Zaloguj się, aby obserwować  
Zak

Jakie są wstępnie dalsze plany CDProjekt Red?

29 postów w tym temacie

Hmm. Ja bym sugerował zaprzyjaźnienie się z tematyką science fiction, która w RPG ostatnio wreszcie nabiera popularności: Mass efect, Stargate worlds, Star Trek online to tylko kilka nadchodzących, a za nami kilka rewelacji jak KOTORy, Deus Ex i no właśnie fallout. Niewiele tego, choć się rozkręcają, ale nie pogardziłbym czymś ciekawym, może na licencji P. K. Dicka, albo coś autorskiego, szczególnie cyberpunk dobrze sie adaptuje na potrzeby gier. No i następnym razem jednak proonowałbym aż tak z tymi wymaganiami się nie rozbujać, bo szczerze mówiąc są przegięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 22:28, Choinix napisał:

No właśnie, kurczę. Ciekawy jestem, jak to się potoczyło z tymi zyskami.
Zapłacili za wszystko z 22 mln złociaków, w którym momencie im się to zwraca? Wydaje mi się,
że to sporo pieniędzy, chociaż w branży twórczo-growej nie siedzę.
Na czym oni zarabiają poza sprzedażą gry? W Wiedźminie nie widziałem ciężarówek z coca-coli,
czy bilbordów z domestosem. Może mnie ktoś oświeci? ;]

Na to odpowiedź akurat jest prosta i wynikająca ze zdrowego rachunku ekonomicznego: Wiedźmin w żaden sposób im się nie zwróci. Przez lata dobierali team, który zgrał się i jest w stanie pracować dzięki temu sprawnie, jak jeden organizm. Wyłożone przez lata pieniądze zaczną się zwracać w momencie, gdy stopniowo poszerzając team (dając nowym czas na integrację) zaczną w rozsądnym tempie wypuszczać na rynek kolejne tytuły. Te miliony złociszy to inwestycja długoterminowa. Dlatego - jeśli mogę powróżyć z fusów - dostaniemy i dodatek do Wiedźmina, i część drugą, i port na konsolę i zupełnie nową grę. Zwróć zresztą uwagę na intensywny nabór - zaryzykuję linka :D http://www.thewitcher.com/community/pl/career/1/ - muszą mieć sporo w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, ze w przyszlosci lepiej uda sie z wydawca zagranicznym i na zachodzie nie zostana obciete dialogi, a kanadyjscy gracze dostana CD keye.

(Tak, wiem, mozna odpalic gre bez cd keya...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 23:37, Elwro napisał:

Trzymam kciuki, ze w przyszlosci lepiej uda sie z wydawca zagranicznym i na zachodzie nie zostana
obciete dialogi,

Cała świadoma Ameryka przekazywała sobie na forach: kupujcie The Witcher w UK, bo tam gry nie wykastrowali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 23:42, Lucas the Great napisał:

Cała świadoma Ameryka przekazywała sobie na forach: kupujcie The Witcher w UK, bo tam gry nie
wykastrowali :D

Naprawde? Tzn. wiem że Amerykanie importowali sobie ze Starego Świata - z przeproszeniem - sutki kochanek Geralta, ale chodzilo mi o to, ze dialogi w wersji angielskiej (nie tylko amerykanskiej) są (ponoć) pocięte:

http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?p=1664682#post1664682

Być może oczywiście to potwarz i nic nie zostalo zmienione, ale plik z voiceovers jest w wersji angielskiej (znowu ponoć, jedyne co moglbym cytowac to linki do RPGCodex itp. :-)) o ladne 200 MB mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AFAIK wersja USA została całkowicie odcedzona z przekleństw, co mogło zaowocować daleko idącymi zmianami w strukturze dialogów. Więcej nie wiem, przeglądałem z ciekawości kilka dyskusji na forach (w sumie to polska gra! ) - i na to mi wypowiedzi wskazywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 00:25, Lucas the Great napisał:

AFAIK wersja USA została całkowicie odcedzona z przekleństw, co mogło zaowocować daleko idącymi
zmianami w strukturze dialogów. Więcej nie wiem, przeglądałem z ciekawości kilka dyskusji na
forach (w sumie to polska gra! ) - i na to mi wypowiedzi wskazywały.

odbierając te przekleństwa to tak jakby odbierali wiedźminowi dusze. ciekawi mnie czy kolejne gry cd red też bedą takie brutalnie ja the witcher bo szczerze na to licze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten RPG jest realistyczny, świat jest bardziej mroczny od innych. To mi się podoba, to jest to, co wyróżnia Wiedźmina od innych grzecznych RPG''ów, które też są oczywiście ciekawe. A mam nadzieję, że CDPR jak najlepiej siebie zorganizuje, i będą flagowym twórcą gier w Polsce, którzy wybiją się na wysokie warstwy biznesu opartego na grach. Oby tylko kariera nie odbiła im do głowy, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, ile ja bym dał za przegadane RPG oparte na "Trylogii śląskiej". Oczywiście takowego nie będzie, bo przygody Reynevana & Szarleja raczej nie są łatwo adaptowalne. Dobra, koniec tego abstrahowania od rzeczywistości - sądzę, iż w najbliższym czasie ukaże się dodatek do Wiedźmina, a potem, kto wie, sequel ? W każdym bądź razie życzę panom z RED wszystkiego dobre,i, póki co, rozkoszuję się Wiedźminem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować