Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin bardzo dobrze przyjęty na świecie!

210 postów w tym temacie

Kupiłem godzinę temu swój egzemplarz, bardzo ładne wydanie, wszystko dopieszczone, rewelacja a już sam fakt że to "nasza" produkcja wzbudza we mnie pozytywne emocje. Liczę na to że gra dobrze się sprzeda i doczekamy kolejnej gry od CDProjekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 21:21, Ringno5 napisał:

Nasi zachodni sąsiedzi, czyli Gamestar.de ( http://www.gamestar.de/magazin/test/rollenspiel/the_witcher/1474888/the_witcher_p_wertung.html)
- 73%. Najbardziej zjechali obsługę (5/10) i zbalansowanie gry (4/10).

Trochę to dziwi (zbalansowanie, bo sterowanie jest inne niż w chwalonym przez nich Gothicu i wielbionym Oblivion, więc mogło nie pasować). Z drugiej strony co nieco wiem o GameStarze :D W sumie pewne informacje o niemieckiej edycji się miało, pracując w polskiej :D A wiem tyle, że potrafili się nieco hmmm... dawać ugłaskać w zamian za exclusivy (których nota bene nie mieli zamiaru użyczać innym edycjom GS). Na dodatek mega wysoko oceniali produkcje niemieckie. Po lekturze kilkunastu numerów GS doszedłem do wniosku, że może i maja wysoka pozycję rynkową, są niby opiniotwórczy, ale za często okazują się niewiarygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 19:04, Lucas016 napisał:

I ten recenzent dotyka największej zagadki. Czas ładowania. U mnie nie przekracza 10-15 sekund, a słyszę, że potrafi iść w minuty. Ciekawe od czego toto zależy? Odruchowo bym stawiał na pamięć karty graficznej, ale... u mnie nie jest to jakiś potwór. Może bardziej kwestia ogólnie szybkości pamięci (tym akurat mój komp się wyróżnia)? Ciekawe, co RED z tym zrobi... bo jak na razie to trudna do zdiagnozowania przyczyna, a rozbieżności gigantyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 21:41, RedSqll napisał:

I wy patrzycie na te numerki?! NUBY!:-p Zagrajcie i sami ocencie;-)


Tak jakby brak dema to utrudnia i przez takie cos gracze sa skazani na gierkowe magazyny, ktorych poziom juz dawno lezy i kwiczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom ładnie Geralt ładnie zapracowałeś sobie na takie oceny teraz możesz sobie wybrać którąś dziewoje xD

A tak już na serio , to wiedziałem że gra będzie bardzo dobra wkońcu nam to zagwarantowali ,] te ocenty tylko są tego potwierdzeniem , jest to ZDECYDOWANIE podkreślam zdecydowanie najlepsza polska gra w histori ( no nielicząc Kurki Wodnej 2 xDxD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 22:48, Bartold-1991 napisał:

Brawa dla Gamestara... Gdzie zbalansowanie im nie pasuje? Nie wiem...

Może nie zmieniali stylu walki i im niektóre monstery nie chciały się przewracać? Używali eliksirów jak potionów i się struwali? :D
Trzeba by się wgłębić w recenzję, ale język odstrasza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej marudy jedne :) A która firma chwali się słabymi/średnimi ocenami swojego produktu? Przyjrzyjcie się jakiemukolwiek pudełku z grą, czy reklamie w prasie w której są cytowane fragmenty recenzji. Dają tylko te z oceną rzędu 8-9 i lukrowane zdania pochwalające produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zelgadis
Przodownik
31.10.2007, 18:46

Gra jest rewelacyjna, ale nie rewolucyjna. IMO NWN jest dużo lepsze, przynajmniej pod względem fabuły (bo grafika jest z oczywistych względów gorsza) ;)

Nawet sam kupię wiedzmina, żeby zobaczyć jak wygląda, ale trochę trudno mi uwierzyć, że najpopularniejsze serwisy tak się nad Wiedzminem rozpływają. No ale gratuluje CDPR, że udało im się stworzyć bardzo dobry tytuł."

Nie no ten komentarz rozbawił mnie do łez a także uświadomił jakim jesteśmy debilnym narodem. Boże człowieku, piszesz gra jest rewelacyjna ale nie rewolucyjna... a za chwile piszesz, że nawet sam kupisz Wiedźmina. Zaraz zaraz. Nie grałeś w grę? No to jakim prawem wyrażasz swoją opinię? Bo na pewno nie jest to opinia innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<łezka ścieka mu po policzku> Nawet nie wiecie jaki się czuję dumny. Polacy zrobili taką świetną gierkę, która jest wspaniale oceniana na na całym świecie, to aż się chce zakrzyknąć "Polak Też Potrafi" normalnie aż chce się żyć. Moje najszczerszej gratulacje CD Projekt, przejdziecie do historii jako twórcy pierwszej Polskiej gry, która zrobiła tak wielką furorę na świecie. Miejmy tylko nadzieję że Wiedźmin jest początkiem, a nie jednorazowym wyskokiem ponad przeciętność :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstyd mi że jestem Polakiem!!! Nie dlatego jednak że Wiedźmin to "gupia gra"(że zacytuje jedną z "opinii" z innego forum) wręcz przeciwnie jest tytułem bardzo udanym i w pełni zasługującym na pochlebne opinie.
Krew mnie zalewa jak czytam komentarze w stylu:
"łee słaba gierka głupie sterowanie słabe potwory ogólnie żal 4/10 nie zagram"
albo coś takiego(z tego forum):
9 to lekkie przegięcie gra nie jest AŻ tak dobra...ale 8- czy 7+ jak najbardziej. Kiedy wersje
> na konsole? A i jak będzie tylko wersja na X360 to wiecie..jesteście Xboyami.
Skąd wiesz debilu konsolowy jak nie grałeś!?!?!?!!?


Wstyd ludzie!!!!!!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 23:59, mw-wesoly napisał:

> Brawa dla Gamestara... Gdzie zbalansowanie im nie pasuje? Nie wiem...
Może nie zmieniali stylu walki i im niektóre monstery nie chciały się przewracać? Używali eliksirów
jak potionów i się struwali? :D
Trzeba by się wgłębić w recenzję, ale język odstrasza ;)

Ano, zły język... :D Nie wiem gdzie tam złe zbalansowanie, ja zginąłem i w walce z dwoma kikimorami i z 10-ma Salamandrami - po mojemu dobrze. Trzeba zmieniać style, rozsądnie używać eliksjerów, unikać ataków, stosować Znaki. No, chyba że uważali się za big pr0 i grają na hardzie bez instrukcji :D

A co do sterowania: otóż jestem dość dziwną osobą. Praktycznie zawsze, w każdej grze zmieniam sterowanie bo coś mi nie pasuje. W Wiedźminie nie zmieniłem nic... Absolutnie nic, żadnego klawisza. Sterowanie jest perfekcyjnie intuicyjne, czego oni kuwa chcą?...

Dnia 31.10.2007 o 23:59, mw-wesoly napisał:

Wstyd mi że jestem Polakiem!!! Nie dlatego jednak że Wiedźmin to "gupia gra"(że zacytuje jedną
z "opinii" z innego forum) wręcz przeciwnie jest tytułem bardzo udanym i w pełni zasługującym
na pochlebne opinie.
Krew mnie zalewa jak czytam komentarze w stylu:
"łee słaba gierka głupie sterowanie słabe potwory ogólnie żal 4/10 nie zagram"
albo coś takiego(z tego forum):
9 to lekkie przegięcie gra nie jest AŻ tak dobra...ale 8- czy 7+ jak najbardziej. Kiedy wersje
> na konsole? A i jak będzie tylko wersja na X360 to wiecie..jesteście Xboyami.
Skąd wiesz debilu konsolowy jak nie grałeś!?!?!?!!?


Wstyd ludzie!!!!!!

Ano, tyle że mnie tacy ludzie śmieszą. Dobre też było w tamtej recenzji wyżej ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=8258 ) narzekanie, że wybory moralne zamykają niektóre questy (tak jakby w realu sprzedanie dziecku broni nie mogło skończyć się śmiercią dealera, który sprzedaje prochy jego starym)... Narzekanie na zalety - Polak też potrafi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 21:53, Lucas the Great napisał:

> Osobiście polecam ten tekst ;) http://kotaku.com/gaming/impressions/the-witcher-loading-awesome-please-wait-316657.php

>
I ten recenzent dotyka największej zagadki. Czas ładowania. U mnie nie przekracza 10-15 sekund,
a słyszę, że potrafi iść w minuty. Ciekawe od czego toto zależy? Odruchowo bym stawiał na pamięć
karty graficznej, ale... u mnie nie jest to jakiś potwór. Może bardziej kwestia ogólnie szybkości
pamięci (tym akurat mój komp się wyróżnia)? Ciekawe, co RED z tym zrobi... bo jak na razie
to trudna do zdiagnozowania przyczyna, a rozbieżności gigantyczne...


Na pewno nie pamięć karty. Mam 7300gt (buehe) z 256 na pokładzie, a loadingi mam - 3s-1min. (z tym, że minutę zajmuje loading save za pierwszym uruchomieniem gry, wchodzenie do budynków - 3s).
Zostaje procesor i pamięć ram (u mnie c2d 3.0, 2gb ram, 250gb sata 16mb cache) i czystość systemu ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo Panowie! Gra jest niesamowita. Moim zdaniem najlepsze RPG komputerowe w historii. Gothic został zdetronizowany. PS: A teraz idę spać - 10 godzin gry non stop to lekka przesada:-P Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować