Zaloguj się, aby obserwować  
MrBrownstone

Jak zrobić gre????

17 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2008 o 22:33, Sareth14 napisał:

Mam pytanie jak gre zrobic???słyszałem ze sie da jakąs mini gierke cho by

dąbrze jom zrobić i w miare szypko
A tak poważnie, poczytaj o Game Makerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 22:33, Sareth14 napisał:

Mam pytanie jak gre zrobic???słyszałem ze sie da jakąs mini gierke cho by


To jest tak skomplikowane że na pewno sobie nie poradzisz. Trzeba mieć cały team grafików itd. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 22:34, squeglee napisał:

> Mam pytanie jak gre zrobic???słyszałem ze sie da jakąs mini gierke cho by
dąbrze jom zrobić i w miare szypko
A tak poważnie, poczytaj o Game Makerze.

Noooo człowieku ty to spec jesteś!Porada mistrza "Dobrze jom zrobić i w miarę szupko".
A tak na serio to skorzystaj z GamesFactory:)
Ja tworzyłem gry na wyścigi(1 gra w godzinę!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakby się zastanowić i zebrać jakichś dobrych w tej sztuce(czyli jakieś p0omyślmy...0?;) to można by zrobić podwórkowy team:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 22:48, PtaQ15 napisał:

Najlepiej powiedzą ci ludzie z RED oni sie znają naprawdę na rzeczy :)

Pozdrawiam!

Już lece zapytać ludzi z RED:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat temu bawiłem się w tworzenie gier. Były to zwykłe platformówki 2D. Robiłem je wtedy programem The Games Factory, który to był dostępny kiedyś w niezbędniku. Z ciekawości wyjąłem tą starą płyte i okazało się że to był numer z 2002r... Trochę dawno, ale teraz wyszły pewnie kolejne części tego programu...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 22:47, Sareth14 napisał:

A jakis program prosty w obsłudze na viste:D???

Słuchaj, masz pomysł na grę tak? To chyba powinno Ci wystarczyć umiejętności, by użyć przeglądarki Google i poszukać jakiegoś prostego programu (który, możliwe, nie będzie stabilny pod Vistą). Tyle krytyki a teraz coś konstruktywnego - weź jakąś grę, do której jest SDK (nie pytaj mnie, co to jest - chcesz tworzyć grę to się dowiedz) i zacznij dłubać - stworzenie dobrego moda (albo moda prawie idealnego - przykład: Counter Strike) da znaczne lepsze poczucie czym jest tworzenie gier i jak to się je...
Zawsze też możesz się zainteresować flash.

I na koniec - robienie gier nie jest proste. Wydawać by się mogło, że tworzenie modów (lub samych map) to układanie klocków danych przez producenta. Ważniejsze jest jedna to, że ktoś ma chcieć grać w to, co spłodzisz, a nie spojrzeć i stwierdzić - gówno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos zna taki program blender tam sie robi gry w 3D zaawansowany program ale da sie połabać chociasz mi sie nie udało:D Jeżeli ktos zna gre Counter-Strike to może zrobić taką własnie gre w tym programie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować