Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Mam zamiar się wziąć za Terry Pracheta i jego świat dysku. Słyszałem że te książki są bardzo zabawne, a autor jest drugim najbogatszym pisarzem na świecie... pierwsza jest Rowling :) Tych książeczek jest dość sporo i ciekaw jestem czy są warte uwagi. Czytał może ktoś ?
I chciałem wiedzieć co myślicie o Achajii Ziemiańskiego. Bo chciałbym w końcu przeczytać coś dobrego ale polskiego zarazem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 09:49, Grizzly. napisał:

Mam zamiar się wziąć za Terry Pracheta i jego świat dysku. Słyszałem że te książki są bardzo
zabawne, a autor jest drugim najbogatszym pisarzem na świecie... pierwsza jest Rowling :) Tych
książeczek jest dość sporo i ciekaw jestem czy są warte uwagi. Czytał może ktoś ?

Śmieszne, tak, ale nie sa to ksiazki dla kazdego, nie kazdego smieszy taki humor, łap tutaj linka
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat_Dysku
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pratchett
to jest raczej satyra na rzeczywistosc niz czysto ksiazki fantasy, ale warte poznania.

Dnia 31.08.2007 o 09:49, Grizzly. napisał:

I chciałem wiedzieć co myślicie o Achajii Ziemiańskiego. Bo chciałbym w końcu przeczytać coś
dobrego ale polskiego zarazem :)

Nie czytalem, ale jak czytalem recenzje i opinie czytelnikow, to takie srednie ponoc. Z polskich autorow polecilbym Dukaja, ale jego ksiazki to ksiazki dla dosc zaawansowanych czytelnikow. Pisze dosc trudne ksiazki. Moze wrecz czasem zrazic czytelnika. Mi sie np. "Inne Pieśni" bardzo podobaly, a po przeczytaniu zostala satysfakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeczytałem to co mi poleciliście - "Czarnoksiężnik z Archipelagu" i dwie części wiedźmina - gorąco polecam!! W "Czarnoksiężniku" fajne ujęła [autorka] magię, wciągnęło mnie to. A Wiedźmin... szkoda gadać. Pożeracz czasu ;) Mam już 4 części z cyklu więc to chyba najlepiej świadczy ;) Niestety, narazie przeczytałem tylko dwie, bo okazało się że w 3 mojej części jest error - otwieram książkę, patrze... i od razu 17 strona!! Gdzie się podziały te wszystkie strony? =/ Będę musiał w sobotę w księgarni wymienić... No i kup teraz zafoliowaną książkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecilibyście mi jakaś dobrą książke w świecie Forgotten Realms??Ponieważ chciałbym kupić ale zbytnio nie wiem jaka warto! ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Mam pytanie.
Właściwie, to nie jest, o książkę fantasy, jako taką, lecz napisaną przez pisarza, który zasłyną jako pisarz Horrorów, i fantasy.
Jedną z najwybitniejszych jego powieści jest ,,Mroczna Wieża".
Tak, chodzi o Stephena Kinga.
Napisał on książkę pod tytułem ,,Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika.".
I Szukam tej książki już długo, i nie mogę znaleźć.
Nawet w sklepach internetowych.
czy ktoś z was wie może, gdzie mogę tekową nabyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 14:55, Długi18 napisał:

polecilibyście mi jakaś dobrą książke w świecie Forgotten Realms??Ponieważ chciałbym kupić
ale zbytnio nie wiem jaka warto! ??


To ja Ci polecam R.A. Salvatore: trylogię Doliny Lodowego Wichru: "Kryształowy Relikt", "Strumienie Ognia" i "Klejnot Halflinga"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem wlasnie "Cos sie konczy cos sie zaczyna" i patrze na reklamy a tam cos takiego
" Tesknisz za Wiedzminem? Poczytaj o czarokrazcy..." czy ta saga jest choc w polowie tak dobra jak Wiedzmin i czy mi ja polecacie do przeczytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:35, lancuch napisał:

" Tesknisz za Wiedzminem? Poczytaj o czarokrazcy..." czy ta saga jest choc w polowie tak dobra jak Wiedzmin i czy mi ja polecacie do przeczytania?


Nie jest.
Autor wprawdzie przyzwoicie potrafi poprowadzić dialogi, ale mnie nie porwał. Ale poczytać możesz choćby po to by sobie wyrobić opinię.
Ja tam z polskich autorów poza Sapkowskim lubię Piekarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 23:29, walgierz napisał:

> " Tesknisz za Wiedzminem? Poczytaj o czarokrazcy..." czy ta saga jest choc w polowie tak
dobra jak Wiedzmin i czy mi ja polecacie do przeczytania?

Nie jest.
Autor wprawdzie przyzwoicie potrafi poprowadzić dialogi, ale mnie nie porwał. Ale poczytać
możesz choćby po to by sobie wyrobić opinię.
Ja tam z polskich autorów poza Sapkowskim lubię Piekarę.



jaki tytuł ma 1 tom wiedźmina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 00:02, Długi18 napisał:

jaki tytuł ma 1 tom wiedźmina??

Jeśli chodzi Ci o pięcioksiąg, to pierwszym tomem jest "Krew elfów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: czy istnieje Achaja cz. 4 ?? Bo niby to w trzeciej części opisali już losy wszystkich bohaterów "do końca", ale ostatnio zdanie w książce:"Ale to nie jest koniec historii jej życia". Więc nie wiem czy istnieje następna część. Domyślam się tylko tyle, że JEŚLI jest, to pewnie historia taka, jaką Meredith widział w widzeniu (Achaja ktoś wskrzesi, nie pamiętam czy to ziemcy czy kto) Jeśli istnieje pod innym tytułem to byłbym wdzięczny za podanie go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 16:29, Matizk12 napisał:

A ja mam takie pytanie: czy istnieje Achaja cz. 4 ?? Bo niby to w trzeciej części opisali już
losy wszystkich bohaterów "do końca", ale ostatnio zdanie w książce:"Ale to nie jest koniec
historii jej życia". Więc nie wiem czy istnieje następna część. Domyślam się tylko tyle, że
JEŚLI jest, to pewnie historia taka, jaką Meredith widział w widzeniu (Achaja ktoś wskrzesi,
nie pamiętam czy to ziemcy czy kto) Jeśli istnieje pod innym tytułem to byłbym wdzięczny za
podanie go


W wywiadzie czytałem że autor zamierza napisać "Achaję - 1000 lat później" Ale sam nie wiem czy już zaczął to pisać czy tylko planuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2007 o 18:44, Sad Statue napisał:


W wywiadzie czytałem że autor zamierza napisać "Achaję - 1000 lat później" Ale sam nie wiem
czy już zaczął to pisać czy tylko planuje.


Też tak słyszałem, ale chyba jeszcze nie zaczął.
Sad Statue, mam pytanie dotyczące pewnej książki, mianowicie "Kłamca" Ćwieka. Wnioskuje po Twoim avatarze, że czytałeś, więc chciałem się zapytać, czy jest godna polecenia i powinna się spodobac wiernemu fanu fantasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 18:44, Sad Statue napisał:

W wywiadzie czytałem że autor zamierza napisać "Achaję - 1000 lat później" Ale sam nie wiem
czy już zaczął to pisać czy tylko planuje.


W zasadzie wiele wskazywało na to, że powstanie czwarta część, choćby widzenia Mereditha. A jeżeli powstanie, to pozostaje pytanie, o czym będzie fabuła.

[SPOILER] Czy dojdzie do wojny z Ziemcami, na jakim poziomie technologicznym będą? [/SPOILER]

Matizk12 -> zawsze istnieje możliwość, że to nie wskrzeszona Achaja, a jakaś jej reinkarnacja występowała w wizjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:42, dyrdup napisał:

Sad Statue, mam pytanie dotyczące pewnej książki, mianowicie "Kłamca" Ćwieka. Wnioskuje po
Twoim avatarze, że czytałeś, więc chciałem się zapytać, czy jest godna polecenia i powinna
się spodobac wiernemu fanu fantasy?


Cóż, trochę to dziwnie zabrzmi - ale nie czytałem... Oczywiście wiem skąd avek pochodzi i kto to jest Ćwiek i o czym mniej więcej jest "Kłamca", ale nie czytałem...(trochę głupia sytuacja, to tak jakbym np. nosił koszulkę z napisem "Slipknot", a nie miał żadnej płyty tego zespołu) Po prostu spodobała mi się ta grafika. Oczywiście też, książkę to zamierzam w przyszłości zaliczyć...
Ale skoro już przy polecaniu jesteśmy - to czytam właśnie"Wojnę Kwiatów" Tada Williamsa(wygrałem na gram :P) i muszę powiedzieć że pokazuje całkiem ciekawe, oryginalne podejście do "kolorowej krainy fantasty" o której(w większej części książki) opowiada. Po za tym to dłuuuga lektura - 700 stron w stosunkowo dużym formacie.

Azur

Dnia 03.10.2007 o 20:42, dyrdup napisał:

W zasadzie wiele wskazywało na to, że powstanie czwarta część, choćby widzenia Mereditha. A jeżeli >powstanie, to pozostaje pytanie, o czym będzie fabuła.


W sumie to ciekawie można o tym podyskutować. Najważniejsze jest jednak że książka taka powstanie na pewno(po pierwsze - sam Ziemianski tak napisał, po drugie - nie które wątki nie zostały zamknięte, no i ostatnie zdanie w książce "ale to nie koniec przygód jej życia" jest też znaczące)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem sobie dwie książki w Empiku. " Krucjata - księga I " Eugeniusza Dębskiego i " Legenda Drizzta Księga I - Ojczyzna ". Co sądzicie o tych książkach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować