno z kupnem PS3 poczekam, przynajmniej do wydania Gran Turismo 5 ..i mam nadzieje że sprawy sie będą rozwiązywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 11:25, Sita napisał:

Jak ja lubie jak Gram.Pl nie daje newsów dobrych dla Sony np. że PS3 dostało jako jedyna konsole
nagrode EISA albo że Sony otwiera Polski odział Sony Computer Entertaiment.


newsy te były, poczytaj starsze.. a ten że Sony otwiera Polski odział Sony Computer Entertaiment był chyba wczoraj albo przedwczoraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, aby się bardziej psuć miała bo Toshiba przejmuje " główną fabrykę, w której wytwarzany jest procesor." No więc... Przejumje nie oznacza buduje od podstaw... A co do tych problemów developerów, też jakoś specjalnie nie chce mi się wierzyć, znaczy się, chodzi mi o to, że PS3 to konsola z przyszłością i tylko idiota wycofał by sięz tworzenia na nią gier, jeżeli może mieć z tego pokaźny dochód... Toshiba pewnie te procesorki z czasem w laptopkach zastosuje, to jest normalne, że taka technologia jest spzedawana i wykorzystywana dalej. To tyle, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 13:06, Tomek1120 napisał:

A będzie można takie coś dokupić do komputera. Skoro wszyscy mówią że super hiper extra to
może bym się skusił.

o ile wiem to IBM robi serwery z nimi. co zaś się tyczy wkładania go do kompa to:
1 na ps3 da się zainstalować Linuksa
2 miałbyś problemy z oprogramowaniem, ten procek nie jest zgodny z x86 (pc/nowe mac-i) a tylko jeden z 9 jego rdzeni jest zgodny z powerpc (mac-i sprzed przejścia na procesor intela) i nadaje się do wszystkich obliczeń, zaś cała reszta to po prostu coś na kształt sse albo shaderów z kart graficznych (tak więc żeby wykorzystać w pełni jego możliwości, trzeba by mieć pisane specjalnie dla niego oprogramowanie, a i to w pewnych przypadkach mogło by się okazać mało wydajne)). To już by lepiej było wstawić ten z x-pudła 360. Tam są 4 uniwersalne (nadające się do wszystkiego) rdzenie zgodne z powerpc, więc szybciej byś coś działającego znalazł.
ps skoro już tu piszę, to wie ktoś co z okrojonymi wersjami cella dla tv/pralek/lodówek/komórek itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 12:30, ShiroNeko napisał:

A co do tych problemów
developerów, też jakoś specjalnie nie chce mi się wierzyć, znaczy się, chodzi mi o to, że PS3
to konsola z przyszłością i tylko idiota wycofał by sięz tworzenia na nią gier, jeżeli może
mieć z tego pokaźny dochód...


gdzie Ty masz pokazny dochod ??? Developer musi podjac wieksze koszty aby zrobic gre [dluzsze i trudniejsze programowanie] - sony ma to gdzies. Sprzedaz konsoli tez jest mocno srednia, wiec potencjalnych odbiorcow jest malo. I teraz powiedz mi gdzie Ty wydzisz pokazny dochod ? Jesli nie robisz killera na ktorego czeka swiat od kilku lat to zyskow zabardzo nie widac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 14:19, EmperorKaligula napisał:

gdzie Ty masz pokazny dochod ??? Developer musi podjac wieksze koszty aby zrobic gre [dluzsze
i trudniejsze programowanie] - sony ma to gdzies. Sprzedaz konsoli tez jest mocno srednia,
wiec potencjalnych odbiorcow jest malo. I teraz powiedz mi gdzie Ty wydzisz pokazny dochod
? Jesli nie robisz killera na ktorego czeka swiat od kilku lat to zyskow zabardzo nie widac...

Pod warunkiem, że nie jest to developer 1st party, a tych sony ma trochę dużo pod swoimi skrzydłami i to oni mają rozruszać sprzedaż sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa warta około 850 milionów dolarów
Kurcze, sumka na sam widok tekstu robi wrażenie ;)
A wracając do całego tematu newsa - w sumie to nie wiem po co Toshibie ten procesor, przecież ma dobre jednostki w swoich maszynach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować