Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

PEGI hmm.. Wydaje mi się, że to jeden z dużych problemów producentów, ale z drugiej strony nie. Gdyby wszyscy przestrzegali tego rankingu to pieniędzy było by znacznie mniej w kieszeniach takiego np. JoWood, a co za tym idzie? Wolniejsza produkcja gier, lub gry o mniejszym stopniu brutalności, a kto chciałby sobie pograć w takiego Resident Evil''a bez krwi? To tylko pokazywanie, że "troszczymy się o twoją psychikę" Gothic 2 - 12 Lat Gothic 3 - 16 Lat, kto tego przestrzega? Ja nie to oczywiste, mam 13 lat i co? Czekać kolejne 3, żeby zobaczyć "co będzie dalej" ?? To bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie pegi czasami poprostu przegina z oznaczeniami np.Resident Evil 18?! bez przesady dla mnie 16 ale to moje zdanie ;] albo jeszcze coś innego Assassins Creed i znowu to samo 18 tam krwi jest tyle co w jednym odcinku Csi ;) a jest od 16 ;] ja osobiście nie przestrzegam pegi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztywne stwierdzenie "Gra od osiemnastego roku życia", itp. itd. itp... WEDŁUG MNIE nie ma sensu. Czy wszystkie osoby w tym samym wieku są tak samo dojrzałe?? Czy każda z nich interpretuje świat w ten sam sposób?? Jasne, że nie. Można mieć 15 lat i być już psychicznie dojrzałym, a można być 21 latkiem i zachowywać się jak dziecko. Osoba zrównoważona, cechująca się zdrowym rozsądkiem i umiejąca rozróżnić fikcję od rzeczywistości, choćby nie była pełnoletnia, po zagraniu w grę pełną przemocy nie zamieni się w psychopatę, Małego Seryjnego Mordercę ( ;P). Mam 16 lat i NIE PRZESTRZEGAM PEGI, bo nie uważam, by granie w jakąkolwiek grę mnie zmieniło... (Jeśli jednak usłyszycie o mnie w Teleexpresie, to przyznam, że się myliłem.. ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 20:31, JanKtoś napisał:

Sztywne stwierdzenie "Gra od osiemnastego roku życia", itp. itd. itp... WEDŁUG MNIE nie
ma sensu. Czy wszystkie osoby w tym samym wieku są tak samo dojrzałe?? Czy każda z nich
interpretuje świat w ten sam sposób?? Jasne, że nie. Można mieć 15 lat i być już psychicznie
dojrzałym, a można być 21 latkiem i zachowywać się jak dziecko. Osoba zrównoważona, cechująca
się zdrowym rozsądkiem i umiejąca rozróżnić fikcję od rzeczywistości, choćby nie była
pełnoletnia, po zagraniu w grę pełną przemocy nie zamieni się w psychopatę, Małego Seryjnego
Mordercę ( ;P). Mam 16 lat i NIE PRZESTRZEGAM PEGI, bo nie uważam, by granie w jakąkolwiek
grę mnie zmieniło... (Jeśli jednak usłyszycie o mnie w Teleexpresie, to przyznam, że
się myliłem.. ;P)

Święte słowa chociaż ze mną jest coś nie tak od kiedy zaczałem grac w strzelanki od 18 roku życia mam jakieś psychopatyczne myśli. Zrobiłem nawet krwawy komiks o swoich myślach na nową najkrwawszą grę świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 09:53, łidżet napisał:

Zrobiłem nawet krwawy komiks o swoich myślach
na nową najkrwawszą grę świata.


To mnie rozwaliło:P Dobry jesteś.

Pamiętam wysoce inteligentne debaty na temat dopuszczenia Kurki Wodnej (pierwszej części wtedy) dla dzieci - w końcu masowa eksterminacja kurczaków mogłaby szkodliwie wpłynąć na ich psychikę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 09:53, łidżet napisał:

Święte słowa chociaż ze mną jest coś nie tak od kiedy zaczałem grac w strzelanki od 18
roku życia mam jakieś psychopatyczne myśli. Zrobiłem nawet krwawy komiks o swoich myślach
na nową najkrwawszą grę świata.

Ja dla zabawy czasami myślę, jakbym miał zrobić najkrwawszą grę świata to co bym do niej dał itp. ... uwierz mi, wolałbym nie mówić. xD
Komiksy czasami robię, ale rzadko jakieś krwawe i to głównie dla dziecka kuzynki.

@Ranthar
Hoho! Ja z tatą zagrywałem się w to, suuuper gra była. Byłem młody, ale jakoś nie zmieniło mnie to psychiki. Z tatą graliśmy dość długo w to razem, tak samo było z graniem na kurnik.pl w różne gry. :]

btw. czy GoW jest bardzo krwawy? Bo zamówiłem sobie, nowy piecyk w drodze to i gierka jakaś przyjemna być musi! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2008 o 13:33, Kalejdoskop86 napisał:


btw. czy GoW jest bardzo krwawy? Bo zamówiłem sobie, nowy piecyk w drodze to i gierka
jakaś przyjemna być musi! :D


To juz zalezy czy masz zamiar swoich przeciwnikow wystrzelac z karabinu(krew-srednia), czy przeciac na pol pila motorowa(krew-...domysl sie ;p) ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 14:03, diablolod napisał:

To juz zalezy czy masz zamiar swoich przeciwnikow wystrzelac z karabinu(krew-srednia),
czy przeciac na pol pila motorowa(krew-...domysl sie ;p) ;>

O, bardzo przyjemna widzę, hehe. Wolałbym przeciwników pół-piłą motorową rozwalać, hahaha! :D

Tak w ogóle to ja PEGI nie przestrzegam za bardzo, tylko czasem mama się zapyta co jest w grze, jak np. jest od 16+ czy 18+ . Strachliwy człowiek ze mnie i przy grze F.E.A.R. z pewnością mógłbym się bardzo wystraszyć. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 14:05, Kalejdoskop86 napisał:

O, bardzo przyjemna widzę, hehe. Wolałbym przeciwników pół-piłą motorową rozwalać, hahaha!
:D

No wlasciwie to jest pol pila, bo to pila polaczona z karabinem ;P

Dnia 19.08.2008 o 14:05, Kalejdoskop86 napisał:

Tak w ogóle to ja PEGI nie przestrzegam za bardzo, tylko czasem mama się zapyta co jest
w grze, jak np. jest od 16+ czy 18+ . Strachliwy człowiek ze mnie i przy grze F.E.A.R.
z pewnością mógłbym się bardzo wystraszyć. :]


Ja tez, ale moja mama sie tym zabardzo nie interesuje... raz mialem problem jak gralem w wiedzmina i mam weszla do pokoju a tam akurat polecial tekst "Wiem ze jestem dziwk*..." 0_o Na szczescie wybronilem sie od szlabanu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 14:21, diablolod napisał:

No wlasciwie to jest pol pila, bo to pila polaczona z karabinem ;P

Hehe, już ją kocham! xD

Dnia 19.08.2008 o 14:21, diablolod napisał:

Ja tez, ale moja mama sie tym zabardzo nie interesuje... raz mialem problem jak gralem
w wiedzmina i mam weszla do pokoju a tam akurat polecial tekst "Wiem ze jestem dziwk*..."
0_o Na szczescie wybronilem sie od szlabanu ;]

Moi rówieśnicy z RL podniecają się, a sami nie są dla mnie i dla serii Gothic mili, więc mnie odstrasza trochę, a mnie samego odtrąca ta wulgarność. Gra z pewnością dobra, ale zniechęca mnie chamstwo niektórych graczy no i brzydki język, co by mojej mamie z pewnością by się nie spodobało. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2008 o 14:27, Kalejdoskop86 napisał:

Moi rówieśnicy z RL podniecają się, a sami nie są dla mnie i dla serii Gothic mili, więc
mnie odstrasza trochę, a mnie samego odtrąca ta wulgarność. Gra z pewnością dobra, ale
zniechęca mnie chamstwo niektórych graczy no i brzydki język, co by mojej mamie z pewnością
by się nie spodobało. :P


Moi rowiesnicy niestety graja w tibie ... :P

Ja prawde mowiac nie lubie w grach wulgaryzmow ...tyle ze jak mowia po polsku..po angielsku to tak jakos..eee...lepiej brzmi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2008 o 14:31, diablolod napisał:


Ja prawde mowiac nie lubie w grach wulgaryzmow ...tyle ze jak mowia po polsku..po angielsku
to tak jakos..eee...lepiej brzmi xD

diablolod każda choć najgłupsza nazwa czy wypowiedź najlepiej brzmi po angielsku. Uwierz.
Chciałbym poruszyć jednak trochę inny temat. Mianowicie czy PEGI zakazują gry czy sprzedaży osob w tym i w tym wieku. Czy na przykład jeżeli wujek kupi mi grę 18 + to czy bedę mógł w nią grać w wieku poniżej osiemnastki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czemu na przykład takie Gta IV jest na równi z Beowulf , czyli jest od 18 lat , na pewno o wiele więcej w Gta IV jest przemocy a mimo to taki Beowulf jest od +18 , trochę to jak dla mnie dziwne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 13:33, Kalejdoskop86 napisał:

> Święte słowa chociaż ze mną jest coś nie tak od kiedy zaczałem grac w strzelanki
od 18
> roku życia mam jakieś psychopatyczne myśli. Zrobiłem nawet krwawy komiks o swoich
myślach
> na nową najkrwawszą grę świata.
Ja dla zabawy czasami myślę, jakbym miał zrobić najkrwawszą grę świata to co bym do niej
dał itp. ... uwierz mi, wolałbym nie mówić. xD
Komiksy czasami robię, ale rzadko jakieś krwawe i to głównie dla dziecka kuzynki.

@Ranthar
Hoho! Ja z tatą zagrywałem się w to, suuuper gra była. Byłem młody, ale jakoś nie zmieniło
mnie to psychiki. Z tatą graliśmy dość długo w to razem, tak samo było z graniem na kurnik.pl
w różne gry. :]

btw. czy GoW jest bardzo krwawy? Bo zamówiłem sobie, nowy piecyk w drodze to i gierka
jakaś przyjemna być musi! :D

Moja najkrwawsza gra świata! Hej! Nowy temat! Tylko inna nazwa! Jestem geniuszem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 10:33, łidżet napisał:

Moja najkrwawsza gra świata! Hej! Nowy temat! Tylko inna nazwa! Jestem geniuszem!

Ale co tam jest, że PEGI dało 18+? Rozumiem, że grafika fotorealistyczna, ale jakie przykłady brutalności tam można zobaczyć? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 07:44, heaton 1992 bdg napisał:

Powiedzcie mi czemu na przykład takie Gta IV jest na równi z Beowulf , czyli jest od
18 lat , na pewno o wiele więcej w Gta IV jest przemocy a mimo to taki Beowulf jest od
+18 , trochę to jak dla mnie dziwne ...

Nie grałem w obie gry, ale w poprzednie GTA tak. Według mnie Beowulf (jak czytam z recenzji) jednak jest bardziej krwawy: można wykończyć przeciwnika, zabijać kilku innych, tworzyć zabójcze kombosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście intnienie pegi jest ok. Ale nie przestrzegam. :]
Też nie uważam że zmienię się w psychola bo zagram w gta 4. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 15:59, Pile napisał:

Dla mnie osobiście intnienie pegi jest ok. Ale nie przestrzegam. :]
Też nie uważam że zmienię się w psychola bo zagram w gta 4. :P

A co myślicie czy fear powinien miec tylko 18 lat? Stego co wiem nawet dorośli się tego boją. Może poprostu zamiast wieku powinni napisac że ta gra może doprowadzic do zawału. Taka gra zmieniła by ci jedna psychikę więc lepiej nie mysł że granie w gta jest strasznejsze od tego. Niezwracanie uwagi na pegi może skończyc się zawałem albo czymś gorszym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy PEGI są wiążące prawnie? Czyli babka ze sklepu nie może mi sprzedać gry 18+? Czy jeśli mi nie sprzeda to będzie to złamanie prawa o konsumentach i takie tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować