• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

A mi nie działa płyta z materiałami dodatkowymi. Płyta nie wygląda na uszkodzoną (nie jest strasznie porysowana) ale nie działa - a może to jakaś technologia 4 warstwowa DVD ? Faktem jest że po otrzymaniu przesyłki wszystko tam latało i grzechotało w środku - wyjątkowo kiepski pomysł by rozdzielać 3 płyty na 3 opakowania, bez żadnej amortyzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jeszcze raz sie spytam - czy zna ktos jakies rozwiazanie problemu z eaxem (trzeszczacy i dziwny dzwiek) gram bez eaxa ale to nie to samo. pomoc techniczna oczywiscie nie odpowiada - ale do tego juz sie przyzwyczailem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po kolei jaki system operacyjny jaka karta muzycza?

A w ogóle to proponowałbym przejść na forum thewither.com tam znajdziesz na forum opisy co należy sprawdzić w przypadkach niedziałającego eax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

z tego co widze na forum duzo osob ma ten problem ale nie nikt nie wiem co z tym fantem zrobic. zdaje sobie sprawe z tego ze SB live to delikatnie mowiac wysluzony sprzet ale eax na innych grach smiga az milo (np CoD4). kiedy to wlaczam to dzwiek przestrzenny co prawda jest ale wszystkie odglosy sa jakies takie "elektroniczne" a podczas dialogow mam wrazenie ze gadam z robocopem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Piszę, bo może komuś się przyda doświadczenie z bojem o działanie Wiedźmina na moim komputerze.

Mam komputer z procesorem Athlon XP Mobile ustawionym na 2,2GHz (11x200MHz), kartą Winfast 7800GS AGP i 2GB RAM. Do tego 4GB pamięci wirtualnej na oddzielnym dysku niż system WinXP i sama gra (całość konfiguracji podrasowana jeszcze pod Gothic3).

Teoretycznie gra nie współpracuje z moim procesorem według Readme.txt, ale gra zainstalowała się bez żadnych ostrzeżeń. Sporadycznie mam problem z rozpoznawaniem płyty przy starcie gry, ale wystarczy otworzyć podgląd zawartości płyty w jakimś menadżerze plików i dalej gra już rozpoznaje płytę.

Ustawiłem ambitnie rozdzielczość na 1280x1024 i najwyższą jakość grafiki (mam monitor 19") i gra chodzi przez chwilę pięknie, po czym bez ostrzeżenia komputer restartuje się. Obniżenie grafiki do miminum (rozdzielczości do 800x600, jakość niska) nic nie dało. Po kilku, przy farcie kilkudziesięciu, minutach gry restart komputera w zupełnie losowym momencie.

Kolejne próby:
- Obniżyłem taktowanie karty graficznej do nominalnego. Bez efektu.
- Zainstalowałem najnowsze stery WHQL do karty. Bez efektu.
- Zainstalowałem majnowsze sterowniki Logitecha do myszy - wcześniej miałem domyślne sterowniki z Windowsa do "standardowej myszy zgodnej z HID". Bez efektu.
-Jeszcze raz obniżyłem rozdzielczość obrazu i EUREKA! Gra działa stabilnie przy rozdzielczości 800x600 i 1024x768 a przy 1280x1024 komputer restartuje się. Ale wcześniej to nie działało. Czyli musiały być więcej niż jedna przyczyna restartów, typuję uniwersalny sterownik myszy z Windowsa, ale pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.11.2007 o 19:40, MasterPL napisał:

Co mam zrobić ? pod koniec instalacji wyskakuje mi błąd danych CRC nawet jeśli chcem skopioweć
plyte na dysk i z niej zainstalować to nawet skopiować się nie chce bo wyskakuje błąd CRC co
robic bardzo chcem zagrać :(


Sprawdź czy zainstaluje się na innym kompie / przy użyciu innego napędu DVD. Jeśli nie, to nie pozostaje Ci nic innego jak skorzystać z dożywotniej gwarancji CDP, albo wymienić płytkę w sklepie, w którym kupiłeś Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2007 o 09:19, Jagged napisał:

mam dokladnie taki sam sprzet, idzie slicznie na srednich plus kilka wyzszych :) i powiem Ci
ze raz na ruski rok spowolni (raz na kilka godzin gry) reszta jest ok :) mozesz spokojnie grac
:) a jak sie bedzie zacinalo wiecej, to zapiz gre, wylacz kompa na dwie minuty i wlacz i graj
:) znow kilka godzin spokoju :)


wielkie thnx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem:
Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się , ponieważ nie znaleziono d3dx9_35.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem.

Po zainstalowaniu pojawia sie takie coś (powyżej) gra jest oryginalna .

Prosze o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstaluj directx. Na pewno masz już zainstalowany, ale mogło się coś skaszanić. Directx jest na płycie z Wiedźminem, nie trzeba więc daleko szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzieki za poprzednią odpowiedź.
Ale mam kolejny problem:
Instalowane oprogramowanie nie przeszło testów zgodności z systemem Windows XP umozliwiających uzyskane logo Windows

To oprogramowanie nie zostanie zainstalowane. skontaktuj się z administratorem systemu.

Prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy w wyświetlonym okienku jest możliwość kliknięcia "Mimo to kontynuuj"?

Bo jeśli nie to witam w klubie tych, którym DirectX zrobił świnstewko i nie chciał się zainstalować za żadne skarby. Pomogła reinstalacja Windy. Nie całkowita z formatem, wystarczy uruchomić komp z płyty instalacyjnej Win, kiedy dojdziesz do momentu, że będziesz miał dwie opcje do wyboru "Napraw system" i "Zainstaluj na nowo" (lub coś w tym guście) wybierasz "Napraw". Winda będzie się niby instalowała (przywróci pierwotne ustawienia i starsze pliki systemowe) i zainstaluje stare DirectX. Restartujesz komputer tyle razy ile trzeba, instalujesz w trybie awaryjnym wszystkie stery (grafika, płyta, dźwięk, bo u mnie bez tego Win się sypał) i kolejny reebot. Potem instalka nowego DirectX i powinno chodzić.

Przy tej operacji wszystkie Twoje programy, ustawienia itd. pozostaną nietknięte.

Ja poradziłem sobie wyżej podanym sposobem. Trochę czasochłonny i kosztował mnie nerwy, ale za to nie instalowałem wszystkiego całkiem od zera. Mam nadzieję, że ten sposób Ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2007 o 17:31, Melchah napisał:

A czy w wyświetlonym okienku jest możliwość kliknięcia "Mimo to kontynuuj"?

Bo jeśli nie to witam w klubie tych, którym DirectX zrobił świnstewko i nie chciał się zainstalować
za żadne skarby. Pomogła reinstalacja Windy. Nie całkowita z formatem, wystarczy uruchomić
komp z płyty instalacyjnej Win, kiedy dojdziesz do momentu, że będziesz miał dwie opcje do
wyboru "Napraw system" i "Zainstaluj na nowo" (lub coś w tym guście) wybierasz "Napraw". Winda
będzie się niby instalowała (przywróci pierwotne ustawienia i starsze pliki systemowe) i zainstaluje
stare DirectX. Restartujesz komputer tyle razy ile trzeba, instalujesz w trybie awaryjnym wszystkie
stery (grafika, płyta, dźwięk, bo u mnie bez tego Win się sypał) i kolejny reebot. Potem instalka
nowego DirectX i powinno chodzić.

Przy tej operacji wszystkie Twoje programy, ustawienia itd. pozostaną nietknięte.

Ja poradziłem sobie wyżej podanym sposobem. Trochę czasochłonny i kosztował mnie nerwy, ale
za to nie instalowałem wszystkiego całkiem od zera. Mam nadzieję, że ten sposób Ci pomoże.



Napewno spróbuje dzieki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam następujący problem gdy uruchamiam Wiedźmina (sama instalacja bezproblemowo):

Aplikacja powodująca błąd witcher.EXE, wersja 1.1.0.1119, sygnatura czasowa 0x47231f47, moduł powodujący błąd witcher.EXE, wersja 1.1.0.1119, sygnatura czasowa 0x47231f47, kod wyjątku 0xc0000005, przesunięcie błędu 0x0021ff42, identyfikator procesu 0xa8, godzina rozpoczęcia aplikacji 0x01c82229625d7c8e.

Stały jest tylko kod wyjątku 0xc0000005

Mam system Windows Vista, zaktualizowany, Readona X800 gto, najnowsze sterowniki i directx. 2-rdzeniowego P4 3GHz, 2 Giga RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam ja nie mam problemow z Wiedzminem jako takim jezeli chodzi o gre ale mam pytanie co sie dzieje z dostarczeniem reszty edycji kolekcjonerkiej?? Jak ktos cos wie to bylo by milo uslyszec odpowied. Martwie sie troszek bo nie dostalem zadnego maila ani nic a minely juz prawie ( czy juz moze cale ) 3 tyg od kiedy go mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam niedawno zakupiłem od Was grę.

Niestety od pewnego czasu gra się wywala. Wyrzuca mnie gdy:
1. chcę dokonać zapisu gry.
2. ostatnio gdy chciałem odczytać tablicę ogłoszeń w wiosce gdzie psy zagryzły kobietę.

Dodatkowo nie działa mi całkowicie EAX.

Podaję konfigurację sprzetową komputera

patch Core 2 Duo E6420 2.13
Płyta Gigabyte GA-965P-DS3 rev 3.3
Grafika Gigabyte GeForce 7600GT GV-nx76T256D-RH Rev. 3.X
Pamięc GEIL Ultra Dual Chanell 667 MHz 4 GB
Dysk 200 GB
DVD BENQ DW1655
Muzyka Sound Blaster Xi-Fi Fatality Edition
Głosniki 7.1

Windows VISTA Ultimate wersja 64 bitowa

CZekam na jakąś poradę

ps.
mam zainstalowane najnowsze sterowniki oraz aktualizacje
Także aktualizacje polecaną przez WAs do VISTY 64 bit
patch 1.1a też mam zainstalowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja wam mogę podać taką ciekawostkę :
Przed chwilką próbowałem odpalić na moim starym jeszcze procesorze i tak :

1 GB RAM
Radeon X1300
INTEL PENTIUM 4 1500 MHZ !!

Ustawiłem rodzielczość na najmniejszą wszystkie detale na OFF i .. działa. Pewnie że się tnie ale nie jest to aż takie uciążliwe - grać się da :) hehe. Tylko że grafika na takich detalach wygląda jak np. w Gothicu 2, więc po prostu brzydka. Zobaczę o ile się poprawi jak przyjdzie mój Athlon 64 +3500 i płytka główna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować