Zaloguj się, aby obserwować  
wasik_klin

Co zrobić ze starymi, dawno nie używanymi płytami?

27 postów w tym temacie

Witam! W moim ''asortymencie'' znajduje się pełno płyt, których dawno już nie używam i zagracają mi one tylko pokój. Więc tutaj rodzi się moje pytanie - gdzie takie płyty można wyrzucać? Czy trzeba je gdzieś oddać w specjalne miejsce, czy można do normalnego śmietnika?

Oczywiście część z nich oddam, ale zdecydowana większość zostanie...

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:39, wasik.klin napisał:

Witam! W moim ''asortymencie'' znajduje się pełno płyt, których dawno już nie używam i zagracają
mi one tylko pokój. Więc tutaj rodzi się moje pytanie - gdzie takie płyty można wyrzucać? Czy
trzeba je gdzieś oddać w specjalne miejsce, czy można do normalnego śmietnika?

Oczywiście część z nich oddam, ale zdecydowana większość zostanie...

Bardzo dziękuję za odpowiedź!


A skąd Ty masz tyle tych płyt co? ;), bo chyba płytek z oryginalnych gier nie masz zamiaru wyrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O! mam podobny problem z ilością starych, i chyba już niepotrzebnych płyt. Nazbierało się tego z różnych gazetek (jeszcze z lat 90-tych)
Korzystając z okazji, przyłączam się do powyższego pytania.

A może ma ktoś jakiś fajny pomysł na wykorzystanie płyt CD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2007 o 20:42, Mixon1988 napisał:

A skąd Ty masz tyle tych płyt co? ;), bo chyba płytek z oryginalnych gier nie masz zamiaru
wyrzucać.


Większość z nich to płyty z czasopism i muzyka. Trochę się ich przez kilka lat nazbierało... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wywaliłem na śmietnik - do kontenera na plastik xD Było tego naprawdę sporo xD

mooman - kolega obkleił sobie całą boczną ścianę :P nawet fajny efekt, ale nie na dłuższą metę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak miałem dużo płyt to z kumplem szedłem w takie miejsce i niszczyłem petardami :D Sklejało się taśma 30 płyt wrzucało się w tę dziurkę bertę i było bum :D Bylismy młodzi a jaką radochę mieliśmy :D Teraz to po prostu wyrzucam do smietnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:42, mooman napisał:

A może ma ktoś jakiś fajny pomysł na wykorzystanie płyt CD?

Ja przyklejam wszystko na sufit :D
Jeszcze mam sporą porcję do naklejenia, może w końcu zapełnię sufit :D

20071127204623

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:45, hate mastah napisał:

Najlepiej do worka na śmieci i wrzucić do kontenera z plastikiem -.-


No właśnie o tym myślałem, ale nie wiedziałem, czy nie ma czegoś takiego jak ''segregacja płyt, itp.''. Nie byłem pewny, czy nie trzeba ich oddawać, jak na przykład baterii lub butelek.

GoRo-H2o

Bardzo fajny pomysł! Gratuluję talentu! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:48, wasik.klin napisał:

> Najlepiej do worka na śmieci i wrzucić do kontenera z plastikiem -.-

No właśnie o tym myślałem, ale nie wiedziałem, czy nie ma czegoś takiego jak ''segregacja płyt,
itp.''. Nie byłem pewny, czy nie trzeba ich oddawać, jak na przykład baterii lub butelek.


to idz do jakiegoś domu dziecka - tam na pewno płytki przydadza się biednym dzieciom :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2007 o 20:48, wasik.klin napisał:

No właśnie o tym myślałem, ale nie wiedziałem, czy nie ma czegoś takiego jak ''segregacja płyt,
itp.''. Nie byłem pewny, czy nie trzeba ich oddawać, jak na przykład baterii lub butelek.

Przecież to plastik jest :P Zrób jak napisał Hate, worek na śmieci, i do śmietnika na plastik :P Pierwszy raz widzę żeby ktoś na forum, miał kłopoty z wyrzuceniem śmieci xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:49, hate mastah napisał:


to idz do jakiegoś domu dziecka - tam na pewno płytki przydadza się biednym dzieciom :]


Racja - jutro dowiem się, gdzie jest najbliższy dom dziecka w mojej okolicy i zobaczę. Myślę, że na 100% wezmą te płyty.

NuGGet - te 'śmieci' wydawały mi się nietypowymi odpadkami... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No! to już mam w czym wybierać:
- sufit
- podłoga
- śmietnik
- dom dziecka
coś się wybierze... ;)
A może, jak pogłówkuje, to sam wpadnę na jakiś genialny pomysł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, jak w jakims brukowcu były dodawane plyty z piosenkami Ich Troje. No to rzucalismy z kolegami je do siebie, i tak przypadkiem trafiały w ścianę i tak pięknie się rozpadały na lśniące kawałeczki. Potem hajcowaliśmy mała ognisko i druga partia płyt, która była wykorzystywana do rzucania do celu(czyt. ogniska ;). Ach i ten charakterystyczny odgłos palącej płyty...Ach, to było to.. :D

P.S. No jeszcze zostaje ci Allegro, jeżeli płytki są oryginalne tudzież pochodzą z czasopism komputerowych lub innych legalnych dróg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2007 o 21:40, Amadeusz1 napisał:

P.S. No jeszcze zostaje ci Allegro, jeżeli płytki są oryginalne tudzież pochodzą z czasopism
komputerowych lub innych legalnych dróg;)


Mógłbym sprzedać na Allegro, ale na opakowaniach jest napisane, że "płyta i czasopisma stanowią integralną całość i nie mogą być sprzedawane oddzielnie", więc nie wiem, czy można tak je sprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziadek mieszka na wsi i ma 2 czereśnie i ma problem bo wrony mu zjadają te czereśnie. Dałem mu porysowane CD które mi już nie działały a on je zawiesił na drzewach. Ptaki sie bardzo boją odbić na płytach działa to lepiej niż sreberka i strachy. POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyty nie działają, to można je wykorzystywać jako podkładki pod kubek. Teraz aktualnie mam Robin Hooda jako podkładkę, bo nie działa mi ani oryginał, ani kopia która zrobiłem na wszelki wypadek :D a jak zginie to następna, zawsze się jakaś znajdzie. często też jak nie mam co robić albo czekam aż coś się wczyta to pisze po nich. A że mam dwóch braci, to każdy coś od siebie napisze, narysuje i fajny efekt potem jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 21:52, wasik.klin napisał:


> P.S. No jeszcze zostaje ci Allegro, jeżeli płytki są oryginalne tudzież pochodzą z czasopism

> komputerowych lub innych legalnych dróg;)

Mógłbym sprzedać na Allegro, ale na opakowaniach jest napisane, że "płyta i czasopisma stanowią
integralną całość i nie mogą być sprzedawane oddzielnie", więc nie wiem, czy można tak je sprzedać...


Wiesz, wystarczy popatrzeć na aukcje na Allegro aby się przekonać, że połowa aukcji to właśnie płyty z grami. Tak więc nie masz się co przejmować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować