Zaloguj się, aby obserwować  
art7

Co was denerwuje w grach RPG? Lub czego wam brak w takich grach typu ide zabijam, quest itp ;)

90 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2008 o 15:23, art7 napisał:

:) No właśnie co was denerwóje? Albo czego wam brak w takich grach?


możesz to pytanie podać w temacie ogólnym o RPG, takowy oczywiście istnieje
Kreatywny jesteś kolego, ale niestety takie tematy już istnieją o wszelkiej maści RPG-ach dawno powstały osobne tematy. (Zobacz ile mają postow).
Myślę że zbieranie tego w kupę jest bez sensu i prorokuję że długo twoj temat nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 15:23, Wintesun napisał:

> :) No właśnie co was denerwóje? Albo czego wam brak w takich grach?

możesz to pytanie podać w temacie ogólnym o RPG, takowy oczywiście istnieje


Ale to jest odrębny. Tylko o tym co was wkurza.
Mnie wkurza to że np. ktoś prosi mnie o kase zebym mu dał tyle a tyle. Ale ja chce mu dać więcej, bo chcę mu pomóc! Lubie pomagać i w normalnym życiu i w grach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 15:23, art7 napisał:

:) No właśnie co was denerwuje? Albo czego wam brak w takich grach?


-uje się nie kreskuje, bo się dostaje dwóję. To za moich czasów, dziś sa jedynki ;P
Albo rozwiniesz swój pierwszy post o kilka zdań albo kłódeczka na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie. Mogli by wymyśleć jakieś udoskonalenie. Nic tylko quest, zabij, wróć i nagroda. Adam k. nie na temat

Sorx moderator już nie będe. Sorx za to że napisałem "ó" a nie "u" widzę że zmienione! Czuwaj! oby tak dalej :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najgorszy jest początek. zanim będzie można porządnie poexpić to trzrba sporo się namęczyć, zdobyć doświadczenia i nabić konkretny level. Do tego czasu nie można zbyt daleko odchodzić bo zginiesz i zazwyczaj trwa zbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 15:23, art7 napisał:

:) No właśnie co was denerwuje?

Denerwuje mnie, jak ktoś łamie zasady polskiej ortografii, waląc orty w tak banalnych wyrazach ;).

Dnia 02.01.2008 o 15:23, art7 napisał:

Albo czego wam brak w takich grach?

Obecnie brakuję mi epickich przygód budowanych z wielkim rozmachem. Niestety, twórcy stawiają teraz na grafikę, fabułę tworząc po łebkach, by się rzec, że na odwał. Przez co determinowany jest właśnie podany przez ciebie przykład w topicu o prostocie i powtarzalności questów.

Dnia 02.01.2008 o 15:23, art7 napisał:

Ale to jest odrębny. Tylko o tym co was wkurza.

To czemu w takim razie nie założyć wątku o tym, co w rpgach lubimy! To była ironia, jakby ktoś nie załapał. Myślę, że nie ma, co się tak rozdrabniać i wdawać w szczegóły, bo powstałby przez to wielki bajzel na forum i odnalezienie odpowiedniego tematu wymagałoby sporo grzebania. Ogólny wątek o rpgach w zupełności by wystarczył.

Ale w trakcie pisania tego posta, walgierz jednak wątku nie zamkną, także traktujcie powyższą wskazówkę, jako dobrą radę na przyszłość :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 15:39, gothicsheep napisał:

> :) No właśnie co was denerwuje?
Denerwuje mnie, jak ktoś łamie zasady polskiej ortografii, waląc orty w tak banalnych wyrazach
;).
> Albo czego wam brak w takich grach?
Obecnie brakuję mi epickich przygód budowanych z wielkim rozmachem. Niestety, twórcy stawiają
teraz na grafikę, fabułę tworząc po łebkach, by się rzec, że na odwał. Przez co determinowany
jest właśnie podany przez ciebie przykład w topicu o prostocie i powtarzalności questów.
> Ale to jest odrębny. Tylko o tym co was wkurza.
To czemu w takim razie nie założyć wątku o tym, co w rpgach lubimy! To była ironia, jakby ktoś
nie załapał. Myślę, że nie ma, co się tak rozdrabniać i wdawać w szczegóły, bo powstałby przez
to wielki bajzel na forum i odnalezienie odpowiedniego tematu wymagałoby sporo grzebania. Ogólny
wątek o rpgach w zupełności by wystarczył.

Ale w trakcie pisania tego posta, walgierz jednak wątku nie zamkną, także traktujcie powyższą
wskazówkę, jako dobrą radę na przyszłość :P.


zapamiętam :) hehe a co U to naprawdę sorx :) się nie powtórzy.

Mnie brakuje w grach tyciąca chłopków (czyli RPG XD ) takich fajnych rozwiązań i pomysłów jaki ma wielki FABLE :) to jest RPG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie nic w takich grach nei denerwuje:)
bo tak samo w FPPs-ach
Tylko łazisz i strzelasz a czasami jakieś inne zadanie wypełnisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 15:25, Maggie 10 napisał:

Mnie denerwuje to, że prawie we wszystkich RPGach chodzi o to samo. Czyli, że np. chodzisz
rozwalasz potwory, zdobywasz lvle itp.


Jezu...a slyszalas o czyms takim jak fabula? Przeciez wlasnie o FABULE chodzi w grach cRPG. Nawet w typowych grach hack''n''slash, w ktorych sie bez przerwy hackuje i slashuje i gdzie ciagle leca lby i leje sie posoka, jest fabula - myslisz ze taki Diablo II przeszedlby bez dobrej fabuly?

Z innej beczki - mnie natomiast denerwoje kiedy jest nadmiar questow. Wtedy nie mozna nadazyc za fabula, bo ciagle tylko robimy te zadania poboczne zamiast koncentrowac sie nas fabule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2008 o 15:48, Mechu95 napisał:

Z innej beczki - mnie natomiast denerwoje kiedy jest nadmiar questow. Wtedy nie mozna nadazyc
za fabula, bo ciagle tylko robimy te zadania poboczne zamiast koncentrowac sie nas fabule.

Nie musisz questów pobocznych robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 15:59, Tomek1120 napisał:

Mnie w RPG denerwuje to że istnieja :)

A tak na serio to wkurza mnie gothic w ktorym nigdy nie wiem gdzie isc

bo chyba jak rozmawiasz to wciskasz klawisz "esc" więc nei słyszysz jak NPc wskazują drogę...poza tym jest mapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to, że często jest zbyt dużo walki, a zbyt mało dialogów i odgrywania ról. W nie których oczywiście walka mi nie przeszkadza jak w Jade Empire, ale w Planescapie to inna sprawa. Nienawidzę tam momentów gdzie jest zbyt dużo walki jak w katakumbach np. x>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 15:51, Bingolo napisał:


> Z innej beczki - mnie natomiast denerwoje kiedy jest nadmiar questow. Wtedy nie mozna
nadazyc
> za fabula, bo ciagle tylko robimy te zadania poboczne zamiast koncentrowac sie nas fabule.

Nie musisz questów pobocznych robić...



Nie musisz. Tak jak nie musisz dawac sera do pizzy, i jak nie musisz dawac mleka do goracej czekolady. Ale bez tych dodatkow to juz nie to samo, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niektórych RPG''ach jest mało swobody (vide Wiedźmin, poruszanie się po wyznaczonych przez twórców lokacjach, np. w II akcie tylko po Wyzimie Klasztornej i bagnach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mnie wkurza w RPG? Bugi :)
Często kompletnie psują gry. Przez to przestałem grać w Gothici i Wiedzmina.
Niezły był bug w Arcanum jak moja postać nagle sobie gdzieś poszła do góry i nie mogłem jej zawrócić. Najlepsze jest to że przy okazji przechodziła przez ściany, po wodzie itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje np. w Tibii że najpierw trzeba dużo expić żeby lvl wlaz a później jeszcze więcej : P ale najgorsze jest to że nie ma takiego który by naprawde pokazywał jakie jest życie np. wybór od szkoły do pracy zarabjanie pieniędzy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować