Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

IGP z Hybrid SLI we wszystkich chipsetach Nvidii

32 postów w tym temacie

zorza

Nvidia ogłosiła, że każdy nowy chipset płyty głównej ich produkcji będzie od teraz wyposażony w zintegrowany układ graficzny. Zazwyczaj IGP stosuje się jedynie w rozwiązaniach low-endowych, jednak technologia Hybrid SLI czyni je użytecznymi nawet w komputerach entuzjastów.

Przeczytaj cały tekst "IGP z Hybrid SLI we wszystkich chipsetach Nvidii" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 12:13, hoppek napisał:

lol trzeci hhahahahahahahahahahahahqahahahah


rany co to za plaga dzisiaj?? dorwali sie do neta, nie mają nic do powiedzenia i szpanują głupotą :/

@gadula4 taki zestaw to ja w ciemno biore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oszczędność w rachunkach za prąd, jak i na zużyciu karty, wszystko fajnie i pięknie, tylko żeby niektórym "graczom" czasem ta mocniejsza karta w budzie nie pordzewiała... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby jeszcze cos takiego zaczeli produkowac w laptopach. Mmm ^^... Do tego energooszczedny procek i mamy zestaw, ktory potrafi stosunkowo jechac na baterii, gdy siedzi sie w necie i nie robi nic szczegolnego i wydajny, gdy podlaczy sie go do zasilacza i wlaczy jakas wymagajaca gre. Kupuje w ciemno jak bede wymienial obecnego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak pomysł z założenia dobry, zobaczymy jak z wykonaniem
Problemem jest to że trzeba będzie mieć Viste ,a dla części graczy to nie jest za dobry pomysł
a mniejsze zużycie prądu zawsze się przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie się nie śpieszy. Poczekam na zgodność z innymi systemami, na Viste to raczej nie szybko przejdę.
ta technologia jest bardzo ciekawa ale najpierw warto zapoznać sie z opiniami jak ta hybryda będzie działała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nekromantik, pordzewieć to nie pordzewieje.

I znowu ta cholerna vista. Jak za dx 10 nie ma co biadolić, to to akurat moze być dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klasyczna odpowiedź wyprzedzająca zintegrowane grafiki AMD-ATI. Każda z firm Intel, AMD i Nvidia wie, że największy rynek komputerów, to gotowe zintegrowane zestawy. Vista i DX10/11 wymuszają grafikę, która posiada własny sprzętowy GPU, co oznacza, że ktoś kto takiego rozwiązania nie będzie miał w ofercie przegra walkę o klienta już na samym starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł interesujący, ale nadal - zintegrowany układ graficzny będzie obniżał ogólną wydajność systemu, a podnosił koszty... Dowód? Proszę bardzo - układ graficzny wymaga własnej pamięci. Nie wiem, ile nVidia planuje zintegrować dedykowanej pamięci dla tych układów, ale wątpię, czy poza małym 32 MB buforem będzie cokolwiek - karta raczej będzie korzystać z RAM''u głównego. Jak to wypływa na zapychanie szyny, mówić nie muszę. Mniej obciążające są zawsze karty osobne... Jeśli dodamy do tego tryb SLI, który będzie musiał działać "przez PCI-E", bo przecież SLI Connector''a nie podłączymy, to okaże się, że chipset i RAM zaczną nagle być strasznie przeciążone. Czyżby ktoś chce nam na siłę udowodnić przydatność DDR3 i uzasadnić ich ceny? Dodatkowo - chipset ze zintegrowanym chipem graficznym jest droższy w produkcji, pobiera więcej prądu i mocniej się grzeje... Więc całą koncepcję energooszczędności diabli biorą... A już na koniec - skoro nawet będę mógł do tego dołożyć GF 8800 GTX, to jaki zysk wydajności da mi w ogóle włączanie SLI? Żaden praktycznie... Więc jak dla mnie - rozwiązanie raczej pozbawione sensu, a zwłaszcza wymagania co do Visty... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 12:46, flavee napisał:

Miejmy nadzieję, że Windows 7 ukaże się zgodnie w terminie i, co ważniejsze, nie będzie tak
nieudany jak "Viśta wio"(do kosza).

Asta La Vista.... :P

W sumie, to całkiem fajny pomysł, bo rachunki by się zmniejszyły nawet o połowę(te za prąd)..... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zakup zestawy z takim rozwiązaniem nie jest przypadkiem bardziej kosztowny niż ten "niepotrzebnie" zużyty prąd?:) Na a jesli jest tak jak pisze Kifa, to calość nie powinna mieć racji bytu:)

A ja tak czytam i zastanawiam się ile oso z marudzących na Viste faktycznie ja dobrze przetestowało (w ramach swoich potrzeb oczywiście). Ja z Visty nie korzystałem i nie mam zamiaru sie wypowiadać, ale mam pytanie do tych, co faktycznie z niej korzystali: czy jest taka zła jak mówia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować