• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mnie cholernie często zamiast ekranu ładowania lokacji, do której wchodzę wita Windowsowski pulpit, ale myślę, że nie jestem jedyną osobą z tym problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.01.2008 o 20:07, Geglash napisał:

Mnie cholernie często zamiast ekranu ładowania lokacji, do której wchodzę wita Windowsowski
pulpit, ale myślę, że nie jestem jedyną osobą z tym problemem

zwiększałeś pamięć dla aplikacji? jeśli nie to poszukaj we wcześniejszych postach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widzieliście czapkę-niewidkę w Wiedźminie ? Jest do zdobycia w III akcie, u jednego z kupców. Oto jak wygląda :
PS. Jest jeden szkopuł - nie zasłania wszystkich części ciała...

20080104225707

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.01.2008 o 14:30, Araziel77 napisał:

Ja radziłbym raczej zaczepiać każdego uczestnika bankietu u Leuvardeena (nie wiem, czy dobrze
napisałem). Ten quest jest skonstruowany w pewnym momencie tak, że trzeba zagadać do konkretnej
osoby. Upewnij się, czy rzeczywiście przepytałeś wszystkich, szczególnie poszukaj Talara, który
po pierwszej rozmowie potrafi sobie łazić tu i tam.
A tak poza tym to nie temat do takich pytań :P Na przyszłość odpowiedzi szukaj tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851#u_19069


Problem w tym, że to naprawdę kwestia techniczna ponieważ nie mogę zupełnie do nikogo zagadać, miga tylko ekran jakby miało się za chwilę pojawić okno z dialogiem i nic się dalej nie dzieje, próbowałam ze wszystkimi. W tym samym miejscu występują też inne dziwne problemy jak choćby to, jak schodzę po schodach na dół o 20:00, to tam zupełnie nikogo nie ma poza karczmarzem, wywala mnie do windy, wiedźmin się zawiesza i stoi w miejscu itp. itd....

Proszę jeszcze raz bardzo ładnie o save z początku III aktu, najlepiej poziom średni, [minimalny spoiler]stronnictwo wiewiórek i triss[koniec minimalnego spoilera] chociaż już jestem tak zdesperowana, że wezmę jakikolwiek save z tego okresu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2008 o 12:31, obsciu napisał:

co zrobic kiedy podczas grania lub automatycznego zapisu gra sie wyłącza


Odwiedzić jasnowidza i dowiedzieć się czemu, ewentualnie wywróżyć z fusów.

Hint: Podaj konfigurację swojego komputera, w jakiej wersji masz grę (jaki patch), a na szybko możesz sprawdzić czy w dziale pomocy technicznej nie ma rozwiązania twojego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Często pojawia się informacja, mówiąca o tym, że na dysku jest za mało miejsca na zapis gry, mimo tego, że pozostaje ponad 3gb wolnego miejsca na tym dysku. Po pojawieniu się tego komunikatu nie można się poruszać oraz wszystkie postacie znikają. Reinstalacja gry nie pomaga. Mam win XP SP2, intel dual core 1.81, 1GB RAM, GeForce 8600GTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem. Po wejściu do jakiegoś pomieszczenia mój Geralt się zacina tzn. nie mogę nim ruszyć . Dopiero po zapisaniu gry i po ponownym jej wczytaniu Geralt chodzi normalnie. Może istnieje jakiś patch który to naprawia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2008 o 21:53, Sareth14 napisał:

Co doje dokładnie patch 1.2 ???


Najważniejszą rzeczą jest przyspieszenie zapisywania/wczytywania gry, i ładowania lokacji, do tego poprawia jakieś tam bugi. Koniecznie instaluj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2008 o 21:25, fRANEK KOLANKO napisał:

Często pojawia się informacja, mówiąca o tym, że na dysku jest za mało miejsca na zapis
gry
, mimo tego, że pozostaje ponad 3gb wolnego miejsca na tym dysku. Po pojawieniu
się tego komunikatu nie można się poruszać oraz wszystkie postacie znikają. Reinstalacja gry
nie pomaga. Mam win XP SP2, intel dual core 1.81, 1GB RAM, GeForce 8600GTS.


Wiedźmin zapisuje stany w folderze Moje dokumenty, który to znajduje się na dysku C: zwolnij na nim trochę miejsca albo usuń niepotrzebne save''y. Można też zmienić miejsce gzie system trzyma dane na temat folderu Moje dokumenty ale nie pamiętam gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie problem jest taki, że podczas ładowania (sam początek gry) gra wywala się do windy. Na początku Wiedźmin dzaiałał w porządku, ale problemy zaczęły po tym, jak w wyniku nieprzewidzianego wypadku komp wyłączył się i sejwy sie zepsuły. Reinstalacja nic nie dała, a konfiguracji mojej maszyny chyba nie mam sensu podawać- do dzsisiaj gra chodziła bez zarzutu.

O, i jeśli ktoś byłby tak miły i podrzucił mi sejw z poczatku II aktu, to byłbym bardzo wdzięczny, bo właśnie tam Geralta ostatni raz widziano... :) Mój mail: t0mekd@tlen.pl.

pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2008 o 23:46, TeeDee napisał:

U mnie problem jest taki, że podczas ładowania (sam początek gry) gra wywala się do windy.
Na początku Wiedźmin dzaiałał w porządku, ale problemy zaczęły po tym, jak w wyniku nieprzewidzianego
wypadku komp wyłączył się i sejwy sie zepsuły. Reinstalacja nic nie dała, a konfiguracji mojej
maszyny chyba nie mam sensu podawać- do dzsisiaj gra chodziła bez zarzutu.


Reinstalacja powinna pomóc, sprawdziłeś czy usunęły się wszystkie pliki z gry, bo być może na dysku zostały pliki z poprzedniej instalacji i uniemożliwiają poprawne uruchomienie gry. Ja radzę odinstalować grę, usunąć wszystkie katalogi związane z grą, grę zainstalować ponownie zainstalować najnowsze patche i grać od początku; albo lepiej napisz do działu pomocy technicznej ( http://www.gram.pl/pomoc_formularz.asp?g=404 ), tam na pewno znajdą rozwiązanie na twój problem, opisz dokładnie swój problem i dołącz raport dxdiag. Pozdrawiam...

P.S. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29070&u=2494#end sprawdź tutaj czy nie ma rozwiązania twojego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.01.2008 o 22:21, Nufiko napisał:

Wiedźmin zapisuje stany w folderze Moje dokumenty, który to znajduje się na dysku C: zwolnij
na nim trochę miejsca albo usuń niepotrzebne save''y. Można też zmienić miejsce gzie system
trzyma dane na temat folderu Moje dokumenty ale nie pamiętam gdzie.



Tak, zrobiłem już to wcześniej, ale i to nie pomogło. Czy to możliwe, że gra "pamięta" starą lokalizację Moich Dokumentów i źle odczytuje wolne miejsce? Bo rzeczywiście w tej starej lokalizacji mam tragicznie mało wolnego miejsca... Nie mam pojęcia co jest na tak. Może jakieś wpisy w rejestrze czy coś - nie znam się an tym. Poza tym mam wersję 1.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 11:32, fRANEK KOLANKO napisał:

> Wiedźmin zapisuje stany w folderze Moje dokumenty, który to znajduje się na dysku C: zwolnij

> na nim trochę miejsca albo usuń niepotrzebne save''y. Można też zmienić miejsce gzie system

> trzyma dane na temat folderu Moje dokumenty ale nie pamiętam gdzie.


Tak, zrobiłem już to wcześniej, ale i to nie pomogło. Czy to możliwe, że gra "pamięta" starą
lokalizację Moich Dokumentów i źle odczytuje wolne miejsce? Bo rzeczywiście w tej starej lokalizacji
mam tragicznie mało wolnego miejsca... Nie mam pojęcia co jest na tak. Może jakieś wpisy w
rejestrze czy coś - nie znam się an tym. Poza tym mam wersję 1.2

jak masz mało miejsca na dysku to ściągnij ccleaner czy jakoś tak on kasuje wszystkie wpisy z rejestru i usuwa historie oglądanych stron u mojego wujka który prze 6 miesięcy nie czyścił kompa to oczyściło mu 2 gb !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dajcie mi link gdzie jest rozwiązany problem z patchem1.2 no wiecie ten po którym gra wyłancza sie po chwili i się tnie a wcześniej wszystko było ok z patchem1.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.01.2008 o 20:52, dymy napisał:

> Mnie cholernie często zamiast ekranu ładowania lokacji, do której wchodzę wita Windowsowski

> pulpit, ale myślę, że nie jestem jedyną osobą z tym problemem
zwiększałeś pamięć dla aplikacji? jeśli nie to poszukaj we wcześniejszych postach


Jak się to robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 16:08, Geglash napisał:

> > Mnie cholernie często zamiast ekranu ładowania lokacji, do której wchodzę wita Windowsowski

>
> > pulpit, ale myślę, że nie jestem jedyną osobą z tym problemem
> zwiększałeś pamięć dla aplikacji? jeśli nie to poszukaj we wcześniejszych postach

Jak się to robi?


START->naciśnij na "mój komputer prawym i wybierz właściwości"->ZAAWANSOWANE->masz 3 rubryki klikasz w rubryce Wydajności "USTAWIENIA" -> ZAAWANSOWANE -> znowu masz 3 rubryki klikasz w tej na samej dole pamięć wirtualna na "ZMIEŃ" -> ustawiasz pamięć w zależności na której partycji dysku masz zainstalowaną grę, czyli wybierasz sobie jeden dysk np E: i klikasz "ROZMIAR NIESTANDARDOWY" najlepiej ustawić sobie ROZMIAR POCZĄTKOWY wartość jako połowa ilości pamięci RAM i ROZMIAR MAKSYMALNY jako całość RAM zainstalowaną na komputerze. Pamiętaj, że jeśli ustawisz np max wartość na 1GB to zabiera Ci pojemność z tego dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 02:08, PatrolPatryk napisał:

Reinstalacja powinna pomóc, sprawdziłeś czy usunęły się wszystkie pliki z gry, bo być może
na dysku zostały pliki z poprzedniej instalacji i uniemożliwiają poprawne uruchomienie gry.
Ja radzę odinstalować grę, usunąć wszystkie katalogi związane z grą, grę zainstalować ponownie
zainstalować najnowsze patche i grać od początku; albo lepiej napisz do działu pomocy technicznej
( http://www.gram.pl/pomoc_formularz.asp?g=404 ), tam na pewno znajdą rozwiązanie na twój problem,
opisz dokładnie swój problem i dołącz raport dxdiag. Pozdrawiam...

P.S. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29070&u=2494#end sprawdź tutaj czy nie ma rozwiązania
twojego problemu.


Kolejna reinstalacja nie pomogła, usunięcie pozostawionych sejwów też. Wygląda na to, że muszę zwrócić się do pomocy technicznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pamiętacie mój błąd? Jeśli nie to przybywam do was z tym samym problemem. Jeśli ktoś nie pamięta o co mi chodzi patrzcie tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29070&pid=2443

Otóż zainstalowałem najnowsze sterowniki, i gra w końcu działała piknie. Ale jak na nieszczęście zepsuł mi sie Windows. Zainstalowałem jeszcze raz wszystko od początku i błąd znowu wystąpił. No i jak tu sie ku**a nie wkurzyć?!? Wszystko było w porządku a potem znowu sie zje***o. Przepraszam za słownictwo ale naprawde już nie wytrzymuje! Moja karta graficzna to: AtiRadeonX1900XT . Stery na bank są najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować