• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 26.01.2010 o 08:34, Oloninho napisał:

Witam. Już przy instalacji miałem problem, gdyż wyskakiwał mi dziwny komunikat o lokalizacji
gry. Stworzyłem więc w folder, w którym miała się znaleźć no i zainstalowałem. Teraz
mam kolejny problem. Gdy chcę uruchomić grę pojawia mi się to okno autorunu, a gdy naciskam
"play" wyskakuje mi błąd widoczny na screenie. Co robić? Zaznaczam, że kiedyś już grałem
w tą samą grę, tyle że na innym kompie. W każdym razie, nie było żadnych problemów.



Znam ten błąd świetnie. Ustaw datę w zegarze (prawy dolny róg:)) na 2006 rok i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.Chciałbym poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu:Gdy włączam grę natychmiast pokazuje mi się komunikat o tym, iż aplikacja startup przestała działać.Po czym odpalają się reklamy jak zawsze ,z ta różnicą, iż wywala wszystko na pulpit, w momencie kiedy ma się pokazać menu.Gra działała jeszcze w zeszłym tygodniu,nie wiem co się mogło stać.Może to być istotne, iż zainstalowałem w zeszły piątek grę: Warhamer 40 k :chaos rising.Która również podchodzi pod GfWL.Proszę o pomoc ,gdyż tak jak mowie nie wiem już co robić.Ściągnąłem z internetu inny plik startup (Crack).Jednak To nie chodzi o ten plik.Gra jest oryginalna i działa bez płyty.Crack był tylko testem.POMOCY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam problem z Gearsem. Kupiłem przedwczoraj tą grę w XK Gold. Włączam instalkę, potem instaluję live''a i uruchamiam grę ale od razu wyskakuje błąd: "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono PCCompact.dll. Ponowne zainstalowanie tej aplikacji może naprawić ten problem". Niestety reinstall wcale tego nie naprawia, nie naprawiają tego także patche które ściągałem z gram.pl. Ściągnąłem ten brakujący plik z neta, ale po wrzuceniu go do folderu z grą pojawia się inny błąd: "Wystąpił problem z aplikacją WarGame-G4WLive.exe i zostanie ona zamknięta." Jak to naprawić? I jeszcze ciekawostka: Za pierwszym razem gdy instalowałem tą grę Zajmowała ona jakieś 4,50 GB, a teraz zajmuje 5,91GB. To chyba nie jest normalne? Ile miejsca powinna faktycznie zajmować? Ponadto podczas instalacji pasek postępu zapełnił się cały w sekundę, a potem musiałem czekać nie wiedząc ile jeszcze pozostało do końca. Wy też tak mieliście? Bardzo proszę o pomoc, bo nie po to wydawałem pieniądze na tą grę żeby tylko stała na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do instalacji. Wałkowane już dużo razy (Moja wypowiedź) :

"Wiec w mojej wersji instalowalo sie do ostatniej kreski w ciagu 10 sekund a potem trwalo jakies 25-40 min
Wlacz folder, gdzie bedziesz gre instalowal i podczas instalacji zobacz czy nie zmienia swojej pojemnosci"

Musisz po prostu czekać i nie naciskaj anuluj !!!
Odczekasz swoje i sie zainstaluje, ok 9-8 gb.

Powinno pomóc
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam problem z uruchomieniem gry mianowicie mam VISTE 32 bitowa i ppo zainstalowaniu kolejny juz raz pojawia sie komunikat o braku windows livenastepnie jak sciagam ta usługe windows live to nie moge jej zainstalowac pojawia sie komunikat ze instalacja nie moze zostac ukonczona pomocy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam następujący kłopot. Po instalacji i próbie ueuchomienia gry wyskakuje błąd, że nie znaleziono PCCompat.dll . Czy mógłby ktośdać mi link do ściągnięcia czy coś podobnego bo wszystko co znalazłem to jakieś uszkodzone lub wygasłe linki ;((
Z góry wielkie dzięki, bo szukam już od 14.00 non-stop ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla wszystkich którzy mają błąd o braku pliku pccompat.dll !
Udało mi się to wczoraj zwalczyć. A więc tak:
-usunąłem z dysku aplikacje Gears of War oraz wszystkie inne związane z Games for Windows Live.
- pobieramy Games for Windows Live (stąd - http://www.microsoft.com/games/en-us/live/Pag...ivejoin.aspx), instalujemy
-po restarcie komputera uruchamiamy instalację gry, nie przejmujemy się gdy pasek na końcu stoi bardzo długo. Tylko pozornie nic się nie dzieje, gra się instaluje (możemy to zaobserwować patrząc na powiększającą się objętość folderu z grą na dysku)
- Gdy już instalacja dojdzie do końca, wszystko powinno działać - tak przynajmniej było w moim przypadku. Pamiętajmy o kolejności ! Najpierw GfWL, dopiero GoW !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety twoja instrukcja na nic mi się nie przydała. Najpierw zainstalowałem live, a potem GoW i nic. Nadal nie może znaleźć tego PCCompact.dll. Naprawdę ta XK Gold jest jakaś niedorobiona...
PS. Czy restart kompa po zainstalowaniu Live jest ważny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.05.2010 o 06:36, Quandor napisał:

Niestety twoja instrukcja na nic mi się nie przydała. Najpierw zainstalowałem live, a
potem GoW i nic. Nadal nie może znaleźć tego PCCompact.dll. Naprawdę ta XK Gold jest
jakaś niedorobiona...
PS. Czy restart kompa po zainstalowaniu Live jest ważny?

Czy to ma jakieś znaczenie ci nie powiem, ja poprostu zrestartowałem. Możesz spróbować jeszcze raz, napewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.05.2010 o 11:46, Quandor napisał:

A takie małe pytanie: Ty też miałeś GoWa z XK Gold??? Bo moim zdaniem dane na płycie
są chyba uszkodzone...

Tak, też z ekstraklasyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam taki kłopot:
Wkładam płytę do stacji, rozpoczyna sie instalacja-pisze, że "powstawanie nowych plików. Proces może zająć kilka minut" i tu jest problem.
Czekałem nawet do 2 godz. a instalacja wcale się nie posunęła. Co mam robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,mam problem z GoW''em. Otóż zainstalowałem grę i odinstalowałem,znowu to samo zrobiłem,ale nie pomogło (OBRAZEK). Próbowałem jeszcze z płyty grę przez pliki zainstalowac lecz mam problem z pewnym plikiem. Gra jest kupiona z Biedronki "Bieda Edyszyn" Tak powiem,płyta nie zawiera rys itp. A ostatnio było z wszystkim git.Z góry dzieki i pozdro B.

20100622194639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować