• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam pytanie.

>>>>>>>>> SPOJLER <<<<<<<<<<<<

W akcie 2gim na bagnach Wyzimy są rozżucone obeliski na bagnach znalazlem posag bogini (3kobiety) wsadzilem tam zarcie i dostalem 3 karteczki ktorymi aktywowalem 3 obeliski

I chce sie dowiedziec jak aktywowac pozostale obeliski i do czego one slużą?

>>>>>>>>>>>> Koniec SPOJLERA <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hehe włąśnie znalazłem śmiesznego buga. W karczmie kudłaty miś podczas walki z jednym z pięściarzy przeciwnik wsiąkł w podłogę i nie można z nim walczyć. Ponieważ wyjść z trybu walki nijak się nie da trzeba wczytać stary zapis. Sugeruje zapisywać przed walkami na pięści. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.12.2007 o 06:23, 1084 napisał:

Hehe włąśnie znalazłem śmiesznego buga. W karczmie kudłaty miś podczas walki z jednym z pięściarzy
przeciwnik wsiąkł w podłogę i nie można z nim walczyć. Ponieważ wyjść z trybu walki nijak
się nie da trzeba wczytać stary zapis. Sugeruje zapisywać przed walkami na pięści. ;-)

Podobnie trzeba robić w przypadku gry w kości. Jedna z moich kości wyleciała z pudełka i nie wróciła. Zgubiła się, czy co :) no i grę trzeba było poddać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.12.2007 o 14:05, Yaquza napisał:

żeby mi sie nie zacinalo.Blagam pomocy !!!!


Na taka na ktorej ci sie nie zacina.
Wrozka ma wolne i nie wiadomo co w twoim komputerze siedzi, czy ma slaba karte grafiki,procek, za malo pamieci, wlaczonego emula, skaner antywirusowy,itp.

Powylanczaj dzialajace w tle programy (Skype,gg,programy antywirusowe,itp). Nastepnie skonfioguruj karte grafiki (opcje 3D), w kolejnym kroku ustaw w grze efekty jakie chcesz uzyskac, a potem zmieniaj rozdzielczosc ;). Jesli przy najnizszej rozdzielczosci jeszczer ci sie tnie, to niestety musisz wylaczyc jakies efekty. I tak do skutku. Niestety gra sie dlugo wczytuje wiec zycze cierpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.12.2007 o 20:47, RobeN napisał:

Na tej karcie Wiedźmin nie działa za pięknie i nieraz sprawia problemy.
Na pewno powinieneś mieć nowe sterowniki do karty.
Dodatkowo wyłączyć Antyaliasing oraz filtrowanie anizotropowe.
Ogólnie opcje graficzne nisko.

Dzięki RobeN! Wystarczyło zainstalować nowe stery i już ma piękne białe drukowane litery w menu. Trochę sie tnie (na najniższych) ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.12.2007 o 18:02, Yaquza napisał:

i ci sie nie zacina?

Yaquza prosiłbym o zaprzestanie SPAMu.
Każdy gra na takiej rozdzielczości na jaką pozwala mu jego sprzęt.
Bardzo ogólnie można powiedzieć tak:
Jeśli ma się dobrą kartę graficzną (GeForce7900/8800, Radeon X1900XTX i resztę sprzętu) to można grać na wysokich.
Jeśli ma się coś w stylu Radeon 9600/9800 czy GeForce 6600, 7300, 8500, 8600 to gra się na niskich rozdzielczościach.

Jeśli masz słaby sprzęt, to musisz grać na niskiej rozdzielczości i niskich ustawieniach jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.12.2007 o 18:37, Yaquza napisał:

A ja nie mam opcji zeby odinstalowac wiedzmina.
Jak mam go odinstalować?


Panel Sterowania=>Dodaj/Usuń Programy => na liście będzie Wiedźmin - zaznaczamy i klikamy Usuń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.12.2007 o 19:55, pinu? napisał:

witam mam kolejny problem gdy probuje uruchomic gre wyskakuje mi komunikat taki jak na fotce
nizej. Prosze pomóżcie mi.


Wydaje mi się,że nie może odczytać jakiegoś pliku.Spróbuj zainstalować jeszcze raz,jeżeli to nie pomoże - pisz do CDP.Bo raczej na pewno,że to wina płyty i będziesz musiał skorzystać z Dożywotniej Gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 16:03, Xell san napisał:

> > mam zintegrowaną kartę graficzną
> > (Mobile Intel(R) 945GM Express Chipset Family)
>
> Na tym na 100% nie pójdzie i raczej nie zaimplementują jej obsługi w przyszłości

To naprawdę nieciekawie świadczyłoby o CDP, wszystkie nowe gry chodzą, a tu mamy słynną grową
"polską jakość" (czyli twórcy nic nie potrafią zrobić dobrze)?
Na wszelki wypadek pośledzę jeszcze ten wątek, bo to 1-szy przypadek bym miał taki problem
;)


Ja mam ten sam problem i dowiedziałem się, że na Intelach wiele gier nie działa. Chyba pozostaje kupić nową kartę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 15:35, Xell san napisał:

Witam!
Posiadam nowego laptopa, na którym Wiedźmin powinien chodzić bezproblemowo. Jednak okazuje
się, że jest problem, którego nie miał np FEAR czy Oblivion - mam zintegrowaną kartę graficzną
(Mobile Intel(R) 945GM Express Chipset Family)
Przesyłka z Wiedźminem czeka na mnie na poczcie od 2 dni i nie wiem czy powinienem ją odbierać
- powinienem spodziewać się obsługi tych ( w sumie dość popularnych) kart w najbliższe j przyszłości,
czy zapomnieć o tej grze?



Ta "w sumie dość popularna karta" jest kartą typowo biurową i gry typu Oblivion czy Fear jeśli się odpalają na niej to ich wygląd i prędkość działania jest nie do pozazdroszczenia. Jeśli laptop miał być wykorzystywany czasami do grania to trzeba było pomyśleć o jakimś modelu z 8600GT. Cena czegoś takiego zaczyna się od 3000zł
Przy I945 niestety coraz większy odsetek gier nie będzie chciał działać a i te co działają na pewno nie robią tego doskonale. Na dodatek INTEL skupia uwagę na procesorach i chipsetach do płyt głównych traktując karty trochę po macoszemu więc niema co liczyć za szybko na jakiś pach z ich strony. Ale kto wie może w kolejnym wydaniu
sterowników lub aktualizacji do gry coś się zmieni. Proponuję sprawdzać od czasu do czasu i poinformować jeśli zadziała. Chociaż sądzę że gra na tej karcie do przyjemnych raczej nie będzie należała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować