Zaloguj się, aby obserwować  
Asthariel

13latek zabił za abonament do gry MMO

116 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2007 o 20:53, Asthariel napisał:

Czy ja wiem , moim zdaniem wciąż o wiele więcej osób woli telewizję niż kompa. Swoją drogą
,już jakoś się nie słyszy o uzaleznieniach od TV. Nie ma takich przypadków , czy znudło się
dziennikarzom?

od televizji też są ale ludzie ogólnie dużo tv oglądają więc nikt tego nie widzi od kompa jest coraz więcej i nie widze tego tylko w gazetach ale też w szkole np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać mianiactwo istnieje... Ehh, naprawdę, nie jestem fanem MMO, ani też przeciwnikiem, ale to co potrafią niektórzy zrobić po prostu mnie rozbraja. Wiem jedno, skoro kupuję grę, to płacę za nią raz, a nie wydaję kasę tylko po to, by po jakimś czasie wyłożyć kolejne dyszki, bo się abo kończy. A jak widać, istnieją cioty na świecie, które potrafią się popchnąć do takiego czynu. Ja bym gnojkowi zafundował poprawczak, a po skończeniu pełnoletności kryminał, na 15 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:53, Kazmierczak-M napisał:

No i właśnie dlatego ja nie dam się namówić na żadne płatne MMO :P Swoją drogą to tragiczne
co dzieje się z dzisiejszymi +/- 13 latkami :/


po prostu zbyt wcześnie mają dostęp do komputera i potem nikt ich nie kontroluje. W jakie gry grają o jakiej treści itp. A potem wyrasta taki mały kryminalista który pisze gUra krUl. Zamiast posiedzieć przed książką i sie doedukować to oni grają w MMO a najczęściej w Tibie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:53, Kazmierczak-M napisał:

No i właśnie dlatego ja nie dam się namówić na żadne płatne MMO :P Swoją drogą to tragiczne
co dzieje się z dzisiejszymi +/- 13 latkami :/


Moim zdaniem takie myślenie też jest błędne :P...wszystko jest dla ludzi , ale z umiarem ;). Nikomu nie zaszkodzi pograć sobie w jakąś grę z godzinkę dziennie ;)...ale większość ludzi nie ma tego czegoś czym jest umiar i potem dochodzi do takich sytuacji :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:58, mlynar911 napisał:

> No i właśnie dlatego ja nie dam się namówić na żadne płatne MMO :P Swoją drogą to tragiczne

> co dzieje się z dzisiejszymi +/- 13 latkami :/

po prostu zbyt wcześnie mają dostęp do komputera i potem nikt ich nie kontroluje. W jakie gry
grają o jakiej treści itp. A potem wyrasta taki mały kryminalista który pisze gUra krUl. Zamiast
posiedzieć przed książką i sie doedukować to oni grają w MMO a najczęściej w Tibie ;>

właśnie przeraża mnie to że akurat w tibie ani to ładne ani grywalne ani fajnej muzyczki nie ma(wogóle żadnego dźwięku) mogliby se w wowa chociaż pograć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:58, mlynar911 napisał:

> No i właśnie dlatego ja nie dam się namówić na żadne płatne MMO :P Swoją drogą to tragiczne

> co dzieje się z dzisiejszymi +/- 13 latkami :/

po prostu zbyt wcześnie mają dostęp do komputera i potem nikt ich nie kontroluje. W jakie gry
grają o jakiej treści itp. A potem wyrasta taki mały kryminalista który pisze gUra krUl. Zamiast
posiedzieć przed książką i sie doedukować to oni grają w MMO a najczęściej w Tibie ;>


ej to dlaczego tobie niezakazano bo udajesz dorosłego chociaz nim niejestes,gadasz pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie wiem czemu Tibia wywołuje tyle przemocy. Ale moim zdaniem żadna gra nie powinna wywoływać tak wielkiej agresji\depresji żeby zabić człowieka. Nie wiem ludzie którzy to robią mają zrytą psyche moim zdaniem. Ale wszystko bierze się ze społeczeństwa. Bo Polacy nie umieją ze sobą rozmawiać tylko wszystkie uczucia tłumią w sobie. I czekają kiedy ich ktoś zapyta jak się czują. ;/ smutne ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:02, hammerfall87 napisał:

> > No i właśnie dlatego ja nie dam się namówić na żadne płatne MMO :P Swoją drogą to
tragiczne
>
> > co dzieje się z dzisiejszymi +/- 13 latkami :/
>
> po prostu zbyt wcześnie mają dostęp do komputera i potem nikt ich nie kontroluje. W jakie
gry
> grają o jakiej treści itp. A potem wyrasta taki mały kryminalista który pisze gUra krUl.
Zamiast
> posiedzieć przed książką i sie doedukować to oni grają w MMO a najczęściej w Tibie ;>


ej to dlaczego tobie niezakazano bo udajesz dorosłego chociaz nim niejestes,gadasz pierdoły.

może i udaje ale według mnie to jest w miare sensowne..,.w miare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:04, mlynar911 napisał:

Ja sam nie wiem czemu Tibia wywołuje tyle przemocy. Ale moim zdaniem żadna gra nie powinna
wywoływać tak wielkiej agresji\depresji żeby zabić człowieka. Nie wiem ludzie którzy to robią
mają zrytą psyche moim zdaniem. Ale wszystko bierze się ze społeczeństwa. Bo Polacy nie umieją
ze sobą rozmawiać tylko wszystkie uczucia tłumią w sobie. I czekają kiedy ich ktoś zapyta jak
się czują. ;/ smutne ale prawdziwe

nie tylko polacy niestety cały świat jejt pełny takich ludzi a w połączeniu z mmo to zagłada ludzkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dam przykład mojego kumpla brat chodzi do 1 klasy podstawówki.
Ale jak nie zagra na kompie w ciągu dnia to staje się agresywny ,że nawet super niania by nie pomogła ;]. A wszystko dlatego ,że rodzice pozwalali mu wcześniej siedzieć ile sam chciał przed kompem. To chyba w jego główce już jest coś nie tak prawda ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skutki gier MMO. Jakby nie mógł wysepić tej kasy od rodziców. Ale on to chyba był już uzalezniony skoro żeby gra potrafł zabić. Coraz gorzej z tymi ludźmi na tym świecie. A gorzej jak spotkasz się z takim wariatem i Ciebie bedzie chcaił zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:07, mlynar911 napisał:

Dam przykład mojego kumpla brat chodzi do 1 klasy podstawówki.
Ale jak nie zagra na kompie w ciągu dnia to staje się agresywny ,że nawet super niania by nie
pomogła ;]. A wszystko dlatego ,że rodzice pozwalali mu wcześniej siedzieć ile sam chciał przed
kompem. To chyba w jego główce już jest coś nie tak prawda ?!

Z moim bratem chodzacym do zerówki niestety jest identycznie :-/ Chociaż dostał szlaban i z 5 dni już nie gra. Na kompie. Na komie taty może grac. A jak nie gra wpada w histerię. Kurde , ja dostałem kompa na komunię , i nigdy nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś Polacy szczególnie. NIe to żebym nie był patriotą tylko mówię jakie są realia. Na Podlasiu strasznie dużo popełnianych jest samobójstw bo nikt z nikim NORMALNIE nie może się dogadać. To jeden się powiesi bo laska mu z przed nosa uciekła, to drugi ,że matka była zbyt surowa i oschła w stosunkach do niego, to trzeci ,że miał poroblemy z kumplami bo się źle zrozumieli. A skąd wiem zapytacie?! Bo mieszkam na Podlasiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutne ale... myślę że to za bardzo nagłosnione. Tyle samo osób ginie własnie w tej chwili na drogach. Jak dla mnie to kolejny fajny przypadek dla tak zwanych Prof.S.Jonalistów jakie to gry są złe i niszczą psychikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To źle wróży temu pokoleniu :P...dzieci podatne na gry (na pewno grają w gry nie przeznaczone dla nich :P) są agresywne ,gdy nie mogą w nią pograć :P...to jest jak narkotyk w tym przypadku :P.Takie sygnały uzależnienia trzeba tępić jak najszybciej :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:14, Nertis napisał:

To źle wróży temu pokoleniu :P...dzieci podatne na gry (na pewno grają w gry nie przeznaczone
dla nich :P) są agresywne ,gdy nie mogą w nią pograć :P...to jest jak narkotyk w tym przypadku
:P.Takie sygnały uzależnienia trzeba tępić jak najszybciej :P.

Pamietam jak tak samo mówiono o telewizji ,muzyce,radiu itp :) i co dalej istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:14, Nertis napisał:

To źle wróży temu pokoleniu :P...dzieci podatne na gry (na pewno grają w gry nie przeznaczone
dla nich :P) są agresywne ,gdy nie mogą w nią pograć :P...to jest jak narkotyk w tym przypadku
:P.Takie sygnały uzależnienia trzeba tępić jak najszybciej :P.


Co do tego zgodzę się z Tobą. Ale kto ma je tępić jak nie rodzice. Ale oni nie widzą problemu ich dziecka bo ALBO są zapracowani ALBO dają mu grać ,żeby się odczepił. To do niczego nie prowadzi wręcz przeciwnie jeszcze bardziej pogrąża to dziecko w nałogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:01, Nertis napisał:

Moim zdaniem takie myślenie też jest błędne :P...wszystko jest dla ludzi , ale z umiarem ;).
Nikomu nie zaszkodzi pograć sobie w jakąś grę z godzinkę dziennie ;)...ale większość ludzi
nie ma tego czegoś czym jest umiar i potem dochodzi do takich sytuacji :P.


Ależ oczywiście , nie neguję tego że wszystko jest dla ludzi. wiem , z tymi 13 latkami trochę uogólniłem ale to wynikało z własnych doświadczeń. Szczerze mówiąc wątpię aby na takie zachowanie wpływ miała sama gra , jest to raczej wina osłabionej i wypaczonej psychiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rodzice nie umieli tego opanować...pewnie dali mu szlaban i nawet nie próbowali wyjaśnić

dali mu szlaban nic nie mówiąc a mogli wyjaśnić dlaczego nie powinien grać 8 godz dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować