• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 10.11.2007 o 12:28, Mati051191 napisał:

> > > Czy ktoś odpalał wiedźmina na podobnej konfiguracji?
> > > core2duo e4300@1,8ghz;1gb ram;geforce7300gs 256mb;vista32 bit?
> > > Chodzi mi szczególnie o działania wiedźmina na viscie z 1gb ramu i na podobnej
karcie
>
> > jak moja.
> > > Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
> > chciałbym ponowić swoje pytanie:)
> Na pewno bedziesz narzekał na czasy ładowania. Z 1GB RAM to katorga. Do tego możesz mieć
problem
> ze stabilnością, bo Vista.
aż tak tragicznie?

Nie jest tragicznie. Z Vista zależy od... szczęścia? A jeśli lubisz oglądać przez ponad minutę screeny ładowania, to 1 GB RAM może być.

patrolo: nie kupowałbym wersji ang. Ze względu na ew. cenzurę i spore cięcia w dialogach. Niech ktoś Ci kupi tutaj i podeśle. Swoją drogą - wreszcie wersja PL jest bogatsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ello ja mam do ciebie pytanko:
czy gra pojdzie na karcie 7300 gs??
Bo reszta sprzetu jest spelnia wymagania zalecane:|
Mam 2 GB ramu
Intel core 2 CPU 6400 2.13
I prosze cie abrdzo o odpwoiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A jeszcze nie wiem czy to wazne ale na tym sprzecie (co podalem wyrzej) gralem w GOTHIC 3 na najwyzszej rozdzielczoscie i max detalach ... I co pojdzie na karcie GeForce 7300 GS z 384mb??
PLISS najszybciej o odp ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak włączyć jednocześnie HDR i AA na karcie nVidii? W "Oblivionie" i "Two Worlds" było to możliwe poprzez program nHancer. Ktoś może wie, jak skonfigurować ten program do Wiedźmina, albo jakieś inne pomysły? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 09:56, dynio11 napisał:

> Ello ja mam do ciebie pytanie:
> czy gierka pojdzie na karcie GS??

Tak. Jeśli jest to oczywiście GeForce 7300 lub lepsza.


a jaka różnica między kartą GS a GT? bo mi sie wydaje że Wiedźmin wymaga...
"VIDIA GeForce 6600" a nie 7300 xP
wyjaśnisz mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 13:05, Caal napisał:

I musze kupić PC w takim razie, bp troszkę
się boję tak dłubać, zawsze się kimś wysługiwałam

Przy zakupie stacjonarnego do gier (no bo do czego innego:) zalecam zajrzenie do CDAction. Tam co miesiąc pokazują trzy zestawy na różną kieszeń. Warto, żeby nie dać sobie w sklepiku wcisnąć jakiegoś "genialnego" sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To jak w koncu moge sobie kupic Wiedzmina i grac bez problemow??
Bo jak pislaem to tak :

czy gra pojdzie na karcie 7300 gs??
Bo reszta sprzetu spelnia wymagania zalecane:|
Mam 2 GB ramu
Intel core 2 CPU 6400 2.13

I tylko nie jestem pewien co do karty ...
PROSZE WSZYSTKICH FORUMOWIcZOW O ODP...
z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 13:58, kubaaa12 napisał:

Aj jestes przewodnikiem i nie wiesz??!!! Przeciez GT jest lepsza od GS (przynajmniej ja tak
slyszlaem , ale nie wiem czy to prawda ... )


co w tym dziwnego, że nie wiem? jestem TYLKO przodownikiem [nie: ''przewodnikiem''] a nawet ludzie z własnymi tytułami mają pytania. ranga na forum nie świadczy o wiedzy

poza tym naucz się czytać ze zrozumiemienie: pytałem CZYM się różni GT od GS. to, że się różni, i że jest lepsza - wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

EEE czy może ktoś mi wytłumaczyć coś dlaczego w opisie patcha jest to napisane "Gra nie działa z następującymi procesorami: seria AMD Duron, AMD Athlon XP od 2400+ do 3200+, AMD Sempron od 2400+ do 2800+ oraz seria INTEL Celeron." Ja posiadam amd spemron 2600+ i gra działa normalnie bez zgrzytów, więc po co jest ta informacja napisana ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest napisane, bo może nie działać, może działać w niektórych w lokacjach, a potem się wysypywać lub masakrycznie zwalniać. Może też dziać się milion innych rzeczy, które się zdarzać nie powinny.

Jeśli do tej pory nie doświadczyłeś problemów to tylko Twój zysk. Twórcy takim ostrzeżeniem zapewne chcą dmuchać na zimne, żebyś wiedział na co się decydujesz i że możesz spodziewać się kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeszcze jedno pytanie ! W bazie pomocy technicznej pisze, że aby gra nie wyłączała się należy pobrać pewien plik. Jednak on działa tylko na Viście 32bit. A ja nie wiem czy moja vista jest 32 czy 64. W tej kwestji jestem prawdzimym nowicjuszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 14:03, kubaaa12 napisał:

To jak w koncu moge sobie kupic Wiedzmina i grac bez problemow??
Bo jak pislaem to tak :

czy gra pojdzie na karcie 7300 gs??
Bo reszta sprzetu spelnia wymagania zalecane:|
Mam 2 GB ramu
Intel core 2 CPU 6400 2.13

I tylko nie jestem pewien co do karty ...
PROSZE WSZYSTKICH FORUMOWIcZOW O ODP...
z gory dziekuje :)


przecież juz się o to pytałeś... nawet ci jagged odpowiedział.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29070&pid=1477
więc nie spamuj ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 15:20, blind sniper napisał:

Jeszcze jedno pytanie ! W bazie pomocy technicznej pisze, że aby gra nie wyłączała się należy
pobrać pewien plik. Jednak on działa tylko na Viście 32bit. A ja nie wiem czy moja vista jest
32 czy 64. W tej kwestji jestem prawdzimym nowicjuszem


prawy klik na mój komputer/właściwości - powinno pisać
jeśli tam nie ma:
start/uruchom/wpisujesz ''dxdiag'' - zakładka system - jest tam napisane

EDIT: super, sam napominam ludzi żeby nie spamowali a jednocześnie podwójny post piszę... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 15:25, szypek26 napisał:

prawy klik na mój komputer/właściwości - powinno pisać
jeśli tam nie ma:
start/uruchom/wpisujesz ''dxdiag'' - zakładka system - jest tam napisane


Dzięki pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 13:53, flymar napisał:

> I musze kupić PC w takim razie, bp troszkę
> się boję tak dłubać, zawsze się kimś wysługiwałam
Przy zakupie stacjonarnego do gier (no bo do czego innego:) zalecam zajrzenie do CDAction.
Tam co miesiąc pokazują trzy zestawy na różną kieszeń. Warto, żeby nie dać sobie w sklepiku
wcisnąć jakiegoś "genialnego" sprzętu.

:) Problem polega na tym, że potrzebuję laptopa, nie mogę sobie meblować mieszkania komputerami, a poza tym ile razy w miesiącu mam wymieniać sprzet?:) A w pierwszej wersji faktycznie myślałam, żeby do gier kupić stacjonarny do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 15:29, Caal napisał:

> > I musze kupić PC w takim razie, bp troszkę
> > się boję tak dłubać, zawsze się kimś wysługiwałam
> Przy zakupie stacjonarnego do gier (no bo do czego innego:) zalecam zajrzenie do CDAction.

> Tam co miesiąc pokazują trzy zestawy na różną kieszeń. Warto, żeby nie dać sobie w sklepiku

> wcisnąć jakiegoś "genialnego" sprzętu.
:) Problem polega na tym, że potrzebuję laptopa, nie mogę sobie meblować mieszkania komputerami,
a poza tym ile razy w miesiącu mam wymieniać sprzet?:) A w pierwszej wersji faktycznie myślałam,
żeby do gier kupić stacjonarny do gier.


hm... napisałeś, że potrzebujesz PC a później, że laptopa... czy mi się wydaje, czy PC to nie to samo, co laptop? xP czepiam się :)

skombinuj jakiś fajny z dual corem, giga ramu i dobrą kartą, dyskiem 80-120 gb i można żyć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 15:29, Caal napisał:

:) Problem polega na tym, że potrzebuję laptopa, nie mogę sobie meblować mieszkania komputerami,
a poza tym ile razy w miesiącu mam wymieniać sprzet?:) A w pierwszej wersji faktycznie myślałam,
żeby do gier kupić stacjonarny do gier.

Stosuję metodę, że wymieniam podzespoły wtedy, gdy ciekawe tytuły zaczynają zwalniać. Ostatni upgrade przy okazji SupComa i TDU. Mniej więcej wychodzi upgrade co 2, 3 lata. A w przypadku laptopa musiałbym kupować "od nowa". laptop OK ale tylo w przypadku konieczoności mobilnej pracy - i do pracy faktycznie używam. Ale z postów tu, na forum i z readme do wielu gier wynika, że niestety wynalazki technologiczne z laptopów nie są dobra podstawą do gier (LCD też nie ale cóż, gorsze wypiera lepsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 13:02, Jagged napisał:

> > Czy ktoś odpalał wiedźmina na podobnej konfiguracji?
> > core2duo e4300@1,8ghz;1gb ram;geforce7300gs 256mb;vista32 bit?
> > Chodzi mi szczególnie o działania wiedźmina na viscie z 1gb ramu i na podobnej karcie

> jak moja.
> > Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
> chciałbym ponowić swoje pytanie:)


ram nie spelnia minimalnych wymagn, jesli sie uruchomi bo bedzie sie ciela, pomysl nad dodaniem
1 gb ramu i bedzie mozna spokojnie grac na srednich :)


tylko minuta? nie jest źle:) ale poza tym to będzie działał płynnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować