• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

To znowu ja z nadal tym samym problemem :/ [obrazek] Już od razu pisze, bawiłem się z ustawieniami (sprawdzałem wszystko po kolei - rozmycie, filtrowanie), ale nadal wyskakują te paski.. Moja karta : Radeon 9600, macie jeszcze jakieś sugestie poza kupnem nowej karty i napisaniem formularza do pomocy technicznej (po raz czwarty) ?

20071231200609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najlepiej to zaczął grę od nowa.

Bo wiesz jeszcze jak miałeś stary patch i tereny przed starym patchem może już się nie wczytują tak jak teraz przy nowym itp.

Zacznij grę od nowa ale nie zapisuj i nie usuwaj jeszcze tamtych sejwów, przejdź cały prolog i zobacz co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2007 o 20:18, Meykan napisał:

Najlepiej to zaczął grę od nowa.

I dojść z powrotem do III aktu ? To mi się tylko dzieje w Wyzimie Handlowej, więc nawet gdybym zdobył się na ten niemożliwie trudny ruch, to na pewno nadal ten problem by występował.

Dnia 31.12.2007 o 20:18, Meykan napisał:

Bo wiesz jeszcze jak miałeś stary patch i tereny przed starym patchem może już się nie wczytują
tak jak teraz przy nowym itp.

Przed patchem 1.2 było identycos (to samo).

Dnia 31.12.2007 o 20:18, Meykan napisał:

Zacznij grę od nowa ale nie zapisuj i nie usuwaj jeszcze tamtych sejwów, przejdź cały prolog
i zobacz co będzie.

Nic nie będzie, bo gra będzie chodzić pięknie. Tak jak pisałem - problem występuje tylko w Handlowej. Mam najnowsze sterowniki. Problem z wywalaniem do pulpitu znikł, ale niestety te głupie paski pozostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aha tylko w Handlowej.
No nic dziwnego gdyż w akurat w tym miejscu i Starej Wyzimie najwięcej klatkuje.

Nie wiem co może być przyczyną bo karta jest przyzwoita el mogła być lepsza.

Przeinstaluje grę wgraj patcha a potem wgraj sejwy. albo po prostu graj bez tego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2007 o 20:33, Meykan napisał:

Nie wiem co może być przyczyną bo karta jest przyzwoita el mogła być lepsza.

Taka za przyzwoita nie jest ;) Liczy się to, że nie figuruje w minimalnych wymaganiach gry. Szkoda.

Dnia 31.12.2007 o 20:33, Meykan napisał:

Przeinstaluje grę wgraj patcha a potem wgraj sejwy. albo po prostu graj bez tego patcha.

Przeinstalowałem z pięć razy, grać bez patcha nie idzie - wtedy wywala do pulpitu z napisem "Wystąpił problem z grą Wiedźmin" - ale pograłem sobie na święta :| Nic, zabieram sie za pisanie formularza do pomocy technicznej :P
edit; literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam problem z grą sciagłem patch 1,2 mam dwa kompy na jednym mam wiste posciagałem dodatki i gra sama sie wyłącza na drugim mam kompie mam xp sp2 i tez jest to samo kompa mam juz pare lat i pierwszy raz sie mi to zdarza prosze pomóżcie

20071231231551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Mam grę Wiedźmin i co jakiś czas gra się wyłancza. Nie znam powodu. Czy może mi ktoś pomóc??

Mój komputer:
Procesor: Amd Athlon 3800+
Ramy: 2 Gb Ram-u
Karta graficzna :Ati Radeon X850 Platinum Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2007 o 23:15, Marcus21 napisał:

Witam mam problem z grą sciagłem patch 1,2 mam dwa kompy na jednym mam wiste posciagałem
dodatki i gra sama sie wyłącza na drugim mam kompie mam xp sp2 i tez jest to samo kompa mam
juz pare lat i pierwszy raz sie mi to zdarza prosze pomóżcie


a przeglądałeś chociaż kilka stron wstecz zanim wrzuciłeś tego posta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.01.2008 o 10:34, Marek1995 napisał:

Witam.

Mam grę Wiedźmin i co jakiś czas gra się wyłancza. Nie znam powodu. Czy może mi ktoś pomóc??

Mój komputer:
Procesor: Amd Athlon 3800+
Ramy: 2 Gb Ram-u
Karta graficzna :Ati Radeon X850 Platinum Edition


nie nikt Ci nie pomoże bo nie chce Ci się czytać.. jak Ci się zachce to sam znajdziesz rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam ponownie podobny problem jak z miastem Wyzmiza Handlowa, ale teraz z misją Dyplomatyka i łowy. Wczytuję grę (pomijam to, że długo się wczytuje) i gra się chodzi strasznie wolno, a podczas rozmowy z Hierofantem gra zawiesza się. Jak rozwiązać ten problem? Ma zainstalowanego patcha 1.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanko czy patch 1.2 rozwiązuje problemy z ekranami panoramicznymi??
Mam kompa: Intel Core 2 Duo e6550 2.33, Geforce 8800GTS 320, 3,5gb pamięci ram i monitorek Belinea 20,1 cala panorama.
Gram na rozdzielczości 1680 na 1050 i zdecydowana większość filmików i przerywników wygląda ŻAŁOŚNIE ponieważ ekran się "paskuje" czyli coś jakby ekran był zrobiony z kilkunastu pasków między którymi jest słaba synchronizacja, patch 1.1a trochę to poprawił ale czy 1.2 usunął to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam pytanie odnośnie dema. Czy demo ma takie same wymagania jak pełna gra ?

Ponieważ ku mojemu zdziwieniu demo działa na moim kompie:
Celeron M 1400MHz
2GB ram
radeon x600 z 64mb pamięci (bo to wersja mobile)

i gra na minimalnych detalach z max zasięgiem widzenie oraz na rozdziałce 1024x768 (na 1280x800 już jest zauważalnie mniej fps) działa w mojej opinii zadowalająco (da się grać :)
Nie wiem czy między demem z grą jest jakaś różnica. Dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2007 o 19:03, TuśTuś napisał:

> ://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1833
> >
> >
> > Tylko ,ze tam nie mam internetu... a aktualizacji na pendriva to sie nagrac nie da...

>
> >
> jak to sie nie da ???? sciągasz łatke i tyle - przenosisz na kompa i instalujesz
> sam tak robie i czy to gier tyczy się czy też samego windowsa ;) sam często w pracy ściągam

> bo mam tam szybkie łącze i przenosze na penie ...więc nie wiem w czym problem :)
To podaj mi link żeby pobrac aktualizacje i SP 2 na pendrive :) bardzo cię o to proszę i dziękuje
z góry :)

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=049C9DBE-3B8E-4F30-8245-9E368D3CDB5A
bardzo proszę - tylko trzeba mieć oryginalny system :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój kłopot z gą polęga na tym że gra w czasie grania sama się wyłacza(w zasadzie tylko podczas dialogów z innymi postaciami)...mój komputer spełnia wymagania gry: Intel core2 duo 2,2 GHz, 1,5 ram, Geforce8400gs 256 mb, Windows Vista home premium 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2008 o 14:40, Herbii napisał:

Mój kłopot z gą polęga na tym że gra w czasie grania sama się wyłacza(w zasadzie tylko podczas
dialogów z innymi postaciami)...mój komputer spełnia wymagania gry: Intel core2 duo 2,2 GHz,
1,5 ram, Geforce8400gs 256 mb, Windows Vista home premium 32


W Viscie powinieneś mieć min. 2Giga RAMU, zainstaluj najnowsze stery do grafiki, i łatki do Wiedźmina. Z Vista to może różnie chodzić, taki dziwny system według mnie 8/

PS: Kustii16 poszukaj na forum takiego problemu, zajrzyj do działu pomocy z grą, może jest tam opisany Twój problem.
Jak już nic nie znajdziesz to możesz podaj specyfikacje kompa chociaż, opisz dokładnie problem ...

PS: Latniak grałem w demo i w pełnej wersji są troszkę większe wymagania ( przynajmniej ja tak odczułem ). Minimalnie wolniej, ale jednak. Pomijając fakt Wyzimy Handlowej, gdzie następuje drastyczny spadek FPS''ów. Na marginesie mój sprzęt to Athlon64 2800+ 1,8GHz @ 2Ghz, 7600GT 256MB, i 1,7Giga RAM.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam pytanie, które może zaważyć o kupnie gry... Mianowicie, czy moja konfiguracja pociągnie grę( kolega na gforsie 2 pykał na możliwie najniższych)
konf: Athlon2800+ 64bit, GeForce 5500fx 128MB/128bit, 768DDR1 RAM,
Możliwe, że ktoś ma podobny config, ba jeszcze gorszy i mu śmiga w miarę giera na niskich- wysokich, lub nisko średnich... No w końcu wszystko działa na silniku NWN, który chodzi bez zarzutu na moim blaszaku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


PO INSTALACJI GRA NIE URUCHAMIA SIE

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: witcher.EXE
Wersja aplikacji: 1.0.0.1103
Sygnatura czasowa aplikacji: 46fcc6fa
Nazwa modułu z błędem: witcher.EXE
Wersja modułu z błędem: 1.0.0.1103
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 46fcc6fa
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 0021de10
Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6000.2.0.0.768.3
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 7e99
Dodatkowe informacje 2: 60dc1f5a80adcf1489ee5b4fca5a565d
Dodatkowe informacje 3: 9515
Dodatkowe informacje 4: 832f596d83a10288f639e0b2babd6248
A POMOC TECHNICZNA NIE DZIALA KLUCZ WPISYWWALE10 RAZY I!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2008 o 18:21, bartog123 napisał:

Ja mam pytanie, które może zaważyć o kupnie gry... Mianowicie, czy moja konfiguracja pociągnie
grę( kolega na gforsie 2 pykał na możliwie najniższych)
konf: Athlon2800+ 64bit, GeForce 5500fx 128MB/128bit, 768DDR1 RAM,
Możliwe, że ktoś ma podobny config, ba jeszcze gorszy i mu śmiga w miarę giera na niskich-
wysokich, lub nisko średnich... No w końcu wszystko działa na silniku NWN, który chodzi bez
zarzutu na moim blaszaku :P


Dlaczego piszecie głupoty typu" koledze chodziło na geforce 2 ". Nie ma prawa chodzić na takim sprzęcie, bzdury wyssane z palca... Pozatym, gdyby mu chodziło to Byś się nie pytał czy Ciebie ruszy...
Po pierwsze Przeczytaj sobie wymagania gry i obsługiwane i nie obsługiwane k. graficzne. Po drugie ściągnij sobie demo i przetestuj. Ppo 3-cie możesz poszukać na forum opinii na temat Twojej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2008 o 18:39, DzinKsPL napisał:

> Ja mam pytanie, które może zaważyć o kupnie gry... Mianowicie, czy moja konfiguracja pociągnie

> grę( kolega na gforsie 2 pykał na możliwie najniższych)
> konf: Athlon2800+ 64bit, GeForce 5500fx 128MB/128bit, 768DDR1 RAM,
> Możliwe, że ktoś ma podobny config, ba jeszcze gorszy i mu śmiga w miarę giera na niskich-

> wysokich, lub nisko średnich... No w końcu wszystko działa na silniku NWN, który chodzi
bez
> zarzutu na moim blaszaku :P

Dlaczego piszecie głupoty typu" koledze chodziło na geforce 2 ". Nie ma prawa chodzić na takim
sprzęcie, bzdury wyssane z palca... Pozatym, gdyby mu chodziło to Byś się nie pytał czy Ciebie
ruszy...
Po pierwsze Przeczytaj sobie wymagania gry i obsługiwane i nie obsługiwane k. graficzne. Po
drugie ściągnij sobie demo i przetestuj. Ppo 3-cie możesz poszukać na forum opinii na temat
Twojej konfiguracji.

Ja rozumiem, że jest tak napisane w wymaganiach... ale człowieku są kruczki prawne? to na pewno są kruczki we właśnie wymaganiach, na pewno! I tjo nie jest głupota! Chyba, że mój kolega nie wie jaki ma komp w co wątpie, ale jeżeli mnie nie lubisz powiedz to wprost!
jutro dostane demko to sie przekonamy, wszyscy... Tylko nie wiem czy demo oddaje 100% wymagań sprzętu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować