Zaloguj się, aby obserwować  
Jar_Jar_Binks

Mafia 2 - Temat Ogólny [M]

2830 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2010 o 12:02, knopfler napisał:

> Fabuła to z 5 godzin grania , lub mniej a reszta na odnalezienie 159 listów gończych

>
Ja tam powoli, bez gonienia przeszedłem grę w 14 godzin (100 %) więc dla mnie to nie
taka wcale zła inwestycja. Tyle samo mniej więcej grałem w ACII (też przeszedłem na 100%)
i też nie żałowałem pieniędzy. Nie trzeba było się tak spieszyć to byś dłużej pograł.
I ludzie, to że od premiery jedynki minęło 8 lat nie znaczy że ta gra była tworzona przez
8 lat.

Co nie zmienia faktu, że gra jest uboga w dodatki. Byłby problem z dodaniem choćby trybu swobodnej jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było w grze ale twórcy usunęli . nie kłamię bo jest sporo tematów na ten temat, no i modderzy znaleźli część plików odpowiadających za to .
No i też jest modyfikacja która dodaje tryb swobodnej jazdy która zajmuje 3 MB !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka

Mam takie pytanie. Czy Mafie w wersji PL (w sensie zakupionej w sklepie w Polsce) mozna zainstalowac na steamie w calosci w jezyku angielskim? Pytam bo to roznie bywa, np. MW2 instaluje sie w jezyku odpowiadajacemu ustawieniom w profilu, ale Krol Artur instaluje sie juz tylko w wersji pl

Jak to jest z Mafia?

(w sumie podobne pytanie mam o RUSE :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...........

To teraz moje statystyki, ostro pograłem tej nocy i mam już 9godzin gry i zaledwie 18% przejścia gry. Można? Można.

Ja tam nie żałuję tych 104zł, świetna gra pomijając kilka baboli w formie uproszczeń w gameplayu ale szczegółów czepiał się nie będę. Jazda zimą po mieście jest cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 13:31, Citkowsky napisał:

To teraz moje statystyki, ostro pograłem tej nocy i mam już 9godzin gry i zaledwie 18%
przejścia gry.


:O
Inaczej trudno mi to wyrazić. Robiłeś konkretną rozróbę (np. strzelając z bazooki której nie ma) czy tylko jeździłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 14:48, sinir napisał:

> >...........



tylko jeżdżenie, chodzenie, przyglądanie się pięknym widokom i przechodniom, nic więcej. Nawet nikogo nie uderzyłem:) Jak już to tylko wypadki samochodowe;) Świetna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2010 o 13:31, Citkowsky napisał:

Ja tam nie żałuję tych 104zł, świetna gra pomijając kilka baboli w formie uproszczeń
w gameplayu ale szczegółów czepiał się nie będę. Jazda zimą po mieście jest cudem.


Gdzie w takiej cenie kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...........

Od znajomego który trudni się sprzedażą gier i tak się złożyło, że miał kilka sztuk Mafii 2. Gratis dostałem właśnie ten breloczek z Mafii 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 23:02, Citkowsky napisał:

>>...........

Od znajomego który trudni się sprzedażą gier i tak się złożyło, że miał kilka sztuk Mafii
2. Gratis dostałem właśnie ten breloczek z Mafii 2.


Ma może jeszcze jedną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kolegę doskonale rozumiem. Pierwszy raz przeszedłem mafię właściwie pędem- przerywniki oczywiście oglądałem, ale zasadniczo to nic więcej, żadnej eksploracji. Wiadomo- za świerszczykami się rozglądałem, zdobyłem ponad połowę. Grę ukończyłem w 11 godzin. średni poziom trudności.


Teraz gram sobie na trudnym (też baardzo niewielki wysiłek...) rozglądając się za listami gończymy i resztą świerszczy. Już mam 17 godzin, a rozdział dopiero ósmy.


I z całym szacunkiem, ale zrobienie Mafii w 100% w 7 godzin uważam po części za oszukiwanie samego siebie, bo widać że była to robota typu "mam mapkę z zaznaczonymi świerszczami, i listami gończymi. Czas- start!"

Ale każdy robi to co lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodząc pierwszy raz Mafie2 w ogóle nie natknąłem się na "listy gończe" (mam 0/157 czy 151 nie pamiętam). Jak to w ogóle wygląda? Rzuca to się jakoś w oczy? I gdzie to niby jest? W misjach czy po ulicach na ścianach ponaklejane?

Jedyne co to 4 czy 5 playboyów znalazłem i może dla lasek zdecyduję się przejść grę raz jeszcze, choć jakoś m nie śpieszno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 01:35, Osiol napisał:

(mam 0/157 czy 151 nie pamiętam)


159 :)

http://static.gamesradar.com/images/mb/GamesRadar/us/Games/M/Mafia%202/Everything%20Else/Guide/Wanted%20Posters/Wanted%20Poster%2038--article_image.jpg

Tak to wygląda. Wisi toto na murach w całym mieście. Najcięściej na bocznych alejkach, na zadupiach. Jak Cię misja zaprowadzi na totalne zadupie- i będziesz łupał na terenie miejskim- też należy szukać ;) Zawsze na otwartym terenie, nigdy w pomieszczeniach. Niemal odwrotnie jak z playboyami.

Wszystkie wygląają tak samo przed "zerwaniem", więc z całą pewnością są charakterystyczne.


Za pierwszym razem zdobyłem tylko jednego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd/Niedopatrzenie w 15 rozdziale. Zawiera spoilery.

Spoiler


W 15 rozdziale można jechać do portu, a tam w biurze przebywa Derek. Można nawet z nim pogadać. A jak wiadomo w 14 rozdziale Vito zabija Dereka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, gra w której się nie da skakać... ale ogólni mafia 2 dla mnie nie zła ale skoro nie chcieli dawać możliwośći pływania to mogli zrobić, że nasz bohater się topi a nie stawiać niewidzialną ścianę... nie wspominając już o wrzuceniu auta do wody bądź człowieka... A teraz pytanie - da się jeździć policją na sygnale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 11:24, crash807 napisał:

Nie ma co, gra w której się nie da skakać... ale ogólni mafia 2 dla mnie nie zła ale
skoro nie chcieli dawać możliwośći pływania to mogli zrobić, że nasz bohater się topi
a nie stawiać niewidzialną ścianę... nie wspominając już o wrzuceniu auta do wody bądź
człowieka... A teraz pytanie - da się jeździć policją na sygnale?


klawisz od zmiany stacji radiowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem DLC pt. "Jimmy''s Vendetta". Jak wiadomo takie dodatki to ZUO, ale ktoś musi zdać raport, nie? :] W związku z tym napiszę mini-recenzję. Odniosę się też do artykułu z GOLa, bo parę rzeczy mi tam nie pasuje.

Zacznę od długości. Mi DLC od momentu rozpoczęcia do pokonania ostatniego bossa zajęło dokładnie 5 godzin i 25 minut, grając na najwyższym poziomie trudności. To niezły wynik. No, nie do końca, ale tym zajmę się później. W rozszerzeniu do rozegrania mamy ok. 30 misji. Podzielone są one na parę kategorii. Czasem musimy ukraść jakiś wóz i przewieść go do garażu (stosunkowo proste i nudne, ale dobrze płatne), czasem wysadzić jakieś cysterny, pobić rękoma jakichś mniejszych łotrów lub po prostu pozabijać uzbrojonych w Tomki i inne klamki gangsterów. Dużo jest tutaj rozwałki, to trzeba przyznać. Dodatkowo do każdej misji (każda ma osobny znacznik na mapie) możemy przystąpić ponownie, by poprawić swój wynik.

Ano właśnie, wynik Za wykonaną misję otrzymujemy stosowną rangę. od S (special) do np. D. Niższej nigdy nie dostałem. Punkty są zapisywane online, więc możemy porównać nasz z rezultatami innych graczy. Punkty zdobywać można strzelając w głowę, zabijając przeciwników normalnie, wysadzając samochody, osiągając pojazdem dużą prędkość i driftując. Są też inne sposoby, ale wymieniać wszystkich nie zamierzam.

Misje teoretycznie są na czas, ale ja, mimo dość spokojnej gry, nigdy na tym nie ucierpiałem. Zawsze zostawała mi przynajmniej połowa czasu (nie licząc odwożenia samochodów, tam została mi może 1/3). Kompletnie nie czuć presji. Licznik czasu służy tylko po to, by wyciągnąć z niego punkty, którymi oblicza się rangę po zakończeniu misji. W kwestii uzbrojenia nic się nei zmieniło, te same pukawki do wyboru. Każda misja trwa 5-10 minut. Poziom trudności nie jest wysoki, choć miejscami dla niektórych może być zbyt trudno. Zgon podczas wykonywania zadania, nawet przy jego końcu, to konieczność rozpoczęcia go od początku. Sam zginąłem 12 razy. Dla porównania w podstawce 13 razy, grając na tym samym poziomie. Tylko tam strzelaniny były mniej... chaotyczne.

Teraz coś o fabule... No i tu właściwie mógłbym skończyć z tym tematem, bo fabuły kompletnie N_I_E M_A. Tutaj odniosę się właśnie do recenzji DLC na GOLu. 3 minusy dodatku dotyczą tam właśnie fabuły i rzeczy z nią związanych. Tylko producenci od samego początku zapowiadali, że fabuły nie będzie, a misje będą typowo arcadowe. Stąd jedynie 3 cut-scenki znajdujące się w grze. Ja na to byłem przygotowany, więc nie uważam tego za minusy, tym niemniej chciałbym zobaczyć DLC z jakąś fabułą.

No to teraz będzie mniej przyjemnie. DLC kosztuje niecałe 10 dolarów. To dość sporo jak na dodatek który był gotowy przed premierą!. Nikt mi nie wmówi, że zrobili DLC na 5,5h w 2 tygodnie. Tutaj przeogromny minus: odcinanie biletów. Wszystko zostało już powiedziane, ja tylko to powtórzę. Popełniono jedno z największych chamstw w historii branży tego roku. Z gry wycięto nie tylko ten dodatek, ale również masę contentu, który powinien być w grze. Zresztą są dowody na to, że akcja miała być kontynuowana, m.in. miała dziać się po roku 1951. Ale na tym się skończyła bo jeden z ludzi odpowiedzialnych za grę rzekł tak: odetnijmy połowę i sprzedajmy za drugie tyle! No i tak zrobili. C-H-A-M-S-T-W-O. Tyle na ten temat.

Podsumujmy: sam w sobie dodatek nie jest zły. Dla wielbicieli free ride jak znalazł (choć istnieje też darmowy mod). Irytuje jednak to, że to wszystko powinno się znaleźć już na płycie z grą, a nie być sprzedawane za dodatkowe pieniądze. Od was zależy czy kupicie. Jeśli ktoś lubi i chce protestować to niech tego nie robi. Obawiam się jednak, że to walka z wiatrakami. Nie wierzę w cudowną przemianę. To genialne studio zamieniło się po prostu w zbiorowisko ścierwa lecącego na kasę. Illusion Softworks - RIP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować