Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

John Carmack o graniu i tworzeniu na PC

37 postów w tym temacie

Pecety były są i będą :) i gra się na nich calkiem przyjemnie.... ale na konsoli jednak lepiej (przynajmniej mi) ;-)

ps. Nie mogę sie powstrzymać - pozdrowienia dla gościa, ktory widział "wieszającego się" Obliviona na Xboxie 360, acha i jeszcze dla tego "znawcy" który napisał że trzeba wymieniać konsolę, bo wyszedł nowy dysk/ napęd dvd/ wyjście hdmi/ firmware/ lub zmniejszyli proces technologiczny. Naprawde szczerze was pozdrawiam i niech wam Bozia da dużo zdrowia, bo na rozum jak widzę juz za późno.

I na koniec - nie jestem żadnym wrogiem PC, tylko nie mogę patrzeć jak się na temat konsol wypowiadają "znawcy" którzy w życiu żadnej nie mieli, a co najwyzej widzieli w sklepie "nie dla idiotów" albo innym markecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że cos jest w tym prawdy przede wszystkim gry nie wykorzystują możliwośi komputerów obecnych i to widać wyraźnie.Coraz mniejsze problemy z procesorami i kartami graficznymi są ale nieco inne niż kiedyś .
Pozatym rozwijanie konsol idzie w wolniejszym tempie niż komputerów i zajmuje więcej czasu pozatym robienie gier na konsole nowej generacji też staje się dużo trudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi kolegi Sth`Devilish ,to winą za słabej jakości konwersje należy obarczyć programistów :P
Wolą iść na łatwiznę niż porządnie przekonwertować textury, skrypty odpowiedzialne za sterowanie itp.
Kluczem do wydajności wszelkich programów jest optymalizacja kodu gry - dla mnie takie wzorowe gry to te ze "stajni" id Software oraz seria gier Unreal. Dla mnie te wojny konsole vs. konsole są głupie :P Nie ma rzeczy idealnych. Konsole mają swoje wady i zalety, tak samo jak PC :) Zamiast szukać pretekstów do kłótni lepiej znaleźć to co nas łączy- lubimy, kochamy grać w gry :]
A co do tematu news''a każda z platform posiada swoje specyficzne gatunki gier które raczej nie będą multiplatformowe jak RTS, cRPG, czy konsolowe bijatyki i arcade np w stylu Crash''a :)
Ja osobiście nie wyobrażam sobie grania w RTS-y i cRPG na konsoli ( zaraz zapewne odezwą się fani FF -sorry ale dla mnie konsolowe cRPGi a w szczególności jRPG są dla mnie wybitnie niestrawne XD ) tak samo nie wyobrażam sobie grania w survival horrory na PC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole mają 1 zaletę - większe wsparcie producentów gier. Chociaż i to się powoli zaczynać zmieniać - Guitar Hero III ma wyjść na PC. Do szczęścia brakuje tylko wsparcia od S-E, ale na to na razie nie można liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o kasę. Zrobić grę na PC jest łatwo szybko i tanio, jednak sprzedać ją choćby za dychę w kiosku, zareklamować to już nie bułka z masłem . Gracze są wymagający, mogą zagrać w pirata i sprawdzić czy rzeczywiście to taki wielki hit, a może nic specjalnego. Jeśli chodzi o konsole, wszystko zupełnie inaczej wygląda w tym wypadku. Nawet jeżeli gra nie odniesie sukcesu, studio dostanie sowitą zapłatę od producenta konsoli, jeśli wynegocjowało dobrą umowę, uwzględniającą napotkane poważne problemy. Studia wybierają więc platformę, gdzie można opchnąć za 200 zł skaczącego krokodyla zbierającego błyszczące ekskrementy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ty nie wiesz, że największymi znawcami konsol są gracze "zjadłem wszystkie rozumy, ale tak naprawdę nic nie wiem" pecetowi ? muahaha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że komputer jest zły do gier to totalna bujda. Tak samo z konsolami, te dzisiejsze również TYLKO do gier nie są.

IMO beznadziejne jest gdybanie o przyszłości komputerów osobistych i konsol. Taki człowiek, a takimi głupotami się zajmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 15:13, ShinAd napisał:

Kiedyś nowe wersje konsol różniły się wielkością, dzisiaj również funkcjonalnością.
Dawniej nikomu by do głowy nie przyszło, że firmware trzeba uaktualnić.
Popatrzmy prawdzie w oczy - argumenty konsolowców - kupuje i gram bez nowych sterowników, wymiany
sprzętu itd. są warte tyle co obietnice przedwyborcze. Za dobrych parę lat gdy Bill zaserwuje
wam zwykłego PC''ta z X na początku nawet nie będziecie tego świadomi z racji metodycznych,
systematycznych zmian.

Ale nie musisz się użerać z doborem wersji sterownika czy jego błędnym działaniem. Update robi się sam i poprawia błędy oprogramowania (a niestety błędy są nie do uniknięcia i każde oprogramowanie je zawiera) i dodaje nowe funkcje. To źle, że firmy chcą dodawać nowe funkcje do swoich zabawek? Klienci powinni się chyba cieszyć, a nie narzekać ;)

Dnia 22.11.2007 o 15:13, ShinAd napisał:

Może wtedy, pisząc na klawiaturze i z wilotem w ręku jakiś fanboy zda sobie sprawę, że jego
X nie różni się niczym od PS kumpla, a ten natomiast od PC. I może, tylko może - przypomni
sobie, że w tym wszystkim chodzi o dobre, satysfakcjonujące gry, a nie jego ego "mui spżet
jest lepży nisz twooj!"

Będzie się różnił, bo konsola zawsze będzie bardziej "juzer frendli" niż PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 14:29, Gol Galad napisał:

A Carmack, to powinien jeszcze coś wymyślić no, to przecież dzięki niemu (chyba, mogłem coś
pomylić, ale to on stworzył naprawdę dużo) mamy gry w trzecim wymiarze....


Owszem, mylisz się. Weźmy na przykład symulatory lotu, które od zawsze były w 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 18:06, BOSKIMISZCZ napisał:

tak samo nie wyobrażam sobie grania w survival horrory na PC ;)


Ale mogę Ci powiedzieć, że gra się dobrze, jeśli programiści nie partolą roboty. Ja zaczynałem od przodzka wszystkich survial horrorów - Alone in the Dark - i sobie chwalę.

Natomiast nie wyobrażam sobie gry w FPS-y na padzie (hint: tak, próbowałem wielokrotnie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować