Zaloguj się, aby obserwować  
turpis

Poezja śpiewana- temat ogólny

8 postów w tym temacie

Dla mnie poezja śpiewana to przede wszystkim Marek Grechuta i Ewa Demarczyk. Słuchanie ich działa niesamowicie kojąco na nerwy. No i daje do myślenia, w przeciwieństwie do utworów niektórych popowych gwiazdek. Za to moją dziewczynę urzekły utwory Bułata Okudżawy (śpiewane po rosyjsku). Ma kilka winyli z jego utworami i właściwie żadna nasza romantyczna kolacja przy świecach nie może się bez tego obejść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham raczej SDM''u :) Teksty Edwarda Stachury są po prostu boskie :D
Właściwie to już od dzieciństwa słucham takiej muzyki i uczę się tekstów piosenek :)
Podoba mi się jeszcze Wolna Grupa Bukowina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, hm. Znalazłem. Bo temat już chciałem zakładać. W tej chwili w Polsce króluje SDM z wieloma naprawdę dobrymi piosenkami, choć za dużo ich nie słucham. Bo choć dawno, to poezja śpiewana zawsze kojarzyć będzie mi się z Grechutą. `Kraków` nagrany z Myslovitz, `Nie dokazuj`, `Dni których nie znamy`.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2008 o 20:44, 88Bonzo napisał:

Jacek Kaczmarski - Obława 1 - 4 - http://pl.youtube.com/watch?v=bHXuEyq3EUw


"Obławy" to tylko zalążek wspaniałej dyskografii Jacka Kaczmarskiego. Jego piosenki są wykonywane przez wielu artystów, nawet tych charakteryzujących się naprawdę "mocnym brzemieniem" (patrz. Sweet Noise http://www.youtube.com/watch?v=32HAy-YhxdA).

Osobiście słucham SDM''u i Grechuty (to w mniejszym stopniu), ale prawdziwie podziwiam i uwielbiam piosenki Jacka Kaczmarskiego. Obławy, Nasza klasa, Mury to klasyka. Większość ludzi je słyszała, ale nie wiedzą jak znakomity artysta je śpiewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jacek Kaczmarski [*] Dawno Go nie słuchałem. Dobrze że mi przypomnieliście :) Jego teksty to nie tylko poezja i muzyka, to coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować