Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Komputer z 72 procesorami pobiera 200 watów energii

130 postów w tym temacie

Teraz nie mówi się, że to Gothic 3 będzie chodzić bez zacięć. Jego miejsce zajmuje "Crysis bez zacinki". :P

A taki komp - to ohhioo!
Warty każdego dolara....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, zacytuję : "wystarczy jedyne 15 tysięcy dolarów", za taką kasę to wiecie co bym kupił :D ?? Poza tym chyba nie ma takich gier która by się na tym sprzęcie nie cieła na maksymalnych wymaganiach, to jest coś-"mikołaju przynieś albo ukradnij mi taki sprzęcik to będę ci niezmiernie wdzięczny" Tak na prawdę to sobie tak bujam w obłokach, według mnie na taki sprzęcik będzie mógł sobie pozwolić sam Bill Gates, chyba że mu firma ta zafunduje w prezencie... Chłopaki i Dziewczyny pocieszę was :D - Poczekamy 30 lat lub więcej i taki komputerek będzie kosztował marne grosze. Ale w tym czasie to powiem z czystym sumieniem że się nie opłaca kupić takiego sprzęciku :) No trudno poczekamy aż stanieje lub jakieś gierki które będą wymagały takiego komputera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 18:00, gum1ś napisał:

> O kurde... niesamowite xD
>
> ale furory i tak nie zrobi bo jest pod linuxem ;p

1. Furory tak, czy siak nie zrobi, bo większości osób taki komp nie jest do niczego potrzebny.

Na uniwerki lub do prywatnych zakładów coś takiego by się nadawało

Dnia 19.11.2007 o 18:00, gum1ś napisał:

2. To, że jest na Linuxie mu nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, bo ten komp nie do grania
ma służyć, a Linux we wszystkich zastosowaniach (poza graniem) sprawdza się od Windowsa lepiej.

No właśnie... a mi chodzi tylko o granie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 owszem, jest wykorzystywany w obliczeniach naukowych, ale nie jako pojedyncze urządzenie, tylko jako ogólnoświatowa sieć. Ten sprzęt tyle nie wyciągnie co cała owa sieć, ale kto wie. Swoją drogą śmieszna sprawa - na miejscu jakiegoś instytutu nie przejmowałbym się, ile miejsca zajmuje na biurku a po prostu mocą obliczeniową. Nie mam oczywiście orientacji w tej materii, ale jak dla mnie, to rzecz jest ciut bez sensu, bo przeznaczona jest właściwie dla nikogo :) (granie na czymś takim jest kompletnie bez sensu, poza tym wątpię, żeby miało to jakąś zaawansowaną kartę graficzną :P). Owszem, efekt marketingowy jest, ale innych zysków z tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest obsługiwane przez Linux to można by zabawić się w odpalenie Windy na wirtualnej maszynie... przy takiej mocy obliczeniowej... pozostaje jeszcze problem emulacji sprzętu... Ja niestety tylko w druga stronę się bawiłem (Linux pod Windowsem) więc realnie nie mam pojęcia czy rzecz by dała jakieś efekty.

W każdym razie niezła rzecz a to, ile miejsca takie coś zajmuje (i ile żre prądu) bardzo się liczy. Nie każda firma może sobie pozwolić na pomieszczenie o powierzchni 100 m^2, klimatyzowane, z ustawieniem odpowiedniej wilgotności... A ten komp można postawić na biurku. innymi słowy łatwiej kupić taki komputer niż modernizować zajmowany budynek... wszystko zależy od tego ile kosztują "normalne" superkomputery o porównywalnej mocy obliczeniowej.

Tak, jakakolwiek by maszyna nie powstała - PS3 i tak będzie będzie kilka razy lepsze (mnożnik zależny od wielkości klapek na oczach fanboya, rośnie wykładniczo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem: dla bogatych kolekcjonerów, dla różnych organizacji, ale NIE dla bogatych graczy.

Nawet, jeśli takie zasoby mocy obliczeniowej procesorów i pamięci RAM miałyby wystarczyć na (baaardzo optymistycznie) 10 - 15 lat (czego nikt dokładnie nie jest w stanie przewidzieć), to zmarnują się dużo szybciej, bo być może o tych gniazdach PCI Express za 5 lat nikt już nie będzie pamiętał, żadnej karty graficznej się na to nie kupi gdy wejdzie nowy standard gniazd- cudowna maszyna zdechnie. Ewentualnie zostanie wymiana płyty głównej, o ile (w co wątpię) znajdzie się nowa płyta, która obsłuży nowe karty graficzne, a przy tym wyposażona w stare gniazda procesorów i pamięci RAM.

Słowem: dla graczy za takie pieniądze - bez sensu. Ogromne zasoby procków i RAM-u zmarnują się z powodu niezgodności sprzętu z nowymi kartami graficznymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 17:49, player000 napisał:

Problem w tym że mało która gra wykorzystuje teraz 4 rdzenie procesora a co dopiero 72


bo to ma być komp do celów naukowych/serwerowych a nie do gier ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 01:23, lothar-mb napisał:

> Problem w tym że mało która gra wykorzystuje teraz 4 rdzenie procesora a co dopiero 72

bo to ma być komp do celów naukowych/serwerowych a nie do gier ;P


wiem że to komp naukowy. Po prostu mówiłem o tym że się w grach nie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 Gniazda PCI Express kurcze gdyby uwzględnić pod uwagę że z czasem wyjdzie potrójne SLI, gry coraz lepiej będą wykorzystywały kolejne rdzenie procesora to wtedy taki komp spokojnie starczy na 10 lat a na grze typu Crysis to on będzie sobie spał :) A cena nie duża patrząc na wydajność i oszczędność prądu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 19:25, kuba9876543210 napisał:

A i co z tego jak po 2-3 latach karta graficzna znacząco by się zestarzała. Inwestowanie w
tego kompa może przydać się głównie do celów naukowych.

Ale z takim procesorem i ilością pamięci operacyjnej możesz emulować większość efektów i odpalać najnowsze gry :-P
Nie wiem czy to jest legalne, sam tego nie używałem bo mam za słaby procesor :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować