Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GX2 - pierwsze foto i specyfikacja

103 postów w tym temacie

Mam takie wrażenie że NVidia troszkę się zagalopowała do przodu i w końcu przesadzi. Obecnie większość gier chodzi w miarę przyzwoicie np. na karcie rzędu 7300 gt (wiem z własnego przykładu, nie mówię tu o takich "sprzętomarnotrawstwach" jak crysis). Przecież obecnie mało który twórca gier pozwala sobie na wymagania wyższe niż 128 ew. 256 mb w karcie (i znów nie mówię o strzlankach, których na szczęście nie jestem fanem). Ten model jest raczej dla użytkowników którzy chcą mieć najnowszy sprzęt dla zasady, nie z potrzeby bo gdy rzeczywiście tego typu sprzęt graficzny będzie konieczny do gier to już będzie z 5 innych propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nadal mam swojego wysluzonego radka x1600 pro i zastanwaim sie nad zmiana kompa a ta karta oznacza adeno spadek cen starszych kart w tym gf 8800 gt ktory bardzo mnie pociaga:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden koleś napisał ironicznie, że cena wyniesie 3 koła, a ponad połowa userów w to uwierzyła...
Ludzie! Trochę dystansu do tego, co przeczytacie w necie...

Po pierwsze nie ma jeszcze oficjalnej informacji na temat ceny, a po drugie to po prostu dwie karty 8800 GT złożone do kupy, więc nie powinna kosztować więcej niż 2 x 250 = 500 $.

Nawet przeliczając to na polskie warunki - nie będzie ona droższa niż 2000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby niektóre gry w ogóle wspierały SLi... [Nie, w ogóle nie piję do Wiedźmina...]
Chociaż trzeba przyznać, że ma ładne bebechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2008 o 20:02, zorza napisał:

Nawet przeliczając to na polskie warunki - nie będzie ona droższa niż 2000 zł.

nie mow hop.. w polsce sa obecnie karty graficzne kosztujace niemalze 3000 zl..wystarczy poszukac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 20:02, zorza napisał:

Jeden koleś napisał ironicznie, że cena wyniesie 3 koła, a ponad połowa userów w to uwierzyła...
Ludzie! Trochę dystansu do tego, co przeczytacie w necie...

Po pierwsze nie ma jeszcze oficjalnej informacji na temat ceny, a po drugie to po prostu dwie
karty 8800 GT złożone do kupy, więc nie powinna kosztować więcej niż 2 x 250 = 500 $.

Nawet przeliczając to na polskie warunki - nie będzie ona droższa niż 2000 zł.


Pamiętaj, że płaci się nie tylko za wydajność, ale również za nowoczesność i ekskluzywność. Cena którą podałeś jest możliwa, jednak bardziej obstawiałbym coś w granicach 2300 zł (tak jak to było w przypadku 8800 GTX w dniu premiery).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością ustalona cena musi leżeć w rękach producentów, GeForce 9800 GX2 drugiemu innej firmy nie może być równy, stąd ceny będą się ostro wahać pewnie od ok 2 nawet grubo ponad 3 koła, w zależności od modelu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jakie złącze będzie miała tak karta czy jeszcze "starego" PCIe - 16 czy już PCIe 2.0 ? Ale fajnie jest to że jak ona wyjdzie to kart z seri 8800 potanieją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 20:23, Maq2 napisał:

Mi wystarcza moja 7600 GS. Produkują to po to żeby naciągnąć kasiastych wariatów!


a mi nie! ale tej tutaj nie kupie,jeśli już to 8800GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 20:31, olki77 napisał:

A mnie ciekawi jakie złącze będzie miała tak karta czy jeszcze "starego" PCIe - 16 czy już
PCIe 2.0 ? Ale fajnie jest to że jak ona wyjdzie to kart z seri 8800 potanieją .


Co do tego, że jakoś znacząco potanieją, to ja nie jestem pewien,patrząc na obecną politykę limitowania kart :|

PS. Zorza masz wypasionego gramsajta xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to by było na tyle jeśli chodzi o marzenie, ze rok 2008 przyniesie czas odpoczynku dla portfeli graczy. Za jakieś pół roku będzie mowa o przełomowych rozwiązaniach graficznych w najpiękniejszej i najbardziej realistycznej grze wszechczasów, za rok będziemy się cieszyć, że ceny tego monstrum spadły do poziomu gdzie będzie kogoś na nie stać... ale za rogiem już będzie sie czaić kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować