Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2007 o 14:49, elTadziko napisał:

Jakie książki/serie fantasy polecacie z polskiego fantasy? Sapkowskiego już przeczytałem ;)

Ja bym polecil Dukaja, tylko, ze niektorzy sie do niego zrazaja i odkladaja ksiazke, moim zdaniem to blad. Dakt Dukaj pisze dosc trudne ksiazki, ja w sumie przeczytalem w sumie tylko Inne Pieśni, ale dla mnie super ksiazka i zostala jeszcze satysfakcja po jej przeczytaniu.

Ponoc niedlugo wychodzi nowa jego ksiazka "Lód".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 14:49, elTadziko napisał:

Jakie książki/serie fantasy polecacie z polskiego fantasy? Sapkowskiego już przeczytałem ;)

Ja polecam "Sługę Bożego","Młot na czarownice","Miecz aniołów" Jacka Piekary ^^ Bardzo podoba mi się jego styl pisania (na nim się wzoruję ;D) no i przygody inkwizytora... Naprawdę warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 15:49, Smoczy Wilq napisał:

Ja polecam "Sługę Bożego","Młot na czarownice","Miecz aniołów" Jacka Piekary ^^ Bardzo podoba
mi się jego styl pisania (na nim się wzoruję ;D) no i przygody inkwizytora... Naprawdę warto!


co do cyklu o inkwizytorze - jedna pozycja jest znosna, ale te ciagle opowiadania - dla mnie nudne to, wzial by sie i napisal normalna ksiazke a nie opowiadania :/ jak przeczytasz kilka - jest super, jak wszystkie - "to juz bylo" "znowu ten patent" "wtornosc, wtornosc, wtornosc", ale na krotka mete warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 15:58, elTadziko napisał:

A co myslicie o Saga o zbóju Twardokęsku Brzezińskiej? Na esensji ten cykl zbiera bardzo dobre
oceny.


czytaj wydawnictwo RUNA a nie wyd. NOWA, ksiazki rozszerzone i praktycznie napisane od nowa - ot reedycja taka :) IMO średnie, ale jak wpadnie w łapy mozna przeczytac jak nie masz nic ciekawszego pod reka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 18:14, lukasz11111 napisał:

Niech mi ktoś napisze, co lepiej przeczytać Diablo czy Starcraft? Przeczytałem juz 3 części
WarCrafta i zastanawiam się co przeczytać jako drugie.

Hm... ja tam wolę Diablo, ale zależy czy grałeś w którąś z nich i która gra bardziej Ci się podobała. Najlepiej to pójdź se do Empiku albo innej księgarni i poczytaj kawalutek z każdej książki i zobacz co ci bardziej pasuje.. ja tak robię i na razie nie mam żadnej książki która mi się nie podoba ;) Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci zaufam i kupie sobie Diablo. A nie wiem gdzie jest Empik, ani inna księgarnia z takimi książkami. Kilka obskoczyłem i w żadnej nie było takiego rodzaju lektur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 18:35, lukasz11111 napisał:

Chyba ci zaufam i kupie sobie Diablo. A nie wiem gdzie jest Empik, ani inna księgarnia z takimi
książkami. Kilka obskoczyłem i w żadnej nie było takiego rodzaju lektur.

:P Może empik.com ? Można też w gramowym sklepie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 18:59, Smoczy Wilq napisał:

> Chyba ci zaufam i kupie sobie Diablo. A nie wiem gdzie jest Empik, ani inna księgarnia
z takimi
> książkami. Kilka obskoczyłem i w żadnej nie było takiego rodzaju lektur.
:P Może empik.com ? Można też w gramowym sklepie...


W gramowym sklepie jest i z niego właśnie chcem kupić, tylko czekam na dofinansowanie od rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił "Smoczego Rycerza" Gordona R. Dicksona. Fabuła nie jest zbyt wyjątkowa, choć wciąga. Książkę warto przeczytać chociażby ze względu na ciekawe podejście autora do magii, i pokazywanie różnic między światem współczesnym, a średniowiecznym (akcja toczy się na Wyspach Brytyjskich). Główny bohater przybył ze znanego nam świata do świata wypełnionego magią, rycerzami, i (niespodzianka...) smokami. Nie będę mówił więcej o fabule, bo może ktoś po tą książkę sięgnie... :) Warto, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 19:11, JanKtoś napisał:

Ja bym polecił "Smoczego Rycerza" Gordona R. Dicksona. Fabuła nie jest zbyt wyjątkowa, choć
wciąga. Książkę warto przeczytać chociażby ze względu na ciekawe podejście autora do magii,
i pokazywanie różnic między światem współczesnym, a średniowiecznym (akcja toczy się na Wyspach
Brytyjskich). Główny bohater przybył ze znanego nam świata do świata wypełnionego magią, rycerzami,
i (niespodzianka...) smokami. Nie będę mówił więcej o fabule, bo może ktoś po tą książkę sięgnie...
:) Warto, naprawdę.


rowniez polece ale ciezko dostac, na allegro sa ksiazki ale cena za tom to okolo 20-30 zlotych (szczegolnie za te ktore pojawiaja sie rzadko), wiec ciezko jest skompletowac cala serie, a zakup calosci to spory wydatek... mieszkam w centrum wroclawia i w 3 biliotekach dopiero przeczytalem caly cykl :) warto, niekonwencjonalnie, historia alternatywna, watki historyczne, ciekawe polaczenie postaci i fajnie zrobiona magia - bardzo wciaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 18:14, lukasz11111 napisał:

Niech mi ktoś napisze, co lepiej przeczytać Diablo czy Starcraft? Przeczytałem juz 3 części
WarCrafta i zastanawiam się co przeczytać jako drugie.


hmmm... mnie starcrafty przyciagnal niesamowitym gameplayem, ale jakos nie poczulem tego "space-klimatu", gra swietna ale do ksiazek mnie nie ciagnelo - moze to dlatego ze prawie wogolnie nie trawie SF ???

A Diablosy to kawał solidnego fantasy, niektore pomysly bardzo fajne i wciagajace, a niektore "zwykle i charakterystyczne" dla tej literatury :) Mam na półeczece 4x Diablo i 3x Warcraft ;)

kup moze przez allegro - sporo osob sprzedaje cala serie odrazu - zaplacisz tylko raz za przesylke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 21:36, lukasz11111 napisał:

Jestm już przekonany. Kupie diablosy, ale ni przez allegro. Nie chce mi się tak kupować.


ja tylko przez allegro kupuje ksiazki bo niektore nie sa drukowane od kilku ladnych lat i w zadnej ksiegarni ich nie dostane, a ze wolisz czesto przeplacac w sklepie :) jak sobie chcesz :D ostatnio wyrwalem NOWEGO <z poprzedniego miesiaca, pare dni po premierze sklepowej w doskonałym stanie) Glena Cooka za za 23PLN (z wysylka) cena sklepowa 34PLN :) o dobra okazje nie trudno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować