• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Drogi Bartog123
Jak mogę Cie nie lubieć skoro nawet Ciebie nie znam ? :D Dziwne wnioski wysnuwasz :D
A tak na serio widziałeś na oczy, jak mu chodzi ? Jak tak to respekt dla jego maszyny, bo na Radku 9600 który jest duuuuużoooo lepszy nie ruszyło.
Tak jest ściągnij demo i wszystko będzie jasne.
Pozdrawiam :D
PS asiem: Jeśli chcesz nam przedstawić jakiś problem to napisz koniecznie twoją konfigurację komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2008 o 19:01, DzinKsPL napisał:

> > > Ja mam pytanie, które może zaważyć o kupnie gry... Mianowicie, czy moja konfiguracja
[ciach]
> sprzętu ;)

Jak mogę Cie nie lubieć skoro nawet Ciebie nie znam ? :D Dziwne wnioski wysnuwasz :D
A tak na serio widziałeś na oczy, jak mu chodzi ? Jak tak to respekt dla jego maszyny, bo na
Radku 9600 który jest duuuuużoooo lepszy nie ruszyło.
Tak jest ściągnij demo i wszystko będzie jasne.
Pozdrawiam :D

po co miał mnie kłamać, a ja ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zrobiłem tak że zamieniłem ten plik C:boot.ni na 3Gb i odpaliłem grę i to samo tnie się podczas obracania kamerą po tym patchu 1.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.01.2008 o 19:48, tybanus napisał:

zrobiłem tak że zamieniłem ten plik C:boot.ni na 3Gb i odpaliłem grę i to samo tnie się podczas
obracania kamerą po tym patchu 1.2

a gdzie przeczytałeś że nie będzie się ciąć po tym zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja również sugerowałbym powrót to głównego tematu dyskusji.
Temat traktuje o problemach technicznych związanych z grą.

Parametry /3GB oraz /Userva=2900 związane są z przystosowaniem Windowsa XP do przeznaczania 3GB pamięci dla wykonywanych aplikacji. Nie mają one wpływu na wydajność, a tylko na stabilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem

Jestem w trzecim akcie i gdy próbuje wejść na cmentarz lub do kanałów podczas ładowania wyskakuje taki komunikat

"Nie można odczytać modułu niewłaściwy plik IFO'''' no i co moge z tym zrobic a jak wiadomo to raczej uniemozliwe dalsze przechodzenie gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Komunikat o treści "Nie można odczytać modułu niewłaściwy plik IFO" oznacza nie mniej nie więcej jak tylko uszkodzony save w grze, prawdopodobnie jakiś program antywirusowy lub inna aplikacja działająca w tle uszkodziła pliki stanu zapisu gry.

W tym wypadku niestety musisz się cofnąć do wcześniejszych save''ów, niestety często uszkodzenie może powstać na samym początku gry i błędy mogą pojawić się w dalszych etapach gry, związane jest to z tym iż save także zawiera informacje na temat dalszych przygód w grze.

W takim wypadku uruchom komputer w trybie czystego bootowania, ewentualnie utwórz regułę w programach skanujących by nie skanowały gry podczas jej działania.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siema wszystkim mam problem.Ja z bratem chcemy grać naraz w Wiedźmina ale tam niema profili i jak ja gram to automatycznie w czasie gry kasują się SEAVY mojego brata, a on jest starszy noi wtedy sami wiecie co się dzieje(ała ała ała ):):) może wiecie jak temu zaradzić żebyśmy grali razem POMOCY BŁAGAM BŁAGAM!!!! piszcie na GG 566385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wystarczy że będziecie zapisywac savy osobno Twój brat w jednym savy''ie bedzie zapisywal swoje osiagniecia ze tak powiem w grze a Ty w drugim to proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.01.2008 o 15:09, Gnichu napisał:

Siema wszystkim mam problem.Ja z bratem chcemy grać naraz w Wiedźmina ale tam niema profili
i jak ja gram to automatycznie w czasie gry kasują się SEAVY mojego brata, a on jest starszy
noi wtedy sami wiecie co się dzieje(ała ała ała ):):) może wiecie jak temu zaradzić żebyśmy
grali razem POMOCY BŁAGAM BŁAGAM!!!! piszcie na GG 566385


Wystarczy, że na komputerze z którego korzystacie utworzycie dwóch użytkowników (jeden dla twojego brata drugi dla ciebie) i wtedy nie będzie problemu z sejwami, gdyż zapisywane są one w folderze Moje dokumenty, który jest osobny dla każdego użytkownika.

Aby utworzyć nowe konto użytkownika wejdź w "Panel Sterowania" i następnie "Konta użytkowników" -> "Utwórz nowe konto"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, doszedłem do pewnego zadania, muszę zaprowadzić na cmentarz golemów elfów lub zakon (Zakon płonącej róży czy jakoś tak). I w tym problem/pytanie nie wiem kogo wybrać. Elfów czy Zakon (ZPR). Proszę pisać tu kogo wy wybraliście i dlaczego. A graczy którzy brali to i to proszę o powiedzenie mi czy są później jakieś uboczne efekty. że Zygryf coś tam lub elfy coś tam. Proszę o to napisanie. Nie wiem kogo wybrać :/
Czekam na szybkie odpowiedzi.

Gothix22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich :-)
Czy ktoś może mnie poratować save''m? Najlepiej z początku III aktu,
[uwaga może pojawić się niewielki spoiler]
wzięłam stronę wiewiórek i Triss.
W mojej grze występuje jakiś dziwaczny problem w karczmie w Wyzimie Handlowej na imprezie u Lojwardena (z nikim nie mogę gadać)
[koniec niewielkiego spoilera]
i wszystko wskazuje na to, że mam uszkodzony save.

Prooszę, pomożecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.01.2008 o 16:50, tybanus napisał:

chodzi mi o to co naprawi błąd po patchu 1.2 bblblebeblbel i gra się wywala do windowsa

nie wiem o co Ci chodzi.. za dużo palisz albo masz problemy z koncentracją i czytaniem ze zrozumieniem, a przy tym chaotycznie odpowiadasz. polecam lekturę wcześniejszych stron w skupieniu i szukajkę bo ja passuję.. EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja radziłbym raczej zaczepiać każdego uczestnika bankietu u Leuvardeena (nie wiem, czy dobrze napisałem). Ten quest jest skonstruowany w pewnym momencie tak, że trzeba zagadać do konkretnej osoby. Upewnij się, czy rzeczywiście przepytałeś wszystkich, szczególnie poszukaj Talara, który po pierwszej rozmowie potrafi sobie łazić tu i tam.
A tak poza tym to nie temat do takich pytań :P Na przyszłość odpowiedzi szukaj tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851#u_19069

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam problem jak gadam jaskrem (4akt) żeby on poszedł i powiedział balladę dla aliny noto idę tam wieczorem a okazuje sie ze kolo malin go niema wiecie co może z tym być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować