Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pendrive o pojemności 1 TB

62 postów w tym temacie

Jak na dziesiejszy dzien, takie cos rozwiazalo by wszystkie moje problemy co do przechowywania danych ale
za kilka lat pewnie pojawia sie inne, np takie, ze wszystko bedzie zapisywanie w formacie wymagajacym znacznie wiekszych ilosci bajtow. ;P
Ogolnie to juz sie nie moge doczekac:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 17:37, hans olo napisał:

/.../

Hmmm... Nie myślałem o tym w ten sposób. Faktycznie, to może być bardzo wygodne. Odwołuję to co mówiłem wcześniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 TB to i tak mało w porównaniu z zapotrzebowaniem na pamięć w przyszłości. Gdyby np. Ktoś chciał stworzyć grę do której "można by było wejść i poruszać się jak w rzeczywistości", potrzebna by była znacznie większa rozdzielczość niż hd. Ponadto musiało by odbywać się to wszystko w 3D patrz mnożysz wszystko razy 3. Także moim zdaniem przed pamięciami jeszcze daleka droga i z pewnością by uzyskać efekt prawie "wirtualnej rzeczywistości" potrzeba znacznie więcej miejsca niż nawet 1 TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chester001 ciekawie napisane o tym TAMR i HAMR... A i tak będzie trzeba stworzyć nowe systemy operacyjne które będą w stanie dobrze obsłużyć takie ilości pamięci(będziemy pewnie musieli za nie ostro bulić(płacić)), ale to jest oczywiste... hehe ale wyobraźcie sobie jedno... coś sie wam w PC`ie rypło i co??? trzeba zrobić przez wszystkich kochany FORMAT(bo to jakaś usterka(systemowa przypuśćmy(kochany Windows od razu przychodzi na myśl ;p)) której nie można inaczej usunąć) no i tu jest ten ból wszystkie dane stracoe i stracony czas na foramcie... (ciekawią mnie wasze odpowiedzi) Kto mi napisze ile wg. niego formatował by się dysk o pojemności np. 1TB??? Wiem wiem dyski takich wielkości były by o wiele wydajniejsze/szybsze no ale zawsze... A ile by sie danych "poszło formatować" he albo skan anty-wirusowy... No cóż miejmy nadzieje że wraz z zwiększającą się wielkością dysków nie pozostaną w tyle inni czyli np. twórcy anty-wirów, systemów operacyjnych itp. itd. bo nie będzie miało sensu posiadanie takich dysków...

A teraz o pendrivach. Taki pendrive mógłby posłużyć przede wszystkim wielkim korporacjom, bankom, służbom publicznym(może trochę źle to nazwałem(np. policja, w USA FBI itp.)) bądź wojsku, gdzie czasami trzeba przekazać jakieś DUŻE ilości informacji które przez internet przesyłały by sie godzinami jak nie dniami. A tak wgrywa sie na pendriva co tam potrzeba, jedzie się(bądź leci czy idzie(to nie istotne)) do miejsca przeznaczenia danych po zgraniu formatuje bądź niszczy się źródło np. ewentualnego "wycieku" informacji.

A zatem takie coś ma przyszłość może nie teraz ale na pewno za kilka lat.
Sorry że tak sie rozpisałem ;p
Pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 23:07, MGilun napisał:

A teraz o pendrivach. Taki pendrive mógłby posłużyć przede wszystkim wielkim korporacjom, bankom,
służbom publicznym(może trochę źle to nazwałem(np. policja, w USA FBI itp.)) bądź wojsku, gdzie
czasami trzeba przekazać jakieś DUŻE ilości informacji które przez internet przesyłały by sie
godzinami jak nie dniami. A tak wgrywa sie na pendriva co tam potrzeba, jedzie się(bądź leci
czy idzie(to nie istotne)) do miejsca przeznaczenia danych po zgraniu formatuje bądź niszczy
się źródło np. ewentualnego "wycieku" informacji.

Takie instytucje dysponują wewnętrznymi sieciami o przepustowościach, których sobie nie wyobrażasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam to był tylko taki przykład... ja tam nie wiem jak tam oni przesyłają dane, ale nie miało by sensu podawanie jako przykład spożywczaka, co nie ;p bo co tam można by było, zgrywać na pendriva nie uzbierał byś 1TB pewno max 2GB przez całą działalność sklepu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś błąd zamiast Dragon Age bez przerwy reklama gry Brawl.
Nie wiem co jest grane pisałem w topicu o gameplay Dragon Age a przeniosło mi tutaj :C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 15:35, The_Deker_10 napisał:

Doczekamy sie szybciej niż myslimy. Za niedlugo takie oto gadżety będą standardem :D
technika idzie z dnia na dzień do przodu wielkim krokiem :)


To temat sprzed 7 lat xD

PS. Najpojemniejsze jakie spotkałem w marketach i zapamiętałem to peny po 64 albo 128GB. GDZIE TEN TERABAJT?! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować