• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

A ja ma mco innego ... mam Win XP:

Gra zainstalowała się poprawnie ale w momencie jej odpalenia ekran robi się czarny a po krótkiej chwili pojawia się okno z błędem:

AppName: witcher.exe AppVer: 1.0.0.1103 ModName: witcher.exe
ModVer: 1.0.0.1103 Offset: 002eb09a

Mam wszelkie poprawki do XP etc. System również spełnia wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam następujące pytanie:
Posiadam sprzęta taki jak w podpisie (patrz niżej) i gra działa różnie, przez większośc czasu działa płynnie ale czasem się zdarza że fpsy lecą na łeb na szyję z byle powodu.
Druga sprawa to wygląd postaci gdy mówią (nie chodzi o synchronizację której w ogóle nie ma), chodzi o to że twarze są z jednej strony dosyc wyraźne natomiast z drugiej widac na nich pixeloze, czy to tylko u mnie takie dziwactwa się dzieją?

P.S Ciekawe co CDPR zrąbało w Wiedźminie że już 26 ma byc dostępny patch:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 22:04, Akashi napisał:

Proponowałbym cofnąć się o kilka stron tam była podana metoda co należy sprawdzić w przypadku
problemów z odczytem czy weryfikacją płyty w napędzie.


Te podane sposoby, niestety nic nie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po kolei nie pracuje teraz tylko jestem w domu XD to 1 pierwszy
punkt 2 na 15 z 20 zgłoszeń jakie widziałem przed wyjściem z pracy problemy generowane były poprzez:
- wirtuale demony itp
- programy do ukrywania napędów
- brak zainstalowanych sterowników do płyt głównych lub stare ich wersje

w kilku przypadkach kwestia firmware oraz nieszczęsnych napędów LG 4163B (choć nie pamiętam teraz czy tam ostatnia była 3) z maja 2005 które miały problemy z odczytem danych sub kanałowych i LG prowadziło akcje wymiany te problemy takze wystepowaly w przypaku uszkodzenia optyki w starszych samsunach (brzydko mówiąc ze starości)

w 5 przypadkach poprosiliśmy o bardziej szczegółowe dane, które najprawdopodobniej dostane jutro z rana.

Tak więc proszę wstrzymajcie sie z powtarzaniem tego problemu o nim już wiemy, by szybciej udało nam się ustalić przyczyny takich problemów prosze wszystkie osoby, które jeszcze nie kontaktowały się z nami o przesłanie zgłoszeń z dxdiagiem.

Poza tym niektóre rozwiązania które otrzymujecie od nas mogą odnieść skutek na komputerze z którego dxdiag został przesłany. Zamieszczanie czy przyklejanie tych rozwiązań może wprowadzić tutaj zamęt a w najgorszym wypadku ktoś może przedobrzyć z ingerencją np. w sterowniki.

Błagam was dajcie mi zjeść późną kolację w spokoju :)

W przypadku dziwnych komunikatów piszcie do nas zgłoszenia w ten sposób:

- moment w którym pojawia się komunikat (czyli krótki opis co sie dzieje od momentu uruchomienia gry do pojawienia się komunikatu, jeżeli występuje podczas jakiejś konkretnej czynności powiedzcie jakiej)
- raport dxdiag (wiadomo musimy znać waszą konfigurację)
- zrzut ekranu z widocznym komunikatem

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra, rano przed wyjściem na wykłady jeszcze Cię pomęcze a teraz dam Ci spokój :PP
Ja mój dxdiag wysłałem przed odinstalowaniem demonów i alkoholi więc pewnie będę musiał wysłać jeszcze raz :P
No cóż, przynajmniej się wyśpie XD

Oyasuminasai.

PS. Hmm stery do płyty głownej mogą coś naprawić ? Będzie trzeba rano looknąć.
A płytkę sprawdzałem w dwóch napędach (Lite-On & LG) więc u mnie to raczej nie wina napędu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech no chyba podpiszesz moją prośbę o uznanie nadgodzin :)

A poważnie sterowniki płyty głównej odpowiadaja między innymi za komunikację między DVD''kiem; płytą główną a waszym dyskiem twardym, zmiana odczytu właśnie z DMA na tylko Pio czy próba aktualizacji tych srterowników to próba wymuszenia dokładniejszego odczytu poprzez napęd oraz prawidłowego wykrywani poprzez komputer napędu DVD a tym samym płyty w tym napędzie

Jak tu się nie zdenerwować człowiek prosi o to by zgłaszać tu tylko problemy a co niektórym się po prostu nudzi...
Zrozumcie jeśli zaśmiecicie ten temat, ani ja ani nawet armia moich klonów nie będzie w stanie odpowiedzieć wam na zgłaszane problemy, bo po prostu znikną między postami w stylu
"wow fajna gra" itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety ja musiałem z "Wiedźminem" przełknąć gorzką pigułę.Mam co prawda tylko intel pentium 1.7 Ghz; 512rram; i radeona 9600 se;czyli poniżej minimum;ale gdzieś czytałem;że podobno testowano "Wiedźmina" na takich parametrach i dawał się uruchomić.Posłużę się zresztą cytatem:Panowie z CD Projekt RED Studio pisali również, że gra testowana była na słabszych komputerach - 1.7 GHz i 512 MB RAM. Podobno działa całkiem ładnie.
Oczywiscie nie traktujcie tych informacji jako pewnik, raczej jako światełko w tunelu;) A może uda się jednak gre odpalić? źródło- http://witcher.phx.pl/index.php?action=wymagania
Niestety;próba odpalenia gry kończy się komunikatem o braku płyty w napędzie;czyli z muszę się obejść smakiem :-(.Dodam;że nie mam żadnych wirtualnych napędów;etc.Mam też pytanie-czy jest jakaś szansa na patcha umożliwiającego uruchomienie na słabszych komputerach;czy też żeby cieszyć się graniem muszę zmienić komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja mam takie pytanie które nie jest raczej problemem technicznym ale tu się o to zapytam, otóż : zainstalowałem działa , tylko raz mi po filmiku do pulpitu wywaliło ale potem było ok i tu mam pytanie co zrobic żeby już więcej nie wywalało ? czekac na patch ? , ale także nie mam ikony na pulpicie anie w menu start nie pisze że coś sie zainstalowało :P a nie udało mi sie skopiowac jej z dysku ..... dla mnie dziwne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy tutaj można zgłaszać błędy językowe w grze (na szczęście do tej pory zauważyłem tylko jeden i to bardzo drobny:), czy to nie traktuje się jako "błąd techniczny"? Jeśli tak to gdzie można, na forum CDP RED, czy tu będzie niedługo osobny wątek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech jak pisałem w przypiętym na razie takiej możliwości nie ma, ciężko także mówic czy taka poprawka w ogóle powstanie, na razie najważniejszym priorytetem jest usunięcie wszystkich bug''ów z gry oraz polepszenie stabilności aplikacji.

Dopiero później takie próby zostaną podjęte, poprzez CDP RED aczkolwiek w tym temacie najlepiej by wypowiedzieli się programiści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bugi co do języka najlepiej podeślij nam na e-maila z opisem gdzie i kiedy :) ewentualnie na forum wiedźmina powini już koledzy utworzyć specjalny temat dla tej kwestii.

Ale jak na razie możesz zebrać je i podesłać nam.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W twoim wypadku może to być problem spowodowany kwestią uruchomionego antywirusa podczas instalacji gry.
Najlepiej uruchom komputer w trybie czystego bootowania i w tym trybie zainstaluj oraz uruchom grę.

info jak uruchomić komputer znajdziesz kilka stron wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 22:41, Akashi napisał:

W twoim wypadku może to być problem spowodowany kwestią uruchomionego antywirusa podczas instalacji
gry.
Najlepiej uruchom komputer w trybie czystego bootowania i w tym trybie zainstaluj oraz uruchom
grę.

info jak uruchomić komputer znajdziesz kilka stron wcześniej.


hmm wszystko u mnie działa tylko ni ma tych ikonek , których brak jakoś przeżyje :P ale teraz na poważnie nie będzie maił oto wpływu na dalszą grę ? czy mi może jakis błąd wyskoczyc i trza będzie zrobic reinstalkę ? bo jak narzie wszystko gro i buczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uczciwie mówiąc kwestia losowa powiedziałbym tak 50-50 może zdarzyć Ci sie np. że nie będziesz mógł wejść do jakiej lokacji lub podczas zapisu wyskoczy Ci do windowsa... w sumie może zdarzyć się wszystko jeśli coś zakłóciło proces instalacji może także generować problemy podczas grania.

osobiście jednak radziłbym reinstalnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 22:48, Akashi napisał:

Uczciwie mówiąc kwestia losowa powiedziałbym tak 50-50 może zdarzyć Ci sie np. że nie będziesz
mógł wejść do jakiej lokacji lub podczas zapisu wyskoczy Ci do windowsa... w sumie może zdarzyć
się wszystko jeśli coś zakłóciło proces instalacji może także generować problemy podczas grania.

osobiście jednak radziłbym reinstalnąć



hmm teraz poszukałem :P (sorki że wcześniej nie zwróciłem uwagi) jedank ikonka jest w menu start tylko nie ma jej na pulpicie więc w tym wypadku chyba trzeba reinstalki robic .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Mam pytanie dotyczace wspierania gry przez crossfire. Zamowilem druga karte HD2600XT i nie wiem czy cos to mi pomoze, a moze zaszkodzi ? Ogolnie jestem dosyc zdziwiony, pozytywnie oczywiscie jakoscia dopracowania silnika, na pojedynczej karcie w 1280x1024 i wszystkim na full (btw gra tak sie uruchomila sama odpalilem z ciekawosci i uups ... dzierga !) gra jest bardzo plynna, przycina sie tylko troche przy sporej ilosci detali w tle, lub przy szerokim kadrze w cutscenkach. Mam nadzjeje ze po dolozeniu drugiej bedzie lepiej ... ale czy na pewno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to kolejny kamyczek do ogródka.
Przy instalce wyskoczył mi błąd Visual C++. Po zignorowaniu całość zakończyła się szczęśliwie. Gdy gram co jakiś czas wywala mi błąd stopu sugerujący problemy z kartą graficzną (GF 7600GS 256MB - Agp). Po restarcie całóść hula do następnego potknięcia. W Gothica3 i Obliviona na ful detal nie ma problemu ze stabilnością. I mała sugestia. Mój Gerald ciągle porusza się w trybie biegu. Nijak nie mogę zmusić go do chodzenia. Dość to męczące, zwłaszcza w pomieszczeniach. Co można z tym zrobić? Pytanie dotyczy obydwóch problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam taki problem, iż na monitorku (Belinea 22'') wyświetlają mi się dosyć wyraźne poziomy pasy. Może nie byłyby one takie uciążliwe, gdyby nie to, że są one względem siebie odrobinę przesunięte, co znacznie uprzykrza rozgrywkę. Może wiecie jaki problem w tym tkwi ? Mam nadzieję, że patch to poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować