Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wielki Konkurs Urodzinowy gram.pl - finał

80 postów w tym temacie

Nie no, wiem o tym. Wpisałem 100, żeby na 100% przeskoczyć swoją możliwą liczbę punktów po 3 etapie. Czyli postawić wszystko co będę miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 etap był bardziej na twórczośc niż umiejętność użycia skryptów, więc pokładam nadzieję, że to w nim Kuk oraz tsk zdobyli ilość punktów pozwalającą im na objęcie prowadzenia.

Aż mi się przypomniał ten tekst, że 4 etap może zmienić wszystko. Strasznie zmienił..., poziom trudności zagadki był parę tysięcy razy niższy niż poziom trudności pytań dwóch pierwszych cholernych etapów ;/

No, ale co oczekiwać. Nawet wyobraźnia Domkowi sie kiedyś wyczerpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten 2 obrazek podchwytliwy... tym bardziej, że identyczny jest na stonie, która ma w nazwie cdprojekt...

Ale gdzie jest ten 3 obrazek?... poszukam jutro... teraz już mi się sklejają te linijki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już 3 obrazek :D

I tak nie wygram... zresztą Xbox-a bym nie chciał... za mało jest na niego strategii i RPG-ów... same zręcznościówki, na które za stary już jestem :D

Konkursik ogólnie jest super... najlepszy jaki był na gram.pl ... choć dużo było niesprecyzowanych pytań... i zbyt zautomatyzowany sposób sprawdzania odpowiedzi... co się dziwić jak jeden człowiek przy tym siedzi...

Moja ocena 9/10

I fanfary dla Domka
"Tadaaam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc wielki konkurs urodzinowy dobiega końca. Ciekawe kto okaże sie wielkim zywcięzcą...;)
Ja już się nie mogę doczekać wyników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ale naprawdę Domek uważam, że to nie fair. Zapewne praktycznie wszyscy biorący udział w konkursie, w etapie 1 i 2 wyszukiwali odpowiedzi ręcznie, poświęcili na to godziny swego życia a taki Marrbacca, który jest cwańszy skorzystał sobie z tego, że zna się więcej niż zwykły gramowicz i skorzystał sobie z automatu do szukania odpowiedzi. Szkoda tylko, że od początku nie było powiedziane, że ten konkurs nie jest dla zwykłych śmiertelników, którzy chcieliby coś raz w życiu wygrać, tylko dla tych co znają się na takich automatach, więc taki Bacca, który teraz postawił 100 punktów :)))))))))) na 4 etap wygra, bo był on tak banalnie prosty, bo każdy go wykona w ciągu godziny, dwóch.

I tak oto Marrbacca będzie triumfował nad innymi głupkami, którzy nie byli na tyle obeznani aby skorzystać z takiego automatu, więc co tu dużo mówić automaty rządzą... bez nich Bacca by sobie pewnie nie poradził, bo nie jest pewnie na tyle cierpliwy aby przekopać się ręcznie przez setki stron, tysiące newsów tak jak to robili inni...
szkoda, że konkurs okazał się nie doceniać zwykłych gramowiczów a uszczęśliwiać Baccę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko powiedz mi jedną rzecz. Jakbyś samemu umiał zrobić coś takiego - skorzystałbyś ze swojej wiedzy, czy nie?
Jeszcze mały edit: a pytanie mnie o podpowiedź w znalezieniu odpowiedzi w ostatnim etapie, to może było fair w stosunku do innych użytkowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 10:14, pierrozek napisał:

Małe pytanko?
Do 1 obrazka można znaleźć trzy różne linki - Każdy będzie prawidłowy? Czy tylko ten, który
Domek znalazł?


Nie, no jeżeli wyglądają dokładnie tak samo jak na screenshocie, to będą zaliczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to niby nie jest niezgodne z regulaminem ale jednak nie do końca w porządku. Ja cię rozumiem ale teraz widzę, że moje siedzenie przez x godzin nad tymi zadaniami tak naprawdę nie miało sensu.

Tak czy inaczej środkowy screen jest dla mnie wciąż zagadką. Przekopałem praktycznie całe gram.pl i nigdzie nie widziałem identycznego wpisu a ponieważ to jest fragment screena to już mnie głowa boli od myślenia hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej Domek, a napisz mi dokładnie o co chodziło w tym zadaniu z niebieskimi.
1. [dostał kolorek]→[popisał]
2. [popisał]→[dostał kolorek]→[popisał]
3. [popisał]→[dostał kolorek]

Bo ja według tego http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=28799&pid=44 wybrałem tylko 2 pierwsze opcje i oczywistym jest, że jakby wiedział, że 3 też ma być to bym tą jedną osobę dopisał, bo przecież ona jest teraz na liście niebieskich w statystykach, więc bez szukania ją widać.
Z tego co się dowiedziałem i wcześniej pisałem to niby godzinę czy jakoś tak później od napisania tamte dwa posty dostały kolorek (a statystki zmian nie uwzględniają i zapisują kiedy były pisane normalnie).

W tym etapie jeżeli dobrze odpowiedziałem to za to zadanie wychodzą całe 2 punkty, więc dużo. Bez nich raczej szans nie mam.
Jak uznasz, że teraz nie można zmienić punktacji to przynajmniej napisz w wynikach [moje punkty] +2 (jeżeli teraz poprawnie odpowiedziałem, a jak źle to tylko +1), tak by ładnie wyglądało nawet jakby nie było to liczone do zwycięstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam pecha; odpowiedzi na drugie i trzecie pytanie znam, ale co do pierwszego, to nic nie mogę znaleźć...
...no i co tu począć? ;/
Choć z drugiej strony gdyby wszystkie pytania były tak samo łatwe, dogrywka byłaby na 100% potrzebna.

P.S. Jest to chyba dla mnie najłatwiejszy etap mimo faktu, że absolutnie NIGDZIE nie mogę znaleźć odpowiedzi na pierwszy screen. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udziału nie biorę, ale zobaczyłem co tam wymyślono. I stwierdzam, że bardzo trudne" to to" nie jest, bo ja szybko znalazłem odpowiedź na drugie, a z pierwszym też kłopotów być nie powinno. Największy problem może sprawiać trzecie ;) W każdym razie życzę powodzenia rywalizującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 13:46, lastvegas napisał:

Wiesz to niby nie jest niezgodne z regulaminem ale jednak nie do końca w porządku.

Życie nie jest w porządku :P. Jak to mówią, lajf is brótal ;). Korzystamy z tego co możemy i nie patrzymy na to, czy pozostali to umieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 17:10, Marrbacca napisał:

> Wiesz to niby nie jest niezgodne z regulaminem ale jednak nie do końca w porządku.
Życie nie jest w porządku :P. Jak to mówią, lajf is brótal ;). Korzystamy z tego co możemy
i nie patrzymy na to, czy pozostali to umieją.


W takim razie to nie powinien być konkurs na znajomość gram.pl tylko na znajomość języków programowania ;)

W zasadzie idzie się przyzwyczaić. Tak mi się przypomniał konkursik związany z jakąś flashową zabawą, promującą Wiedźmina, gdzie trzeba było na czas odnaleźć ikony dyni. Tam ludzie też byli kreatywni ale idea takich konkursów jest zastanawiająca. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować