Zaloguj się, aby obserwować  
Jar_Jar_Binks

Mafia 2 - Temat Ogólny [M]

2830 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2010 o 13:14, Pietro87 napisał:

Widzę nasz "wspólny znajomy" z przed kilku[nastu?] stron ciągle bezkarnie na potęgę trolluje
temat... [jeden z powodów dla których tu już praktycznie nic nie pisze od dłuższego czasu]



Staram się go ignorować bo ten dzieciak na wszystko zawsze narzeka i będzie narzekał.

Teraz czas na granie został podzielony pomiędzy Mafię 2 a F1 2010 ale i tak prawie codziennie odpalam Mafię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 00:46, Lord_Polish napisał:

Na Steamie to chyba wygląda tak, że gdyby było takie GOTY, to DLC i gra to są różne klucze.
Więc jeśli teraz mam Mafię 2, a potem kupię GOTY, to będę miał DLC, a drugi klucz do
Mafii 2 gdzieś opchnę (w postaci gifta)?

Nie. To tak jak np. kupisz jakiś pack na promocji, a jedną z gier masz na koncie. To wtedy tego klucza nie dostajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem następującą informację o nadchodzącym dodatku DLC do Mafii 2, czyli Joe''s Adventures:

"It will be a story based game similar to Mafia II with optional side quests similar to the missions in Jimmy''s Vendetta, it will also be free roam."

IMO najlepsze możliwe posunięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meega giera - ten klimat, te widoki, ta jazda :D Dużo pitolić nie będę, bo pewnie Mafię już obrobiliście od dnia premiery, ale ja dopiero zaczynam - i po pierwszych misjach jestem już wniebowzięty. Grafika idealna, dopracowana, pomimo tego, że jadę na średnich, ale przynajmniej bez ścinek. Na razie tak jak mówiłem super, początek ciekawy, Vito jako bohater daje radę i obaczymy co będzie dalej. Ahh szkoda, że nie ma się więcej czasu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem sobie Mafię 2 drugi raz. Nie wiedziałem, że jest tyle możliwości przy misji z

Spoiler

ratowaniem Leo. Przejść można na trzy sposoby, ale jednym się ginie, więc właściwie na dwa. Co za możliwości! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka miala predyspozycje na jedna z lepszych w tym roku :) piekna grafika, silnik dostosowany nawet dla slabszych pc, ogormna liczba piosenke w radiu no i ciekawi bohaterowie, niestety to wszystko sie konczy po kilku godzinach. Zal mi jak cholera bo gra naprawde miodna, chociazby przyjemnie sie jezdzilo po miescie, ale co tu robic? Powinni zrobic tak jak w GTA tzn ogormne mozliwosci zabawy poza watkiem fabularnym ;) a sam watek powinien byc dwa razy dluzszy. Chociaz mogli tez zrobic misje poboczne u 2-planowych postaci by je lepiej poznac i sie przywiazac :).

Spoiler

Mnie np koncowka w ogole nie poruszyla, bo nie przywiazalem sie do ani jednego z bohaterow, a to wielki blad bo gracz powinien w czasie gry stworzyć jakąś wieź z postaciami, tak jak w filmie lub ksiazce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 13:25, Ancient_Lord napisał:

Jak to? ;o Myślałem że to gra liniowa w 100% ;) Proszę, napisz mi każdy ze sposobów.


Spoiler

1. Vito włazi z Leo do wanny i zakrywa się zasłonką. Henry wchodzi do łazienki i strzela w zasłonkę, po czym Vito pada martwy na ziemię (trafił w niego, nie w Leo).
2. Vito chwyta za prześcieradło i zaczepiając je odpowiednio, schodzi z Leonardem przez okno na tyłach domu. Henryk widzi tylko odjeżdżający samochód.
3. Heniowi udaje się dotrzeć do Leo i Vita przed ich ucieczką, jednak okazuje litość i nie zabija Leo pozwalając mu uciec.



Tak samo w misji z kradzieżą kartek na paliwo
Spoiler

są dwa wyjścia. Można wyłączyć alarm w piwnicy i obejść się bez alarmowania policji. Dostaje się więcej forsy za wykonaną robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedłem do 5 rozdziału i gra się bardzo przyjemnie. Fajna muzyka, świetny klimat lat 40. i bardzo dobre dialogi. Jedyną wadą jest to, że jest za dużo misji "jeżdżonych", a za mało "strzelanych". Przy czym jazda samochodem jest mordęgą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 20:39, filip29 napisał:

Właśnie doszedłem do 5 rozdziału i gra się bardzo przyjemnie. Fajna muzyka, świetny klimat
lat 40. i bardzo dobre dialogi. Jedyną wadą jest to, że jest za dużo misji "jeżdżonych",
a za mało "strzelanych". Przy czym jazda samochodem jest mordęgą.


a jaki masz ustawiony tryb jazdy to tez ma znaczenie ze źle się jeździ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 20:57, filip29 napisał:

> a jaki masz ustawiony tryb jazdy to tez ma znaczenie ze źle się jeździ...

Normalny.

Ja jestem obecnie w 14 rozdziale i po drodze było kilka większych strzelanin :) Nie martw się, jeszcze sobie postrzelasz, zwykle największa rozpierducha jest na koniec.

Co do fabuły to bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie

Spoiler

zabicie Tommy''ego Angelo. Nastawiony byłem na sprzątnięcie jakiegoś zwykłego kolesia, a tutaj scena końcowa z jedynki. Naprawdę miłe zaskoczenie. Choć znowu mi go było szkoda, tak samo jak parę lat temu grając w pierwszą część :/ Przede mną jeszcze zebranie kasy na spłatę długu i z tego co widziałem to jakaś ostatnia misja mnie czeka. A potem biorę się za DLC bo klimat filmowy naprawdę przedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem grę. Pomimo, że nie była tak dobra jak pierwsza część to grało mi się naprawdę przyjemnie. Jakie mamy DLC do wyboru? Chodzi mi o te, co dodają nowe misje, a nie te z nowymi samochodami, bronią itp. I czy wyjaśniają co działo się po zakończeniu? Czy to już zupełnie inne historie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 23:28, Hartus napisał:

Właśnie ukończyłem grę. Pomimo, że nie była tak dobra jak pierwsza część to grało mi
się naprawdę przyjemnie. Jakie mamy DLC do wyboru? Chodzi mi o te, co dodają nowe misje,
a nie te z nowymi samochodami, bronią itp. I czy wyjaśniają co działo się po zakończeniu?
Czy to już zupełnie inne historie?


Na pececie, bo zakładam że to na tej platformie grasz, jest tylko Jimmy''s Vendetta na razie. 5-6h zabawy, ale w bardziej "rozwałkowym" stylu niż podstawka. Brak fabuły i cut scenek, poza dwoma na początku i jedną na końcu. Dodatek był gotowy przed premierą, co trochę boli uczciwych graczy.

Ale to nic, najlepszy będzie Joe''s Adventures. Główne misje będą podobne do tych z podstawki, czyli nastawione na fabułę i klimat, ale biegać się będzie postacią Joe. Wykonać też będzie można zadanka poboczne w stylu Jimmy''s Vendetta. Wszystko to w Free Roamie. Według mnie zapowiada się bardzo ciekawie, ale premiera podobno odbędzie się dopiero w grudniu tego roku. Dodam, że akcja będzie umiejscowiona

Spoiler

podczas pobytu Vito w więzieniu przez 7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To szkoda. Nie ciągnie mnie do takiego DLC na odwal się. Dwie cut scenki i bez sensowna rozwałka mnie nie porywa.
Ale rzeczywiście warto czekać na tego o Joe bo w sumie go polubiłem. A zdecydowanie bardziej niż gburowatego Vito myślącego tylko o tym jak zarobić.
Jednak najbardziej mnie boli to, że nie wiadomo co się stało z

Spoiler

Joe po zakończeniu podstawki. Prawdopodobnie go "sprzątnęli", ale to tylko domysły.

Liczyłem na jakieś rozwinięcie zakończenia dwójki. Może te konsolowe DLC coś ujawniają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są w ogóle jakieś misje poboczne w tej Mafiji? Jestem w piątym rozdziale i dopiero teraz bardziej zainteresowałem się miastem, pozwiedzałem, pobawiłem się z glinami, poubierałem, ale co poza tym?
Ani nie mogę oddać samochodów do złomowiska za kasę (myślałem, że będzie taka możliwość), nie ma też żadnej roboty w dokach, jedynie muszę podążać główną i iść bodajże po broń jakąś, a następnie do Joego. Piąty rozdział zaczął się klimatycznie,

Spoiler

uratowałem jakąś laskę

, potem jeździłem za nią licząc na jakąś...kolację, ale w końcu ją zgubiłem. :( Pewnie i tak jeździła bez celu...
Nic co można by robić oprócz głównej ścieżki? Oczywiście nie licząc znajdźków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czystej grze jest tylko jedna "fucha" poboczna i to tyle.
Reszta to liniowa fabuła, bez free roamu [chyba, że zaliczysz sporadyczny między misjami ale to nie to samo]
Jimmy Vendetta to jest DLC zawierające free roam i misje luxne, arcadeowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafię 2 bym kupił, bo mam kasę. Ale jednocześnie jara mnie NFS Hot Pursuit. Czy Mafia 2 jest warta swojej ceny? Grałem w demo, podobało mi się, ale wiecie no, dużo gier wychodzi w tym roku to może czym innym warto by się zainteresować...
Powiem tylko, że na Mafię długo czekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować