Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2008 o 18:04, Lord Sebuuu 10 napisał:

> Ja tego nie przestrzegam i rodzice nic nie mówią.Właściwie to oni nie zwracają uwagi

> w co gram.

a co ich to ma obchodzic :P

Nie wiem, tak sobie tylko napisałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2008 o 19:50, KazMeister napisał:

> > Ja tego nie przestrzegam i rodzice nic nie mówią.Właściwie to oni nie zwracają
uwagi
>
> > w co gram.
>
> a co ich to ma obchodzic :P
Nie wiem, tak sobie tylko napisałem :P


hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam pegi. To jest informacja (i tak nie pełna). Jak ktoś jest na tyle dojrzały żeby zagrać w Wiedźmina albo gta i nie oddziałuje mu źle na jego psychikę to nie widzę problemu. Ale przyznam że Pegi czasami przesadza, Call of duty: world at war od 18+? Może jakiś Profesor psychologii dopatrzył się jakiejś brutalnej rzezi typu manhunt. W moim mieście, w empiku, mojemu kumplowi nie chcieli sprzedać Assassins Creeda (tylko dlatego że wspomniałem dość głośno o tym że mojemu kuzynowi nie sprzedali) kilka dni później poszedłem i kupiłem tę samą grę bez żadnych ceregieli, jakieś tezy ;p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 11:30, enilis napisał:

Nie przestrzegam pegi. To jest informacja (i tak nie pełna).


To jest informacja dla rodziców. To oni mają decydować na co pozwalać swojemu dziecku. Pytanie zawarte w temacie jest bezsensowne, a wątek do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 11:30, enilis napisał:

Nie przestrzegam pegi. To jest informacja (i tak nie pełna). Jak ktoś jest na tyle dojrzały
żeby zagrać w Wiedźmina albo gta i nie oddziałuje mu źle na jego psychikę to nie widzę
problemu. Ale przyznam że Pegi czasami przesadza, Call of duty: world at war od 18+?
Może jakiś Profesor psychologii dopatrzył się jakiejś brutalnej rzezi typu manhunt. W
moim mieście, w empiku, mojemu kumplowi nie chcieli sprzedać Assassins Creeda (tylko
dlatego że wspomniałem dość głośno o tym że mojemu kuzynowi nie sprzedali) kilka dni
później poszedłem i kupiłem tę samą grę bez żadnych ceregieli, jakieś tezy ;p?

cod: world at war to akurat słusznie dostali taka kategorie jaka dostali:) nie wiem czy grałeś ale jest dosyc krwawe i ( szczegulnie w multi) lata pełno kończyn. Poza tym sam początek mówi sam za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI wogóle tego nie przestrzegam dobrze że przy kasach nie sprawdzaja pełnoletności ;) .Przeważnie gry w jakie gram są od 16 ,18 lat i to co najważniejsze przemoc narkotyki wulgaryzmy itd.Call of Duty world at war dostał że tak powiem ocenę czy informację o tym że jest przeznaczony dla osób od lat 18 ,a co było w modern warfare 16.Podam kilka gier w które grałem ostatnio i wypisze ich PEGI:
TUROK- (+18,przemoc)
WIEDŹMIN-(+18,przemoc,wulgaryzmy)
TIMESHIFT-(+18,przemoc,wulgaryzmy)
S.T.A.L.K.E.R. czyste niebo-(+16,wulgaryzmy,przemoc)
Call of Duty World at War-(+18,przemoc,wulgaryzmy)
Call of Duty Modern Warfare-(+16,przemoc,wulgaryzmy)
Assassin`s creed-(+18,przemoc)
BlackSite-(+16,przemoc)
Bioshock-(+18,przemoc,wulgaryzmy)
Crysis-(+16,przemoc,wulgaryzmy)
Crysis Warhead-(+16,przemoc,wulgaryzmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 09:53, zelekwilus napisał:

Przepraszam ze jeden pod drugim ale mam jeszcze pare gier ;) :
Dead Space-(+18,przemoc ,wulgaryzmy)
Beowulf-(+18,przemoc)

tylko zauważ ze w każdej grze jest inny stopień brutalności i wulgaryzmuw.poza cenzorzyczasem przesądzają.przesądzają kazdym razie jeżeli dobrze zrozumiałe. To te gry poruwnujesz do siebie. Więc jesli dobrze wywnioskowalem to poruwnujesz world ar war do modern warfare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI jak najbardziej nie przestrzegam moim zdaniem są bez sensu, pokazują co prawda że nie każdy produkt jest dla mnie przeznaczony ale w sklepach i tak kupie bez problemu gre 18+, może w innych sklepach w Stanach, UK czy jest inaczej. A i niektóre oznaczenia są przesadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 12:11, mr chief napisał:

> Przepraszam ze jeden pod drugim ale mam jeszcze pare gier ;) :
> Dead Space-(+18,przemoc ,wulgaryzmy)
> Beowulf-(+18,przemoc)
tylko zauważ ze w każdej grze jest inny stopień brutalności i wulgaryzmuw.poza cenzorzyczasem
przesądzają.przesądzają kazdym razie jeżeli dobrze zrozumiałe. To te gry poruwnujesz
do siebie. Więc jesli dobrze wywnioskowalem to poruwnujesz world ar war do modern warfare?

No tu muszę sie zgodzić że cenzorzy przesadzaja,a powyzej chaciałem podać jakie są tylko stopnie tych informacji.World at war a Modern Warfare nie prównuje tych gier bo to jest całkiem inna historia w czwórce nie było czegoś takiego jak latajace kończyny czy podpalanie kogoś z miotacza ognia ,owszem pegi mogły się zmienić albo inaczej musiały sie zmienić bo to jest inna gra a ten mój post to tylko informacja o pegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 12:06, Vojtas napisał:

> Nie przestrzegam pegi. To jest informacja (i tak nie pełna).

To jest informacja dla rodziców. To oni mają decydować na co pozwalać swojemu dziecku.
Pytanie zawarte w temacie jest bezsensowne, a wątek do zamknięcia.

Według mnie to nie jest informacja dla rodziców, tylko po prostu muszą to robić, żeby było wiadomo co to i żeby się do nich prawo nie przyczepiło. Szczerze mówiąc, wątpię żeby ich obchodziło ile ma lat ten co gra, tylko żeby kupił grę :) takie jest moje skromne zdanie na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 01:02, Abraxann napisał:

Według mnie to nie jest informacja dla rodziców,


A dla kogo?

Dnia 22.01.2009 o 01:02, Abraxann napisał:

tylko po prostu muszą to robić, żeby było wiadomo co to i żeby się do nich prawo nie przyczepiło.


Mylisz się. W Polsce nie ma ustawy, która pod groźbą sankcji nakazuje dystrybutorom uczestnictwo w programie PEGI. Ergo, prawo nie ma tu nic do rzeczy. Inaczej jest np. w Finlandii czy Niemczech, gdzie firmom za brak współpracy grożą konkretne kary.

Dnia 22.01.2009 o 01:02, Abraxann napisał:

Szczerze mówiąc, wątpię żeby ich obchodziło ile ma lat ten co gra, tylko żeby kupił grę :)


Powoli się to zmienia, ale politykę taką mają niestety tylko duże sieci typu empik. Akcjami społecznymi musi się zająć w Polsce podmiot, który wypowiadałby się w imieniu krajowej branży cyberrozrywki. Inaczej świadomość rodzicieli będzie mierna.

Dnia 22.01.2009 o 01:02, Abraxann napisał:

takie jest moje skromne zdanie na ten temat :)


To nie jest kwestia zdania, tylko faktów. Zapoznaj sie z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 18:34, zelekwilus napisał:

No tu muszę sie zgodzić że cenzorzy


To nie są cenzorzy. Nikt niczego nie cenzuruje, a przyporządkowuje do określonej kategorii wiekowej. W Niemczech już nie jest tak różowo.

Dnia 21.01.2009 o 18:34, zelekwilus napisał:

przesadzaja


Nie tylko nie przesadzają, ale niekiedy wręcz niedoszacowują. Weźmy np. Still Life. W grze przedstawione niezwykle brutalne morderstwa, nierzadko przeklinają, a jest też sporo golizny. I co? Wprawdzie gra ma 18+, ale jest przy niej tylko znaczek "Przemoc".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 03:26, Vojtas napisał:

> Według mnie to nie jest informacja dla rodziców,

A dla kogo?

> tylko po prostu muszą to robić, żeby było wiadomo co to i żeby się do nich prawo
nie przyczepiło.

Mylisz się. W Polsce nie ma ustawy, która pod groźbą sankcji nakazuje dystrybutorom uczestnictwo
w programie PEGI. Ergo, prawo nie ma tu nic do rzeczy. Inaczej jest np. w Finlandii czy
Niemczech, gdzie firmom za brak współpracy grożą konkretne kary.

> Szczerze mówiąc, wątpię żeby ich obchodziło ile ma lat ten co gra, tylko żeby kupił
grę :)

Powoli się to zmienia, ale politykę taką mają niestety tylko duże sieci typu empik. Akcjami
społecznymi musi się zająć w Polsce podmiot, który wypowiadałby się w imieniu krajowej
branży cyberrozrywki. Inaczej świadomość rodzicieli będzie mierna.

> takie jest moje skromne zdanie na ten temat :)

To nie jest kwestia zdania, tylko faktów. Zapoznaj sie z nimi.

Masz dużo racji, ale uważasz że jeśli dajmy na to taki 16-17 latek chciał zagrać wiedźmina który jest od 18 lat to nie zagra bo mu "mama nie pozwoli" albo nie sprzedadzą mu w sklepie? bo ja szczerze mówiąc wątpię. Oczywiście taki chłopiec z 2 klasy podstawówki np nie powinien za nic w takie coś grać bo źle by to zadziałało na jego psychikę ale dla gimnazjalisty raczej nie ma to większego wpływu na jego umysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 14:00, Abraxann napisał:

Masz dużo racji, ale uważasz że jeśli dajmy na to taki 16-17 latek chciał zagrać wiedźmina
który jest od 18 lat to nie zagra bo mu "mama nie pozwoli" albo nie sprzedadzą mu w sklepie?
bo ja szczerze mówiąc wątpię.


Tu nie chodzi o to, co rodzic zrobi czy sprzedawca. To druga sprawa, żyjemy w wolnym kraju i nie ma obowiązków ustawowych. Nie chcę tu wnikać w kwestię wychowania, bo to temat-rzeka. Chodzi o to, że na pudełku widnieje informacja o zawartości gry i ma ona zastosowanie praktyczne.

Dnia 22.01.2009 o 14:00, Abraxann napisał:

by to zadziałało na jego psychikę ale dla gimnazjalisty
raczej nie ma to większego wpływu na jego umysł...


A tego akurat nie możesz wiedzieć. Wielu medioznawców i psychologów łamie sobie nad tym głowe od lat - istnieje wiele teorii na ten temat. Ja osobiście jestem zdania, że takie rzeczy mają wpływ - ale różny charakterem i skalą w zależności od osoby, jej doświadczeń, przeżyć itd. Potrafi mi się przyśnić po 20 latach obraz, który widziałem raz w życiu i to bardzo krótko. Umiesz to wytłumaczyć? Ogólnie rzecz biorąc umysł ludzki, psychika i w ogóle mózg to dla ludzkości ciągle tajemnica. Mimo ogromnych postępów w nauce i technice, nasza wiedza o tym, co każdy nosi pod kopułą, jest szczątkowa. Wiele chorób układu nerwowego (np. choroba Alzheimera, Parkinsona czy stwardnienie rozsiane) są wciąż nieuleczalne. A są to choroby degradujące nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2009 o 16:12, Vojtas napisał:

A tego akurat nie możesz wiedzieć. Wielu medioznawców i psychologów łamie sobie nad tym
głowe od lat - istnieje wiele teorii na ten temat. Ja osobiście jestem zdania, że takie
rzeczy mają wpływ - ale różny charakterem i skalą w zależności od osoby, jej doświadczeń,
przeżyć itd. Potrafi mi się przyśnić po 20 latach obraz, który widziałem raz w życiu
i to bardzo krótko. Umiesz to wytłumaczyć? Ogólnie rzecz biorąc umysł ludzki, psychika
i w ogóle mózg to dla ludzkości ciągle tajemnica. Mimo ogromnych postępów w nauce i technice,
nasza wiedza o tym, co każdy nosi pod kopułą, jest szczątkowa. Wiele chorób układu nerwowego
(np. choroba Alzheimera, Parkinsona czy stwardnienie rozsiane) są wciąż nieuleczalne.
A są to choroby degradujące nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

Oczywiście masz racje :) Podsumowując nie powinno się określać ograniczenie ile kto ma lat tylko ile kto ma w głowie, ale to jest raczej nie możliwe. Lecz są takie gry które niektórzy nazywają "wirtualny narkotyk" takie jak na przykład Tibia, niby gówno(np. według mnie) i szkoda na czasu na grę w takie coś , ale niektórzy się uzależniają i grają non stop, olewają szkołę, pracę... Wydaje się to śmieszne, ale można sobie przez takie coś zmarnować życie :) w takie gry powinno się zakazywać grać :) chodź są i tacy co grają w to z umiarem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 20:32, DarkMavid napisał:

Ja tego nie przestrzegam jak większość osób w Polsce i na świecie.


Ja też nie przestrzegam, mimo że jakoś ostatnio kontrole się nasiliły, więc kupuję gry przy rodzicach. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 21:35, polskavaenk napisał:

> Ja tego nie przestrzegam jak większość osób w Polsce i na świecie.

Ja też nie przestrzegam, mimo że jakoś ostatnio kontrole się nasiliły, więc kupuję gry
przy rodzicach. ;p

Co do tego że kontrola się nasiliła to masz racje :P ostatnio mi nie chcieli gry +16 sprzedać !! SKANDAL!! xD a jak kupowałem wiedźmina to było wszystko easy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować