Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2010 o 19:52, Pablo_Querte napisał:

> Daj może zdjęcie od spodu, pewnie tam jest jakaś nalepka z nazwą modelu. Ale jakoś
czarno
> to widzę...
Sagem F@st 800 E4


Tym modemem nie połączysz (chyba) ps3 i pc, kabel telefoniczny (cienki) wpinasz do tego modemu, a przez usb podpinasz do kompa żeby byl net, ten rozdzielacz przy modemie odłącz bo i tak nim nie podłączysz się do ps3. Ten rozdzielacz jest po to jakbyś chciał w tym samym pokoju połączyć kabel telefoniczny z telefonem stacjonarnym i modem żeby mieć neta. Jak chcesz mieć neta na ps3 i pc to musisz jakiś router lub inny modem kupić, ja kupiłem TP-Link TD-W8901G za 100zł i się na nim nie zawiodłem, zawsze idealnie chodzi na 2 kompach (jeden bezprzewodowo połączony) i czasami laptop jest też podłączony.
Może jest jakiś inny sposób na połączenie ale ja nie znam, najprostszy to kupić taki router z modemem jak np ja mam i mieć spokój a nie łączyć różne urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 20:51, Pablo_Querte napisał:

No właśnie mam podłączony do telefonu ;)

No to super zrobiłem, 120 zł w błoto :f


Tak sobie myślę czy by dało się to jakoś połączyć. Nie wiem czy to jest możliwe ale zaproponuje coś. Podłączyć ten modem od neti do kompa tak jak był zawsze (czyli gniazdko telefoniczne do modemu i przez usb do kompa), potem jakoś udostępnić internet przez gniazdko ethernet na płycie głównej (właśnie nie wiem czy to jest możliwe nie znam się;p), jakby się tak dało to połączyć przez te gniazdo kompa z tym twoim routerem nowym co kupiłeś, skonfigurować go i podłączać do niego co się da (ps3 lub inne komputery jak będziesz chciał).
Nie gwarantuje że się tak da, jakoś mi do głowy wpadł taki pomysł. Chyba będziesz musiał się popytać na innych forach czy będzie to działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 21:03, Archi155 napisał:

> No właśnie mam podłączony do telefonu ;)
>
> No to super zrobiłem, 120 zł w błoto :f
>

Tak sobie myślę czy by dało się to jakoś połączyć. Nie wiem czy to jest możliwe ale zaproponuje
coś. Podłączyć ten modem od neti do kompa tak jak był zawsze (czyli gniazdko telefoniczne
do modemu i przez usb do kompa), potem jakoś udostępnić internet przez gniazdko ethernet
na płycie głównej (właśnie nie wiem czy to jest możliwe nie znam się;p), jakby się tak
dało to połączyć przez te gniazdo kompa z tym twoim routerem nowym co kupiłeś, skonfigurować
go i podłączać do niego co się da (ps3 lub inne komputery jak będziesz chciał).
Nie gwarantuje że się tak da, jakoś mi do głowy wpadł taki pomysł. Chyba będziesz musiał
się popytać na innych forach czy będzie to działało.


To się da zrobić. Po coś w końcu w konfiguracji sieciowej masz opcję udostępnianie łącza. Sama procedura nie jest zbyt skomplikowana.
Na PC-cie dajemy konfiguruj sieć w domu lub małej firmie, ustawiamy jakąś grupę roboczą i zaznaczamy opcję "ten komputer będzie udostępniał łącze (czy jakoś tak)". Wchodzimy w ustawienia karty sieciowej i na sztywno przestawiamy IP na np. 192.168.2.1, maskę na 255.255.255.0, bramy nie ustawiamy żadnej. Nie zmieniamy też DNS. Kupujemy kabel sieciowy, łączymy ze sobą PS3 i PC''ta. Na PS3 trzeba poszperać chwilę w opcjach - musimy ustawić IP na 192.168.2.2, a bramę na 192.168.2.1 i ustawić sobie jakieś DNS''y (dla przykładu 153.19.250.100, 194.204.152.34, 194.204.159.1). I voilla, będzie działać. Wada? PC musi być włączony, żeby na konsoli działał internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 22:41, Pablo_Querte napisał:

Tak, ale PS3 mam na piętrze :f


Jaka wersja PS3? Te lepsze mają Wifi. Wtedy pozostaje dokupić kartę wifi do PC-ta i zrobić to o czym pisałem (choć szczerze mówiąc, w takim wypadku już lepiej skombinować tani router, choćby z allegro i w nim "rozdzielić" łącze, kabel jest pewniejszy i szybszy od sieci bezprzewodowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, cos sie chyba dzieje z moim routerem... Dzisiaj jak drugi komp korzysta z Internetu, na pierwszym mam predkosc Internetu rzedu 1-4kB/s, albo kompletnie nic nie ma mimo ze polaczenie jest, ping tez dziala.
Do wczoraj gdy drugi komp cos sciagal/wysylal najwyzej mialem troszke mniejsza predkosc downloadu i pingi wyzsze o 30-40ms, a teraz moge pracowac tylko offline :S Wiedzialby ktos o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 23:12, kuba9876543210 napisał:

Ech, cos sie chyba dzieje z moim routerem... Dzisiaj jak drugi komp korzysta z Internetu,
na pierwszym mam predkosc Internetu rzedu 1-4kB/s, albo kompletnie nic nie ma mimo ze
polaczenie jest, ping tez dziala.
Do wczoraj gdy drugi komp cos sciagal/wysylal najwyzej mialem troszke mniejsza predkosc
downloadu i pingi wyzsze o 30-40ms, a teraz moge pracowac tylko offline :S Wiedzialby
ktos o co chodzi?

Reset routera i dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam router Asmax Br 704G. Ostatnio strasznie mnie wkurza, bo nie daje mi grać w Battlefield Heroes i powoduje błąd routera w Company of Heroes. Wiem że to jego wina bo po podłączeniu bezpośrednio do modemu problem nie występuje. Nie dało by się tego jakoś naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś najtańszy router firmy Kozumi i podłączyłem go z D-Linkiem. Telefoniczny kabelek idzie od modemu do Kozumiego, a Ethernet tez K. do D-Linka. Niby na D-Linku świeci się lampka, że ma połączenie z siecią, ale na PS3 dalej występuje błąd :/ Powiedzcie mi w ogóle jak to skonfigurować. Domyślam się, że trzeba oba routery, tylko za bardzo nie ogarniam co mam tam pozaznaczać :f Modem ADSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na modemie Thomson ST 330 USB Da radę podłączyć jeszcze PS 3? Mam telefon I internet na kompie, ale rozłączka jest nieużywana, więc myślę że jakby podłączyś PS3. Jest szansa aby to działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 16:03, Kakax napisał:

Czy na modemie Thomson ST 330 USB Da radę podłączyć jeszcze PS 3? Mam telefon I internet
na kompie, ale rozłączka jest nieużywana, więc myślę że jakby podłączyś PS3. Jest szansa
aby to działało?

Na PS3 nie zainstalujesz sterowników. Musisz mieć router lub serwer udostępniający internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 21:13, blacklio2 napisał:

Zaraz, zaraz, musisz mieć modem ADSL w takim routerze, bo tego Thomsona nie podłączysz
do routera


Nad jedną z lampek pisze ADSL, nie wiem nie znam się na tym. Jak poznać czy modem jest ADSL czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema co może cie powiedzieć mi o routerze z TP-linka ? Bo mam problem z netem straszne spadki transferu od b szybkiego po mega wolny.. i wydaje mi się że jest to wina routera a i internet mam radiowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 06:52, Kakax napisał:

> Zaraz, zaraz, musisz mieć modem ADSL w takim routerze, bo tego Thomsona nie podłączysz

> do routera

Nad jedną z lampek pisze ADSL, nie wiem nie znam się na tym. Jak poznać czy modem jest
ADSL czy nie?


Myślę, że najłatwiej będzie zerknąć do specyfikacji danego produktu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 06:52, Kakax napisał:

Nad jedną z lampek pisze ADSL, nie wiem nie znam się na tym

Na czym ta lampka się znajduje?

Jeśli masz gniazdko telefoniczne w routerze to masz taki modem, w przeciwnym razie nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się