• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.12.2007 o 20:30, mateuszbanach0 napisał:

w sklepie na gram.pl w dziale Wiedźmin ma być dost. kości do gry i figurka Geralta. I tu mam
pytanie: ile te rzeczy będą kosztować??


nie na temat ale ci odpowiem tego to nikt nie wie psize WKRÓTce a minie z pół roku bony do sklepu wiedźmińskim przestana działać i pojawia sie kości i figurka.
A teraz wracam do tematu odnośnie Visty 32bit jest jeszcze jakieś lekarstwo by gra chodziła stabilnie i nie wychodziła w trakcie zapisywania gry itp. najnowszy patch i łatka do wina itp nic nie dają. Ktoś sobie poradził z tym problemem ? jeżeli tak to jak.... ? I pytanie kiedy ten nowy patch sie pojawi do gry ?

dominik713 na pewno jakiś konflikt sprzętowy myśle że to może być także wina pamięci lub nawet zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kurczę... Proszę pomóżcie!Ja chcę sobie tylko pograć w Wiedźmina,ale nie mogę... Bo 2 sekundy po wczytaniu gry wyrzuca mnie do pulpitu albo komputer się resetuje!Wydałem tyle kasy na grę,w którą nie mogę grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra nie da się uruchomić na komputerze z Vistą, a przynajmniej nie na każdym. Jak to jest możliwe, by czysty system z najnowszymi sterownikami miał problem z uruchomieniem gry weryfikacją płyty? Wysłałem Wam info z dxdiagiem, czekam a rozwiązanie problemu do Świąt.
Jeśli się nie uda, to chyba trzeba będzie zgłosić wszystkie problemy z Wiedźminem do instytucji w rodzaju Rzecznika praw konsumenta, UOKiK i ewentualnie wystąpić z powództwem cywilnym chroniąc tym samym kilka z moich praw podmiotowych (gra zakupiona w celu zapewnienia rozrywki, nie powinna powodować frustracji).


Swoją drogą - cały ten Tages utrudnia życie użytkownikom legalnych kopii, dziwi mnie, że firma na krawędzi bankructwa wymaga instalowania tego badziewia. Obraz płyty z crackami jest już w sieci, a uczciwi ludzie, którzy wydali 200 złotych na EK wciąż czekają, aby zagrać. Ciekawe ile niedozwolonych klauzul znajduje się w licencji Wiedźmina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2007 o 09:18, dominik713 napisał:

Kurczę... Proszę pomóżcie!Ja chcę sobie tylko pograć w Wiedźmina,ale nie mogę... Bo 2 sekundy
po wczytaniu gry wyrzuca mnie do pulpitu albo komputer się resetuje!Wydałem tyle kasy na grę,w
którą nie mogę grać...


No,jeszcze jedno (nie da się już zedytować).
Zawsze wyrzuca mnie na pulpit w ten sposób,że wyskakuje ten błąd (wyślij,nie wysyłaj itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2007 o 09:28, dominik713 napisał:

> Kurczę... Proszę pomóżcie!Ja chcę sobie tylko pograć w Wiedźmina,ale nie mogę... Bo 2
sekundy
> po wczytaniu gry wyrzuca mnie do pulpitu albo komputer się resetuje!Wydałem tyle kasy
na grę,w
> którą nie mogę grać...
>

No,jeszcze jedno (nie da się już zedytować).
Zawsze wyrzuca mnie na pulpit w ten sposób,że wyskakuje ten błąd (wyślij,nie wysyłaj itd.)


Mnie również wywala czy to przy zapisie czy ładowaniu czy tez przy filmikach - Vista 32bit, najnowsze update, sprzęt wystarczający aż nadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam XP razem z SP2... Ale mnie już naprawdę szlag z tym trafia.Szczególnie wyrzuca/resetuje jak jestem w szpitalu lebiody,przez co nie mogę głównego questa wykonać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzisiaj rano Windows update wyświetlił 3 poprawki w tym coś do karty graficznej i SP1... zainstalowałem, pomogło ! pierwszy raz Wiedźmina zakończyłem z własnej woli :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2007 o 10:37, dominik713 napisał:

Ja mam XP razem z SP2... Ale mnie już naprawdę szlag z tym trafia.Szczególnie wyrzuca/resetuje
jak jestem w szpitalu lebiody,przez co nie mogę głównego questa wykonać...

a nie pomaga ci ptach 1.1a?? mozę postaraj sie sciągnąc następny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2007 o 14:26, rafekx 12 napisał:

> Ja mam XP razem z SP2... Ale mnie już naprawdę szlag z tym trafia.Szczególnie wyrzuca/resetuje

> jak jestem w szpitalu lebiody,przez co nie mogę głównego questa wykonać...
a nie pomaga ci ptach 1.1a?? mozę postaraj sie sciągnąc następny?


A jest następny?Mam patch 1.1 a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2007 o 14:26, rafekx 12 napisał:

> Ja mam XP razem z SP2... Ale mnie już naprawdę szlag z tym trafia.Szczególnie wyrzuca/resetuje

> jak jestem w szpitalu lebiody,przez co nie mogę głównego questa wykonać...
a nie pomaga ci ptach 1.1a?? mozę postaraj sie sciągnąc następny?


Jak na razie do gry Wiedźmin znajduję się tylko patch 1.1 a ale trwają prace nad 1.2 który powinien się niebawem pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2007 o 08:09, gpodoba napisał:

> w sklepie na gram.pl w dziale Wiedźmin ma być dost. kości do gry i figurka Geralta. I
tu mam
> pytanie: ile te rzeczy będą kosztować??

nie na temat ale ci odpowiem tego to nikt nie wie psize WKRÓTce a minie z pół roku bony do
sklepu wiedźmińskim przestana działać i pojawia sie kości i figurka.
A teraz wracam do tematu odnośnie Visty 32bit jest jeszcze jakieś lekarstwo by gra chodziła
stabilnie i nie wychodziła w trakcie zapisywania gry itp. najnowszy patch i łatka do wina itp
nic nie dają. Ktoś sobie poradził z tym problemem ? jeżeli tak to jak.... ? I pytanie kiedy
ten nowy patch sie pojawi do gry ?

dominik713 na pewno jakiś konflikt sprzętowy myśle że to może być także wina pamięci lub nawet
zasilacza.


oki, dziex za odp. co do 32 bit Vista to I don''t now

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy bede miał takie problemy na nowym kompie z wiedźminem że nie chce mi sie płyta otworzyć czy nie bedzie chciał sie instalować jak na tym co teraz mam???? A jezeli miał bym problemy jakieś dało by coś zainstalowanie patcha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam !! Mam pytanie czy Wiedźmin bedzie dzialal na:

AMD Athlon X2 4200+ 2.20Ghz
GeForce 8400GS 512 DDR2 Turbocache
1 GB DDR2 Kingston
250GB Seagate

przynajmniej na srednich detalach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2007 o 08:09, gpodoba napisał:

> w sklepie na gram.pl w dziale Wiedźmin ma być dost. kości do gry i figurka Geralta. I
tu mam
> pytanie: ile te rzeczy będą kosztować??

nie na temat ale ci odpowiem tego to nikt nie wie psize WKRÓTce a minie z pół roku bony do
sklepu wiedźmińskim przestana działać i pojawia sie kości i figurka.
A teraz wracam do tematu odnośnie Visty 32bit jest jeszcze jakieś lekarstwo by gra chodziła
stabilnie i nie wychodziła w trakcie zapisywania gry itp. najnowszy patch i łatka do wina itp
nic nie dają. Ktoś sobie poradził z tym problemem ? jeżeli tak to jak.... ? I pytanie kiedy
ten nowy patch sie pojawi do gry ?

nie ma rady na to badziestwo - czekam na pacza jak nie pomoże to pisze o zwrot kasy i tyle -na pudełku jest napisane że działa pod VISTĄ - a jak wiadomo nie działa !!!
pacz miał być w grudniu -
$%^$%@ mać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2007 o 21:06, Mareee napisał:

Witam !! Mam pytanie czy Wiedźmin bedzie dzialal na:

AMD Athlon X2 4200+ 2.20Ghz
GeForce 8400GS 512 DDR2 Turbocache
1 GB DDR2 Kingston
250GB Seagate

przynajmniej na srednich detalach ?


Ja mam gorszy komp (tylko ramu mam tyle samo) i gra chodzi na średnich,tylko w obszarach w których jest więcej obiektów trochę zwalnia (ale nie przycina!).Więc spokojnie możesz kupować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować