Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

No, przestrzegam, bo się już w limitach nie mieszczę :)
A wcześniej nie przestrzegałem. PEGI uważam tylko za swoistą informację o tym czego w danej grze się można spodziewać. Choć i tego lepiej się dowiedzieć z opisu na pudełku, czy jakiejś recenzji. I chyba tak to najlepiej traktować.
EDIT: Jak będę miał własne dzieci, to pewnie też nie będę przestrzegał, bo w sumie wszystko zależy od rozwoju psychicznego danego delikwenta, a nie od tego ile ma lat. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem po co to komu potrzebne. Mam 13 lat. Biore jakąś grę np. Ostatnio kupowałem trylogie F.E.A.R.. Sprzedali bez problemu. Nie wiem jak u was ale moi rodzice postrzegają gry komputerowe jako rozrywkę dla mnie. I nie interesują ich PEGI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kiedyś jak nie miałem internetu właśnie sugerowałem się tym całym Pegi im więcej oznaczeń brutalności tym lepiej. Oczywiście w wieki 10 lat najważniejsze było i tak pudełko ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 15:02, Nekromantik napisał:

PEGI - kolejny bzdurny wymysł urzędników, którzy myślą, że państwo socjalne wychowuje
dzieci. To powinno być zadaniem rodziców, opiekunów.

O ile się nie mylę to państwo nie ma nic do gadania w sprawie oznaczeń PEGI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu przestrzegania PEGI gram w to na co mam ochotę nie zwracam uwagi czy na pudełku mam napis +18 czy +16 czy gra jest brutalna itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 17:01, Nekromantik napisał:

Niestety, ale ludzie którzy stanowią prawo to nie Ty ani ja, tylko właśnie państwo ;)
Cóż zrobić?

Ale ja nie twierdzę, że to my ustanawiamy te oznaczenia. Państwo nie ma nic do gadania, bo ,o ile się nie mylę, to jest organizacja (czy coś tam :P) pozarządowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2008 o 20:43, kitek0101 napisał:

Ale ja nie twierdzę, że to my ustanawiamy te oznaczenia. Państwo nie ma nic do gadania,
bo ,o ile się nie mylę, to jest organizacja (czy coś tam :P) pozarządowa.

I myślisz, że taka organizacja może z buciorami wchodzić i sobie nakazywać, czy zakazywać co chce? Odpowiednio desygnowany sztab podpisuje umowę o przestrzeganiu systemu w Polsce, uwzględniając szczegółowe różnice. A w tym momencie bierze na siebie odpowiedzialność, jako uprawniony przedstawiciel rządu. I teraz już nie można zwalić na kogoś winy: to nie my to oni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
No dobra, rząd zgadza się, że informacje PEGI są na okładkach gier, zatwierdza ich działalnośći w Polsce. Ale on (rząd) nie wnika w poszczególne ustalenia. A tak przynajmniej sądzę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 13:51, kitek0101 napisał:

>/ciach/
No dobra, rząd zgadza się, że informacje PEGI są na okładkach gier, zatwierdza ich działalnośći
w Polsce. Ale on (rząd) nie wnika w poszczególne ustalenia. A tak przynajmniej sądzę
;).

Zauważ, że we wszystkich krajach, które są objęte systemem PEGI nie ma jednomyślności. Egzekutywa PEGI w Polsce jest zupełnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam, bo powiedzcie mi jedno co Taki Delta Force: Xtreme ma być od 16+ jak tam WOGÓLE krwi nie ma ;/ A taki Company of Heroes? od 18+? Żenada. Mam 13 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wiele osób przede mną uważam, że PEGI powinno służyc jedynie i wyłącznie do poinformowania klienta o tym, czego może oczekiwać po grze, jeśli wcześniej się nią nie interesował lub informacje na opakowaniu nie mówią zbyt wiele. Ograniczenia wiekowe są bez sensu, ponieważ 20-letni student może bać się zagrać w Half-Life''a, a dzieciak z gimnazjum (no offence) śmiać się do rozpuku na widok zombiaka. Co do sprzedaży w sklepach - bodajże rok temu w Empiku sprzedawca nie chciał mi sprzedać gry. Większość pracowników zapewne nie wie, że coś takiego w ogóle istnieje. Ten wiedział. Sqrczybyk :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce oznaczenia PEGI nie wskazuja, kto moze kupic gre (zgodnie z prawem), tylko dla ludzi od jakiego wieku wzwyz jest ta gra odpowiednia.

Nie ma prawnych podstaw by nie sprzedac powiedzmy 12-latkowi GTA ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestrzegam PEGI. W wieku 10 lat grałem w brutalne gry komputerowe i jakoś nie mam żadnych problemów z psychiką. GTA IV od 18 lat... dla mnie to śmieszne, mam czekać do 18-stki, żeby zobaczyć krew w jakiejś grze? Mnie to nie przeraża, lecz dostarcza mi rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zenujce . Nigdy tego nie przetrdegalem. Mam 13 lat i moim zdaniem wszystko zalezy od charakteru czlowieka. Ale pegi przesadza , zycie jest krótkie i niektóre gry sa oznaczone baz sensu!!! w wieku 5 lat gralem w : delta force 2 , demo diablo , i co? jestem najkulturalniejszy w klasie, a rodzice : tata gral ze mna . Nie patrza wogule na te oznaczenia , a ja sie boje takich brutalnych widokow. A jak w filmie pokazuja krew jak sie leje , klna i itd. to sie nikt nie czepia. A jak w grze cos takiego bedzie to juz +16 . To sie nie miesci w glowie!!! Mama mi chce kupic wiedzmina , i kupi jak bede miec mocniejszego kompa. Moim zdaniem rodzice powinni decydowac o takich sprawach , a nie PEGI !!! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 21:04, Peter44 napisał:

Moim
zdaniem rodzice powinni decydowac o takich sprawach , a nie PEGI !!! ;[


Zgadzam się.

A odpowiadając na pytanie zadane w temacie - NIE, nie przestrzegam i dobrze mi z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować