Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Gothic 4 MMORPG ? - Temat ogólny

98 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2006 o 21:54, Cord napisał:

Moim zdaniem powinien byc MMO przecierz on niczym nie będzie sie różnić ale będzie dodane,
wyobraź sobie że grasz normalnei tak jakby w singla robisz zadania widzisz znanych ludzi Diego
itd. obywateli miast ale i do tego ludzi z innych krajó czy miast Polski także grających w
Gothica MMO. Chodząc samemu po dużym śiwcie jakim był sam Morrowind to jest poprostu nuda nie
masz si edo kogo odezwac ino łazisz po tym dużym świecie i robisz te swoje zadanie to jest
nudne, a znajac pomysły JoWood i innych graczy bo dodam że JoWood kieruje sie tez opinią fanów
można by dodać do Gothica takie cos jak walka gildi gdzie np. ty jesteś u Magów Ognia ja u
Nekromantów i prowadzimy wojny ze soba, do tego dochodzi wybijanie potworków jak było w zwykłym
singlu.

Tylko to nigdy tak nie wychodzi jak w założeniach... Zaraz zacznie biegać 3 000 000 magów ognia po tym świecie... W Gothic są NPC, którzy mniej więcej pasują... a jakby napotkana w mieście osoba odezwała się do mnie "Yo! Hev Pot10n5", albo "Gimme 10k, get paledyn''s swoard" (wiem że jest sword) to wbiję klingę w monitor... aż po samą rękojeść ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wtedy będzie mógł czuć się elitarnie jako prawdziwy fan TEGO Gothica, a nie tamtego Gothica :].

Miałem okazję grać trochę czasu w Anarchy Online, gdzie generalnie zbierasz team, idziesz na potwory, nabijasz lvl, zbierasz przedmioty oraz kupujesz nowe i ... całkiem mi się podobało, bo świat był cholernie rozbudowany.

Jestem fanem fechtunku, na razie w bardziej fantastycznych realiach ;), dlatego chociażby forma pojedynków multi, o jakiej pisałem stronę wcześniej, by mi odpowiadała

Nie wziąłeś zresztą pod uwagę tego co napisałem w całości tylko wybrałeś fragmenty.
Jestem pewien, że da się stworzyć wieloosobową fabułę, questy od NPC czy zatrudnić osoby, mające wielkie prawa i dające questy innym użytkownikom.

Pomyśl - nieskryptowy łowca, który wybierze się z tobą za sakwę miedziaków i gąsiorek zacnej staruszki w góry.
Zakładanie obozowisk i zbieranie się przy ogniskach wieczorami.
Wspólne "nocki" w tawernach - picie i burdy.
Wyprawy Paladyni kontra Najeminicy - bitwy 50 vs 50 (jak w MMORPG Roma Victor).
Drogie wyprawy za morze statkiem, na sąsiednie wyspy - walka na morzu z piratami i powrót ze skarbami i przyprawami, za jakie portowi kupcy i naiwni poszukiwacze zapłacą fortunę

Wystarczy poruszyć wyobraźnię, aby wszystko przestało wyglądać jak Diablo 2.
Jak nie fabularność to przynajmniej przygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za ten post kłopoty z netem

PS. a co do rękojeści to niemów mi że nigdy niewiesz jaki miecz jest w grzez co do Gothica to rozumie było kilka co mogło zrobić niespodzianka w grze ale pozostałe to wiadomo jakie były a wyobraź sobie że w MMO JoWood zrobi więcej różnego rodzaju mieczy począwszy od jednej ręki skończywszy na dwóch do tego tarcze itd.
Gothic natym skorzysta bo wielu ludzi teraz lubi grać przez neta a nie patrzeć sie w ten monitor i chodzić po kilka godzin w somotności.

Backside ---> No może nie walki 50 vs 50 bo to były by straszne lagi ale 10 vs 10 czy 20 vs 20 dało by rade tak czy inaczej to była by zabawa.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 06:59, Cord napisał:

Backside ---> No może nie walki 50 vs 50 bo to były by straszne lagi ale 10 vs 10 czy 20
vs 20 dało by rade tak czy inaczej to była by zabawa.
Pozdro


Mówię Ci - jest MMORPG Roma Victor, gdzie legiony toczą regularne bitwy z "barbarzyńcami.

Zresztą - w każdym lepszy MMORP zdarzają się nieraz sytuację, gdy naraz widzisz kilkadziesiąt, jeśli nie więcej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 15:53, Backside napisał:

> Backside ---> No może nie walki 50 vs 50 bo to były by straszne lagi ale 10 vs 10 czy
20
> vs 20 dało by rade tak czy inaczej to była by zabawa.
> Pozdro

Mówię Ci - jest MMORPG Roma Victor, gdzie legiony toczą regularne bitwy z "barbarzyńcami.

Zresztą - w każdym lepszy MMORP zdarzają się nieraz sytuację, gdy naraz widzisz kilkadziesiąt,
jeśli nie więcej postaci.


Nom tak ja nie wątpie ale mówie tylko zę był by straszne lagi dla ludzi mających słabego neta wiec powionno byc robione w miare mozliwości dla każdego użytkownika.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 22:49, Backside napisał:

Pomyśl - nieskryptowy łowca, który wybierze się z tobą za sakwę miedziaków i gąsiorek zacnej
staruszki w góry.
Zakładanie obozowisk i zbieranie się przy ogniskach wieczorami.
Wspólne "nocki" w tawernach - picie i burdy.
Wystarczy poruszyć wyobraźnię, aby wszystko przestało wyglądać jak Diablo 2.
Jak nie fabularność to przynajmniej przygoda.

Powtarzam... to tylko w teorii by tak wyglądało... Zabrakłoby klimatu. To jest technicznie nie możliwe
Od razu latałoby 2 000 000 ludzi polujących na zwierzynę... Ekstra, idę z kumplem (ewentualnie nieskryptowanym łowcą) na nocne polowanie na zębacze i mija nas po drodze 100 par zajmujących się tym samym... W końcu dochodzimy do dolinki, która najzwyczajniej w świecie cała eksploduje, biega po niej 15 trolli i 4 razy więcej graczy wykrzykujących bez przerwy jakieś bzdury.
Nocki w tawernach, picie i burdy to nic fajnego... Siedzi 20 graczy w knajpie, a ich postaci piją coś bez przerwy... Kocham patrzeć jak postać w grze przykłada do ust butelkę i stoi z nią przez minutę :/

MMO nie ma sensu w swojej obecnej postaci... Jako komercyjna sieczka... Oby kiedyś powstały gry, które mają serwery po 50 graczy na ogromny świat i normalne natężenie wszystkiego (potworów, NPC''ów)... takie jak w Gothic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2006 o 17:11, Monastor napisał:

Powtarzam... to tylko w teorii by tak wyglądało... Zabrakłoby klimatu. To jest technicznie
nie możliwe
Od razu latałoby 2 000 000 ludzi polujących na zwierzynę... Ekstra, idę z kumplem (ewentualnie
nieskryptowanym łowcą) na nocne polowanie na zębacze i mija nas po drodze 100 par zajmujących
się tym samym... W końcu dochodzimy do dolinki, która najzwyczajniej w świecie cała eksploduje,
biega po niej 15 trolli i 4 razy więcej graczy wykrzykujących bez przerwy jakieś bzdury.
Nocki w tawernach, picie i burdy to nic fajnego... Siedzi 20 graczy w knajpie, a ich postaci
piją coś bez przerwy... Kocham patrzeć jak postać w grze przykłada do ust butelkę i stoi z
nią przez minutę :/

MMO nie ma sensu w swojej obecnej postaci... Jako komercyjna sieczka... Oby kiedyś powstały
gry, które mają serwery po 50 graczy na ogromny świat i normalne natężenie wszystkiego (potworów,
NPC''ów)... takie jak w Gothic

Ty tego nie rozumiesz człowieku jezeli w grze miało by latać 2 mln osób to powiedz mi czy bys wogóle sie ruszył, gra będzie podzielona na dzielnica jak w GW a także bramy przez które przechodzisz do miast czy tawern, a poza miastami jestes sam jak w singlu nie spotkasz żadnych innych ludzi ze świata chyba ze włączysz ich do dróżyny w mieście i każdy quest wykonujesz osobno sam a nie że ty go robisz a przechodzi koło ciebie ilus tam innych graczy, polecam ci zagrac w WoW albo w GW i zobaczyć jak to jest a potem miec jakieś wątpliwości.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 19:11, Cord napisał:

Ty tego nie rozumiesz człowieku jezeli w grze miało by latać 2 mln osób to powiedz mi czy bys
wogóle sie ruszył, gra będzie podzielona na dzielnica jak w GW a także bramy przez które przechodzisz
do miast czy tawern, a poza miastami jestes sam jak w singlu nie spotkasz żadnych innych ludzi
ze świata chyba ze włączysz ich do dróżyny w mieście i każdy quest wykonujesz osobno sam a
nie że ty go robisz a przechodzi koło ciebie ilus tam innych graczy, polecam ci zagrac w WoW
albo w GW i zobaczyć jak to jest a potem miec jakieś wątpliwości.
Pozdro

Masz rację... ale jest ogromne natężenie mobów... zupełnie idiotycznie wyglądające i stworzone z myślą o expowaniu poprzez zabijanie wszystkiego co się rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 19:11, Cord napisał:

/.../ polecam ci zagrac w WoW
albo w GW i zobaczyć jak to jest a potem miec jakieś wątpliwości.
Pozdro


Grałem w WoWa przez 10 dni. Tam nie ma jak w GW, że są miasta gdzie się możesz spotkać, a poza miastami już nikogo nie spotkasz. W Wowie nie ładuje Ci się znów nowa lokacja, tylko cały czas jest ta sama. Mimo że jest tam cała masa ludzi to jedynie w wielgachnych instancjach (np. Orgrimmar) gdyż tam przebywa cała masa ludzi.
Mi nie przeszkadza to jak jest w GW, że poza miastem mogę się widzieć jedynie z moim teamem, ale jakoś lepiej jak w trakcie wykonywania questy mogę się dołączyć do jakiejś drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2006 o 19:22, DEViANCE napisał:

Grałem w WoWa przez 10 dni. Tam nie ma jak w GW, że są miasta gdzie się możesz spotkać, a poza
miastami już nikogo nie spotkasz. W Wowie nie ładuje Ci się znów nowa lokacja, tylko cały czas
jest ta sama. Mimo że jest tam cała masa ludzi to jedynie w wielgachnych instancjach (np. Orgrimmar)
gdyż tam przebywa cała masa ludzi.
Mi nie przeszkadza to jak jest w GW, że poza miastem mogę się widzieć jedynie z moim teamem,
ale jakoś lepiej jak w trakcie wykonywania questy mogę się dołączyć do jakiejś drużyny.


Ale jak tak mówisz ze chciałbyś sie dołączyć juz w trakcie powiedzmy ze na drodze do questu jest z 50 potworków ktoś szedł 2 min wcześniej niz ty i tych potworków już niema bo on je pozabijał a ty idziesz do celu bez żadnych przeszkód, to sam powiedz było by to bezsensowne, a tak wogóle jak WoW niema dzielnic itp no to musi być na bardzo dobrych serverach ze ludzie nei mają lagów.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli ten Goth MMO wyjdzie za jakieś 2-4 lata, to jestem przekonany, że standardy podniosą się znacznie.

Poza tym, dla przykłądu.
W Anarchy Online bywa, że gra kilkadziesiąc osób naraz na obszarze widzialnym w oknie monitora, bez poruszania myszą.
Mój kumpel ma dość słabego juz kompa (993mhz) i net coś ok 256kb i chodzi bez problemu na niskich detalach.

A za te kilka lat standardy się podniosą - mi zdąrzyli przez pół roku za darmo zmienić prędkość łącza z 512kb na 1mb.

Nie ma więc o co się dziś bać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy grałeś w ogóle w jakiegoś MMO 3D ?

Wybaczcie, że kolejny raz posługuję się grą Anarchy Online - w inne nie grałem, ale zarówno w AO jak i w w reszcie gier nigdy nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na tłok. Nigdy!

Więc skąd takie założenia?
Poza tym - z reguł gry mają wiele platform - AO jest rozbite na 2 anglojęzyczne i jedną niemieckojęzyczną. Grają tam setki tysięcy osób (bo gra jest za darmo), ale świat jest na tyle duży (nie przejdziesz całej mapy przez kilkanaście godzin!), że tłok się tam nie zdarza (poza sklepami, ale nie istnieje tam kolejka, bo wszyscy kupują na raz).

Zresztą podchodzis do tego tak pesymistycznie jak się da - powiedz, że nie lubisz w ogóle MMO, a nie podawaj przykłady, dlaczego są kiepskie.

Jakoś społeczność WoW ma te kilka milionów użytkowników - czyli dla tych ludzi to ma jakiś sens.


A poza tym - ja Ci podaję wizję trochę innego MMORPG, a ty mówisz, mi dlaczego jest zła (bo "tłok") i dlatego MMO nie mają sensu w swojej obecnej postaci.
Czyli chyba nie ma dla Ciebie żadnego porządnego rozwiązania.

Zresztą świat MMO nie musi wcale oznaczać, że może tam być nieskończona ilość graczy. Zawsze można stworzyć odpowiednio duży świat i ilość serwerów, by rozmieścić odpowiednio (na mapie Anarchy Online 1000 osób mogłoby się wzajemnie szukać godzinami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 21:47, Cord napisał:

Z tego co wiadomo to JoWood zamierza zrobić nie tylko zwykłego cRPG-a, 3 cześc kultowej gry /.../


- to nie JoWooD zrobił Gothica a Piranha Bytes (a własciwie 3, 4 osoby z całego zespołu wymyśliły całą historię i pilnują stylu), także słuchajcie to co ma do powiedzenia zespół, a nie wydawca (którego zresztą już wykupił Koch Media)...a Oni jak dotąd twierdzą, że Gothic to Trylogia (historia w trzech częściach)...Wydawca może sobie dużo chcieć, ale nic nie poradzi, jeśli część zespołu zmieni pracę, oczywiście ma prawo do znaku i nazwy Gothic, ale to będzie najprawdopodobniej wszystko co zostanie z tej gry, jeśli wydadzą Gothic 4 etc. ...

Dnia 02.01.2006 o 21:47, Cord napisał:

Gothic ma byc jeszcze w klimatach pozostałych czyli zwykły cRPG ale 4 następna cześc ma być
już pełnym MMORPG to moze byc totalene zagrożenie dla twórców gier WoW czy GW bo jak sami wiecie
Gothic ma to coś co wciąga.


- tak ma coś co wciąga...- dobrą, konkretną, "kinową" historię, dramaturgię i klimat...( + świetny system walki mieczem) - gra internetowa w rodzaju Gothic musi (!) być nastawiona na otwartość, zatem nici z "tego czegoś co wciąga"...zostaje eksplorowanie świata, zdobywanie doświadczenia i tworzenie społeczności graczy, cóż jak kogoś to bawi... (i jeszcze na tyle by za to płacić...a na 100 procent będzie abonament - Koch nie po to przejął aktywa JoWooD, aby samemu wpędzić się w długi...)

Przypuszczam, że na otarcie łez wydadzą dodatek do Gothica III, aby domknąć jakiś wątek, ale to wszystko - każda dobra historia musi się kiedyś skończyć. Co do gry on-line w stylu Gothic, to szczerze mówiąc nie spodziewam się rewelacji, bo jestem przekonany, że najbardziej wartościowi pracownicy PB zmienią pracę - przynajmniej ja bym na ich miejscu tak zrobił (kilka lat pracy nad jednym projektem jest wystarczającym powodem, aby zająć się czymś bardziej zaawansowanym, przejść na stanowisko kierownicze, zmienić firmę etc. ...), tak już się dzieje na tym świecie... Jak będzie czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej polskiej stronie Gothica pojawiła się irformacja, że Gothic 4 to jest jedynie narazie wymysł graczy, nic więcej. Także chyba w najbliższym czasie możemy sobie jedynie pomarzyć o G4... Bynajmniej jest taka mowa o wersji MMORPG. Nie ma mowy o wersji podstawowej G4. Ale narazie lepiej poczekajmy na G3, a dopiero potem myślmu o G4.

Link do artykułu: http://www.gamevision.de/news,id13060,jowood_wieviel_dran_gothic_4_plaenen.html
Polskie tłumaczenie: http://www.gothic.funday.pl/comments.php?idd=47

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 11:09, PolishWerewolf napisał:

Na oficjalnej polskiej stronie Gothica pojawiła się irformacja, że Gothic 4 to jest jedynie
narazie wymysł graczy, nic więcej. Także chyba w najbliższym czasie możemy sobie jedynie pomarzyć
o G4... Bynajmniej jest taka mowa o wersji MMORPG. Nie ma mowy o wersji podstawowej G4. Ale
narazie lepiej poczekajmy na G3, a dopiero potem myślmu o G4.

Link do artykułu: http://www.gamevision.de/news,id13060,jowood_wieviel_dran_gothic_4_plaenen.html
Polskie tłumaczenie: http://www.gothic.funday.pl/comments.php?idd=47


Informacje o MMORPG podał JoWood że takie cos ma sie pokazać a czy to będzie nie wiadomo, lecz moim zdaniem napewno bo jak widać Gothic robi furore bo są to piękne gry a co dopiero MMORPG taki jak WoW ile kasy zebrał to pomyślcie sami czy Pythia miała by to przepuscić nie mówiąc już o JoWood.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 15:36, artur13 napisał:

oby tylko niebylo PRE PAIDOW!!!!!!!!!!!!!


To sie dopiero okaże jak zaczną prace nad MMORPG a do tego jeszcze długi czas.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że Gothic IV to nie będzie jeszcze Gothic online na Gothica online trzeba bedzie jeszcze troszkę poczekac gdyż ciężko zrobić gre tego typu z multiplayerem czy online...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 19:20, wdowiakm napisał:

Ja myśle że Gothic IV to nie będzie jeszcze Gothic online na Gothica online trzeba bedzie jeszcze
troszkę poczekac gdyż ciężko zrobić gre tego typu z multiplayerem czy online...


Ciężko czy nie ciężko każda gra potrzebuje czasu na powstanie twórcy Gothica robią to wspaniale i zajmuje im to troche czasu nikt nie mówi tu jeszcze ze G4 ma byc MMORPG czy dalszą cześcią G3 to zależy odnich, ale znając obecną sytuacje rynkową (chodzi mi o rodzaje gier) to powinni zrobić MMO już po G3 nom ale to sie jeszcze okaże jak mówiłem.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować