Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Komputer z 72 procesorami pobiera 200 watów energii

130 postów w tym temacie

zorza

Firma SiCortex wprowadza na rynek swoje najnowsze dziecko o nazwie SC072 Catapult. Jest to klaster superkomputerowy wyposażony w 72 procesory i niewyobrażalną ilość pamięci operacyjnej, a przy tym wygląda jak zwykły PeCet i pobiera zaledwie 200 watów energii.

Przeczytaj cały tekst "Komputer z 72 procesorami pobiera 200 watów energii" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki komputer + 3x GeForce 8800GTX... Jeśli będę miał sporo kasy na zbyciu to kupię :D Nic mi się nie przytnie - nic! HAHAHAHAH! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a jak z taktowaniem? 72 procki x ile GHz? Co to za procki? Bo się może okazać że te 72 procki mają moc obliczeniową Pentium 2,4 GHz... Sądząc po pobieranej mocy, nie jest to jakiś demon szybkości, bo 48GB ramu też swoje z tych 200 wat pobiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że mało która gra wykorzystuje teraz 4 rdzenie procesora a co dopiero 72... ale 48GB ramu to by sie przydało:D tylko ten Linux;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przy obecnym kursie dolara, za taki PC zapłacimy jedynie nie wiele więcej niż 30-32 tysiące zł. Patrząc na config - cena na prawdę nie wielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe 72 procki w takiej małej obudowie ! Nawet nie wiedziałem że taki komputer możne kupić każdy człowiek posiadający 15 tyś $. Ciekawe jest też że tak mało pobiera 200 watów Energi :P Do tego 48 giga pamięci RAM , Jak dla mnie to szaleństwo :P Ale cóż technika prze na przód za parę lat będziemy mieli takiego kompa w domu za "marne" 3 tyś :P Tylko szkoda że nie poddano karaty graficznej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 17:47, Kajetan Chrumps napisał:

Dobra, a jak z taktowaniem? 72 procki x ile GHz? Co to za procki? Bo się może okazać że te
72 procki mają moc obliczeniową Pentium 2,4 GHz... Sądząc po pobieranej mocy, nie jest to jakiś
demon szybkości, bo 48GB ramu też swoje z tych 200 wat pobiera...


Nie znalazłem danych dotyczących taktowań. Wiadomo tylko tyle, że każdy z 72 rdzeni ma moc obliczeniową około 1 gigaflopsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować