Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2008 o 16:14, Młody miro napisał:

Ciekawe po co przestrzegać? Dla mnie wpływ gier na człowieka to bujda dno!!!


Kiedys ogladalem takie program gdzie robiac badania stwierdzili, ze gry wywoluja tylko impulsy agresji, ktore po paru godzinach przechodza a niepowoduje stalych zmian w psychice. Z kolei w innych badaniach wyszlo wrecz przeciwnie.

Ja uwarzam ze pegi sa potrzebne ale jako wskazowki dla wiedzy kupujacego, bo w pewien sposob mowia o tresci gry. Kompletna bzdura jest znaczek piesci, czyli brutalnosci, bo widywalem gry od 7lat z takim znaczkiem :p I jest na 99% tytulow. Maja go nawet simsy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 10:58, eszet napisał:

Czy PEGI są wiążące prawnie? Czyli babka ze sklepu nie może mi sprzedać gry 18+? Czy
jeśli mi nie sprzeda to będzie to złamanie prawa o konsumentach i takie tam?

Słyszałem , że grę musi sprzedać , ja jestem ciekaw czy w Media Markt sprzedadzą mi właśnie grę Beowulf , jak byłem w Saturnie to kasjerka się spytała ile mam lat a kupowałem Jade Empire , a jak miałem 14 lat to w Empiku kupiłem Swat 4 a gra ta jest od 18 lat , więc to wszystko trochę dziwne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie przestrzegam takich rzeczy, gram sobie jak gdyby nigdy nic w CS''a, Wiedźmina i np. GTA. Moja mama czasami się pyta z dołu (mam pokój na górze) co to za strzelanie dochodzi z mojego pokoju a ja udaję, że nie usłyszałem i nakładam słuchawki. Moja matka jest lekko nadopiekuńcza, więc lubi wiedzieć w co gram, ale jej znajomość komputera i techniki jest tak mała że hoho. W wieku już chyba 9 lat pykałem sobie w najlepsze w Quake II z ojcem (wtedy to był hicior, nie śmiejcie się! :D), gdzie było dosyć ostro. ;]

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 09:36, przemas94 napisał:

Ja tam nie przestrzegam takich rzeczy, gram sobie jak gdyby nigdy nic w CS''a, Wiedźmina
i np. GTA. Moja mama czasami się pyta z dołu (mam pokój na górze) co to za strzelanie
dochodzi z mojego pokoju a ja udaję, że nie usłyszałem i nakładam słuchawki. Moja matka
jest lekko nadopiekuńcza, więc lubi wiedzieć w co gram, ale jej znajomość komputera i
techniki jest tak mała że hoho. W wieku już chyba 9 lat pykałem sobie w najlepsze w Quake
II z ojcem (wtedy to był hicior, nie śmiejcie się! :D), gdzie było dosyć ostro. ;]

Pozdro



Hehe Queka II jak to jest że jak mały byłem to tez z tatą grałem w "to" i z tego co pamietam to nawet wtedy "mu" (tacie) to szło, a teraz to wogule mu granie w sztrzelanki nie idzie :D, ale można sie posmiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się w Painkillera trochę bałem na początku w sierocińcu grac , ale później się przełamałem i baach , baach i po
zombiaku xD

A wtedy miałem 10 lat xD

A i PEGA nie przestrzegam , nawet nie patrze czy na pudełku jest 12+(to już mogę) a czy 16+ i tak gram xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pozatym raczej z tych mlodych graczy to chyba żaden nie przestrzega PEGI , chyba że nad nimi czuwają godni zasługi rodzice którzy bardzo troszczą sie o swoje dziecko aby niegrało one w gry nie dla niego .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2008 o 17:37, Darth Master napisał:

Ja uwarzam ze pegi sa potrzebne ale jako wskazowki dla wiedzy kupujacego, bo w pewien
sposob mowia o tresci gry. Kompletna bzdura jest znaczek piesci, czyli brutalnosci, bo
widywalem gry od 7lat z takim znaczkiem :p I jest na 99% tytulow. Maja go nawet simsy
:)

Simsy mają nawet znaczek seksu (choć trzeba przyznać, że ich twórcy są odrobinkę zboczeni - podobno można TO robić w przebieralni, hamaku i windzie) o_O za to w premierowej edycji Wiedźmina go nie było :D Co do brutalności - to jest chyba we wszystkich grach poza tymi edukacyjnymi. Niekiedy widząc oznaczenia na pudełkach chce mi się śmiać. Na przykład widziałem ostatnio w empiku, że Oblivion Shivering Isles ma oznaczenie strach(moje ulubione :P) W sumie co tam było strasznego? Do teraz nie umiem tego zrozumieć. Jeżeli chodzi o przestrzeganie... Jeżeli ktoś ma równo pod sufitem to nie ma dla niego różnicy czy gra w gry od 7 lat czy od 18. Wie, że to co się dzieje na ekranie to fikcja choćby świat w grze byłby niewiadomo jak realistyczny. Chyba zaliczam się do takich osób. Niejednokrotnie sytuacje w prawdziwym życiu mają o wiele gorszy wpływ na dziecko niż gra. Wystarczy się wybrać do jakiegoś gimnazjum o niskim poziomie, a w Polsce jest takich wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 22:09, Michal 1232 napisał:


> Ja uwarzam ze pegi sa potrzebne ale jako wskazowki dla wiedzy kupujacego, bo w pewien

> sposob mowia o tresci gry. Kompletna bzdura jest znaczek piesci, czyli brutalnosci,
bo
> widywalem gry od 7lat z takim znaczkiem :p I jest na 99% tytulow. Maja go nawet
simsy
> :)
Simsy mają nawet znaczek seksu (choć trzeba przyznać, że ich twórcy są odrobinkę zboczeni
- podobno można TO robić w przebieralni, hamaku i windzie) o_O za to w premierowej edycji
Wiedźmina go nie było :D Co do brutalności - to jest chyba we wszystkich grach poza tymi
edukacyjnymi. Niekiedy widząc oznaczenia na pudełkach chce mi się śmiać. Na przykład
widziałem ostatnio w empiku, że Oblivion Shivering Isles ma oznaczenie strach(moje ulubione
:P) W sumie co tam było strasznego? Do teraz nie umiem tego zrozumieć. Jeżeli chodzi
o przestrzeganie... Jeżeli ktoś ma równo pod sufitem to nie ma dla niego różnicy czy
gra w gry od 7 lat czy od 18. Wie, że to co się dzieje na ekranie to fikcja choćby świat
w grze byłby niewiadomo jak realistyczny. Chyba zaliczam się do takich osób. Niejednokrotnie
sytuacje w prawdziwym życiu mają o wiele gorszy wpływ na dziecko niż gra. Wystarczy się
wybrać do jakiegoś gimnazjum o niskim poziomie, a w Polsce jest takich wiele.


Co do oznaczeń to masz świętą rację. Moim zdaniem ci wszyscy testerzy PEGI (bo jacyś muszą być) grają w grę ok. 15 min. i później przyznają oznaczenia i te całe ograniczenia wiekowe. Na przykład weźmy serię Gothic, pierwsza część gry ma 12+, a trzecia 16+. A przecież przemocy w pierwszej części jest trochę więcej niż w trzeciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w Empiku przestrzegają PEGI ale nie zawsze.Ja kupiłem Scarface''a i sie nie pluli ;d.Według mnie to PEGI to tylko dla rodziców jeśli uważają że ich dzieci są "bardziej nerwowe".Moi rodzice nie patrzą w co gram bo wiedzą,że nagle nie wezmę wódki i wypiję ,bo będe chciał usunąć radioaktywność z organizmu*


*-Takie troche nietrafne porównanie ale zawsze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadane w pierwszym poście jest całkowicie bezzasadne, żeby nie powiedzieć nonsensowne. Oznaczenia PEGI nie zostały wymyślone dla niepełnoletnich konsumentów, tylko dla dorosłych, zazwyczaj ich rodziców. PEGI istnieje po to, by starsi wiedzieli, co kupują dzieciom i w co JUŻ grają ich pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować