Zaloguj się, aby obserwować  
19MARINES62

Oryginalne gry po 10 zł

36 postów w tym temacie

Byłem na targu i zauważyłem typa który sprzedaje orginalne gry nie porysowane za 10 zł myślałem że to oszust i nie kupiłem bo sie bałem że te gry są zrąbane albo mają wirusa mieliście taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są trzy możliwości
1# Sprzedaje gry które były dołączone do gazet (co chyba jest łamaniem prawa, nie można sprzedawać gier dołączanych do gazety bez tej gazety)
2# Kradzione.
3# Ściągnięte/przegrane ze zrobionym nadrukiem.
Czyli krótko mówiąc fe ;-) Omijaj pana szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 15:44, 19MARINES62 napisał:

Byłem na targu i zauważyłem typa który sprzedaje orginalne gry nie porysowane za 10 zł myślałem
że to oszust i nie kupiłem bo sie bałem że te gry są zrąbane albo mają wirusa mieliście taki
przypadek?


xD na targu powiadasz? Ciesz się że nie zakupiłeś od tego pana (złodzieja) tych gier, bo wielce prawdopodobne jest że miał nielegalne kopie (czy. piraty). Za kraty z takimi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z pewnością był jakiś pirat. wiele takich spotkałem . Raz nawet jeden taki pirat poprosił mnie żebym sobie zakupił gothic 3 za podajże 7zł i wiecie co mu odpowiedziałem? "Idź precz piracie" Potem go już ie zobaczyłem i dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2007 o 15:46, WorldWar3PL napisał:

1# Sprzedaje gry które były dołączone do gazet (co chyba jest łamaniem prawa, nie można sprzedawać
gier dołączanych do gazety bez tej gazety)


Tak, to łamanie prawa. Na każdej gazecie z grą/filmem jest napisane że płyta jest integralną częścią czasopisma i nie można ich sprzedawać osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 15:50, The Son Of Suns napisał:


> 1# Sprzedaje gry które były dołączone do gazet (co chyba jest łamaniem prawa, nie można
sprzedawać
> gier dołączanych do gazety bez tej gazety)

Tak, to łamanie prawa. Na każdej gazecie z grą/filmem jest napisane że płyta jest integralną
częścią czasopisma i nie można ich sprzedawać osobno

Ostatnio nawet piszą tak na płytach z grami dołączonymi do kart graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2007 o 15:50, The Son Of Suns napisał:

Tak, to łamanie prawa. Na każdej gazecie z grą/filmem jest napisane że płyta jest integralną
częścią czasopisma i nie można ich sprzedawać osobno


Ludzie nie zdają sobie sprawę w jakie bagno mogą się wpakować robiąc coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 15:53, 19MARINES62 napisał:

hehe precz piracie hehe
a o piractwie moge powiedzieć ze piraci mogą miec gry za darmo i ściągaja wszystko a ja gram
w orginalne gry w które wiem że są spoko


Fajnie, ale słyszeliśmy to już wszyscy po trzy razy, więc już sobie daruj...
A co do oryginałów (nowych!!) za 10zł, to trzeba być naprawdę nie teges, żeby uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś naciągacz, ot co. Najbardziej chyba śmieszyło mnie jak zobaczyłem kiedys na targu Crashdaya za 15 złotych (pirata) którego orginał kosztuje 20 xD A jak widzisz najnowsze tytuły w takiej cenie to nawet sie nie zastanawiaj bo na 100% piraty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamietam ze kolega z wycieczki do niemiec przywiozl kiedys bardzo ciekawego pirata gry ktorej tytulu juz nie pamietam. w kazdym razie opakowanie wygladalo identycznie jak oryginalne, czarny dvd box z okladka i tylem, plytka z nadrukiem. brakowalo tylko instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bylem szczylem, nie kumalem roznicy miedzy piratami a oryginalami. Sklep z grami sluzyl do zapoznania sie z obecnie wydawanymi tytulami, zas gielda do ich zakupu. Na szczescie kiedy podroslem, stopniowo zaczalem doceniac oryginalne gry i dzisiaj praktycznie nie mam juz piratow. Moze gdzies w zakamarkach znajdzie sie jakis tytul sprzed lat. Ale generalnie wszystkie stare piraty zastapilem tanimi reedycjami, zas nowe gry kupuje juz tylko oryginalne. Jesli jakis gosc by mnie zaczepil oferujac nowe gry za 10 zeta, chetnie bym sie im przyjzal. Jezeli faktycznie bylyby to oryginaly (zapakowane w pudelku z instrukcja i nie na kolorowej plycie) pewnie na cos bym sie skusil. Kradzione czy nie- nie mnie oceniac, zawsze istnieje prawdopodobienstwo, ze facet jest po prostu chory na leb. Ale przy jakichkolwiek oznakach pirackiej kopii, spuscilbym go po brzytwie i narobil przy tym takiego syfu, ze gosc raczej nie wrocilby juz w to miejsce "handlowac"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często na Allegro można kupić gry chodzące po 50 PLN za 10 i nic w tym dziwnego (ja ostatnio WoW''a kupiłem za 19). Co do piratów, ja sam nigdy nie kupuję pirackich gier bo to jest strata pieniędzy i żal mi ludzi, którzy je kupują. Może mnie opieprzycie, ale jak chcę grę to zarzucam ściąganie rano, a popołudniu gram. Uważam, że jeżeli gra jest dobra to warto ją kupić. Wiem, że każdy tak mówi, ale to jest prawda. Jak spojrzę na półkę to widzę, dużo gier w które grałem zanim je jeszcze kupiłem. Jak jestem w sklepie i widzę grę, która mi się podoba to dostaję jobla i muszę ją kupić:) Ostatnio kupiłam Dark Messiah''a i teraz mam dwie płyty (szkoda, że kupiłem specjalnie DL za dyszkę, żeby to nagrać). Black & White''a dał mi kuzyn, a obecnie mam wszystkie części oryginalne i polecam tę grę! Mam małe pytanie: pisaliście, że wolicie kupić oryginalną grę, a co z Windą? Chciałbym, żebyście napisali kto z Was na oryginalny system. Kumple śmieją się, że kupuję oryginały, a ja po prostu uważam, że jeżeli przez czyiś pomysł i wypociny bawiłem się dobrze to warto za to zapłacić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować