Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dzisiaj przyszedł kabel HDMI ( http://allegro.pl/item680788287.html) razem z adapterem do Xboxa 360 ( http://images.pcworld.com/news/graphics/131322-xbox_cable1_350.jpg). Podłączyłem kabel HDMI do monitora (BenQ G2412HD), ale ten go nie wykrywa ("Kabel sygnału nie wykryty" czy coś takiego). Nie mam możliwości sprawdzenia kabla na innym TV. Czy może być jakaś inna tego przyczyna niż trzaśnięty kabel??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 14:19, Kapizak1 napisał:

Dzisiaj przyszedł kabel HDMI ( http://allegro.pl/item680788287.html) razem z adapterem
do Xboxa 360 ( http://images.pcworld.com/news/graphics/131322-xbox_cable1_350.jpg). Podłączyłem
kabel HDMI do monitora (BenQ G2412HD), ale ten go nie wykrywa ("Kabel sygnału nie wykryty"
czy coś takiego). Nie mam możliwości sprawdzenia kabla na innym TV. Czy może być jakaś
inna tego przyczyna niż trzaśnięty kabel??

Trześnięty telewizor lub trzaśnięty xbox. Albo gdzieś coś trzeba jeszcze włączyć w jakichś ustawieniach, ale tego nie wiem, bo nie mam klocka, ani też TV z HDMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora 22-24" z wbudowanym tunerem TV oraz z Full HD poprostu żeby mógł mi zastąpic TV do nextgenów :)Cena? 650-700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 13:08, NdysH napisał:

2.Jak sprawują się wbudowane głośniki w monitorach ?

Ja mam takiego : http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=15202
I głośniki są słabe, tzn. jakość dzięki nie najlepsza, słaba regulacja głośności, ale jak by się Ktoś uparł to dał by rady na nich pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitor działa dobrze z komputerem na kablu VGA, X360 poprzez Composite ze starym TV też problemów nie ma, więc może to coś z wyjściem HDMI w monitorze albo w 360??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 17:04, Kapizak1 napisał:

Monitor działa dobrze z komputerem na kablu VGA, X360 poprzez Composite ze starym TV
też problemów nie ma, więc może to coś z wyjściem HDMI w monitorze albo w 360??

Generalnie czasami w LCD trzeba przełączać tryb AV między różnymi gniazdami żeby procesor przechwycił sygnał. Jeśli czegoś takiego nie ma, to pewnie coś jest zepsute, ale przez klawiaturę nikt Ci nie powie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem już monitor i chciałbym go podłączyć, tylko mam jeszcze jedno pytanie. Czy aby w systemie po starym monitorze nic już nie zostało wystarczy usunąć jedynie jego sterowniki, czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy wymieniałem swojego CRT po prostu odłączyłem starego i podłączyłem nowego :].
Żadnego softu z płyty od CRT nie miałem zainstalowanego, jeśli taki masz to najlepiej usuń go przed podłączeniem, bo i tak na nic się nie przyda. Innych czynności potrzebnych do sprawnego podłączenia nie odnotowałem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobre pytanie czy np. podłączając nowy monitor inny niż używany wcześniej na komputerze nic nie popsuje w tym nowym ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 10:22, Sebo7 napisał:

Właśnie dobre pytanie czy np. podłączając nowy monitor inny niż używany wcześniej na
komputerze nic nie popsuje w tym nowym ?.

Monitory LCD mają zwykle inną częstotliwość odświeżania, niż CRT. Teoretycznie podłączając monitor LCD na ustawieniach monitora CRT możesz popsuć monitor LCD, jednak większość kart graficznych automatycznie dostosowuje częstotliwość odświeżania i możliwość uszkodzenia monitora LCD jest znikoma.
Przed podłaczeniem nowego monitora LCD w miejsce starego LCD można ustawić częstotliwość odświeżania na 60 i wtedy nawet teoretycznie nie ma problemu. Czasem nawet monitory LCD mają wyższą częstotliwość odświeżania, ale jeszcze jest takich niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to, że np. ostatnio podłączyłem na kilka minut swój nowy monitor Benq LCD 22" E2200 HDA 5ms. FULL HD 16:9 obraz ( do starego kompa na, którym jest benq 17'''' T705 obraz 4:3 ), żeby sprawdzić czy działa ( bo wtedy mi padł komputer ) i czy nic nie popsułem w tym nowym ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 10:36, Sebo7 napisał:

/.../ i czy
nic nie popsułem w tym nowym ?.

Wszystko może się popsuć, nawet od włączenia - jeśli było wykonane z wadliwych części. Ale to nie byłaby Twoja wina, tylko wadliwych części. Jeśli podłaczyłeś jeden monitor LCD w miejsce drugiego, to mógł popsuć się od tego tylko wtedy, jeśli był wadliwy i popsułby się nawet wtedy, gdyby podłaczył go najlepszy specjalista w serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ponawiam :)

Szukam monitora 22-24" z wbudowanym tunerem TV oraz z Full HD poprostu żeby mógł mi zastąpic TV do nextgenów :)Cena? 650-700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli do mojego jest częstotliwość odświeżania 60 Hz, a np. na moim starym było więcej ( np. 75 Hz ) to co ?
Pawlo09
Można czyścić monitor ;) ja np. chucham ( tak to się pisze ? ) ;) i przecieram chusteczką bez pyłową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 12:23, NdysH napisał:

A ja ponawiam :)

Szukam monitora 22-24" z wbudowanym tunerem TV oraz z Full HD poprostu żeby mógł mi zastąpic
TV do nextgenów :)Cena? 650-700zł

Jak dołożysz tak 250zl , 300 zl i więcej to coś się znajdzie. Bo z tv to za nie całe 700zl możesz kupić 19 calowy monitor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 15:30, Sebo7 napisał:

A jeżeli do mojego jest częstotliwość odświeżania 60 Hz, a np. na moim starym było więcej
( np. 75 Hz ) to co ? /.../

Zwykle nic, bo zmiana częstotliwości odświeżania następuje automatycznie. Jeśli nie, to, jak masz szczególnego pecha, monitor może zostać uszkodzony. Tyle, ze jest to rzadki przypadek, w praktyce o takim nie słyszałem, a monitora LCD używam od bodaj siedmiu lat. W domu było już (albo jest), niech zliczę:15" ADI, 19" NFren, 16"EIZO, 2x iiyama 27" i 22" Samsung. Jakieś porównanie mam, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować